Zürih'te nerede kalınır

Zürih’te nerede kalınır? 2006 yılında Avrupa’nın en yaşanabilir kenti seçilen Zürih, İsviçre‘nin en büyük şehri olarak bir cazibe merkezi oluşturuyor. Avrupa’nın finans ve bankacılık merkezi olan Zürih, ünlü İsviçre saatleri gibi düzenli, aynı zamanda temiz ve modern bir şehir. Dolayısıyla da insanların en çok yaşamak istediği yerler arasında yer alıyor ve bu nedenle de oldukça kozmopolit bir yapısı var.

İsviçre’nin başkenti her ne kadar Bern olsa da, Zürih ülkenin kültürel başkenti olarak kabul ediliyor. Işıltılı ve lüks mağazaları, refah düzeyi yüksek yaşam standartları, yeşil doğası, müzeleri, mimarisi ve temiz havasıyla mutlaka görülmesi gereken yerler arasında olan Zürih, turistlerin en çok merak ettiği rotalar arasında yer alıyor.

Bu güzel şehre gitmek isterseniz, sizler için araştırıp oluşturduğum “Zürih’te nerede kalınır?” rehberinden faydalanabilirsiniz.

Zürih’te nerede kalınır yazısında neler bulacaksınız?

Zürih’te nerede kalınır?

Booking.com

Zürih’de toplu taşıma oldukça gelişmiş durumda. Dolayısıyla şehrin hangi bölgesinde kalsanız da metro, otobüs veya tramvaylardan yararlanarak seyahatinizi güvenle ve konforla geçirebilirsiniz.

Zürih Altstadt adı verilen tarihi şehir merkezindeki oteller, turistler tarafından sıkça tercih ediliyor. Ayrıca bu bölgede bulunan Zürich Hauptbahnhof (Zürich HB) adındaki ülkenin en büyük tren istasyonundan Avusturya, Fransa, Almanya, İtalya gibi ülkelere de vizeniz uygunsa kolaylıkla geçebilirsiniz.

12 bölgeye (district-kreis) ayrılan Zürih’de, geniş parkları, müzeleriyle Kreis-8 ve merkeze yakın olan Kreis-2 bölgesinde kalarak da gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Zürih’te Konaklama Yapabileceğiniz Otel Tavsiyelerim

Zürih’te nerede kalınır” konusunda size fikir verebilecek, benim beğendiğim 5 otel önerisini de sizinle paylaşmak istiyorum.

3★ Hotel Bristol Zurich

Zürih otel tavsiyesi Hotel Bristol Zurich

Tavsiye edeceğim ilk otel olan 3 yıldızlı Hotel Bristol Zurich, şehir merkezinde yer alıyor. 1875 değerlendirme sorasında 8,1 puan alan otel, özellikle konumundan dolayı tercih ediliyor. Otele evcil hayvan kabul edilmesi önemli bir detay.

  • Daha detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için buraya bakabilirsiniz.

3★ Hotel Montana Zürich

Hotel Montana Zürich

Yine 3 yıldızlı olan Hotel Montana Zürich, özellikle özgün tasarımı ve tren istasyonundan bir sokak ötede olmasıyla tercih ediliyor. Zürih’in görülmesi gereken mekanlarına yürüme mesafesinde olan otelde 74 oda var ve İsviçre’de bir çok otelde olduğu gibi yine evcil hayvan kabul ediliyor.

  • Detaylar ve bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

4★ Hotel St. Gotthard

Hotel St. Gotthard

Biraz daha konfor arıyorsanız, 4 yıldızlı Hotel St. Gotthard‘ı tercih edebilirsiniz. Gara 2 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel 1889 yılında inşa edilmiş ve yakın zamanda modernize edilmiş.

Otelde bulunan restoranda canlı piyano dinletisi eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, bar ve masaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

  • Rezervasyon için buraya bakabilirsiniz.

4★ Central Plaza

Zürih'te nerede kalınır Central Plaza

Tarihi binası ve Zürih merkezde olmasıyla ön plana çıkan Central Plaza‘da spor salonu ve Wi-fi’den ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. 101 odalı otelde alakart restoran ve piyano bar bulunuyor.

  • Rezervasyon işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

5★ Zurich Marriott Hotel

Zürih'te nerede kalınır Zurich Marriott Hotel

5 yıldızlı kalite arayanlar için Zurich Marriott Hotel‘i tavsiye edebilirim. Nehir ve park manzaralı ve Mariott Hotels zincirine bağlı olan otelde 266 oda bulunuyor. Turistik merkezlere yakın oluşu, açık büfe kahvaltısı, alakart restoranı, sauna ve solaryumu, spor salonu oldukça beğeniliyor.

  • Detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Bu güzel şehre gelmek isteyenlere fikir vermesi için hazırladığım “Zürih’te nerede kalınır” yazısının faydalı olmasını umuyorum. Zürih’te gezip görmeniz gereken en önemli yerler hakkında bilgi ve fotoğrafları Zürih Gezilecek Yerler başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz. Keyifli tatiller.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın