Avustralya

Okyanusya Kıtası’nın, sözlü anlatımla, hikayeyle, dansla, nesilden nesile 50 bin yıllık gelenek aktarımını günümüzde de yaşatan Aborjinler’in dev ülkesi Avustralya. 7.7milyon km²’ye yaklaşan yüzölçümüyle dünyanın en büyük altıncı ülkesi konumundaki Avustralya, sahip olduğu uçsuz bucaksız topraklara rağmen sadece 24.5 milyonluk bir popülasyona ev sahipliği yapıyor.

Halkının büyük çoğunluğunun doğu kıyısındaki büyük şehirlerde yaşadığı 7 eyaletten oluşan ülke, sunduğu yaşam kalitesi açısından dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Dev yağmur ormanları ve şelaleleriyle Tazmanya Adası, doğal yeşilliğiyle modern kent yaşamını aynı potada eriten başkent Canberra, güzel mimarisi, plajları ve ünlü Opera Binası’yla ülkenin en kalabalık kenti Sydney, hareketli gece hayatı ve sörf tutkunlarının aşık olduğu dalgalarıyla Melbourne, batıda, kültür ve sanat merkezleriyle Perth, Mercan Denizi’nde koruma altında bulunan dünyanın en büyük resifi Grand Barrier Reef ve kuzeyde “Aborjin Diyarı”, 20.000km² alanıyla Kakadu Milli Parkı ülkenin görülmeye değer eşsiz güzelliklerinin başlıcaları.

Asya ve Akdeniz mutfağının yaygın olduğu Avustralya, uluslararası mutfaklı pek çok restoranla da yerli-yabancı misafirlerine lezzetli seçenekler sunarken, yerli halkın favorisiyse ülkemizde de yabancı olmadığımız “barbekü”.

Sidney'de nerede kalınır?

Sidney’de Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Sidney’de nerede kalınır?” Dünyanın en güzel ve yaşanılası şehirleri arasında sayılan Sidney, oldukça geniş yüz ölçümüne sahip. Şehrin bu özelliği ve bünyesinde barındırdığı sayısız turistik olanak, konaklama açısından doğru yer seçimini oldukça önemli kılıyor. Çünkü Sidney, yanlış seçimler yapan gezginler için gayet pahalı bir tatil destinasyonuna dönüşebiliyor.

Sidney'de ne yapılır?

Sidney’de Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

Sidney’de ne yapılır araştırması yapan ve yakınlarda bu kenti ziyaret edecek olan şanslılardan mısınız? 4 milyonu aşan nüfusuyla Avustralya‘nın en büyük şehri Sidney kozmopolit ve çok kültürlü şehir yapısı, yumuşak iklimi, plajları ve doğal güzellikleri ile imkanı olan olmayan herkesin bir gün görmeyi arzu ettiği yerlerden biri.