İstanbul

Sultanahmet gezilecek yerler

Sultanahmet Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 15 Yer!

“Tarihi şehir” diye de bilinen İstanbul’un en eski bölgesi Sultanahmet aynı zamanda en turistik yerlerden biri. O yüzden bu yazıda Sultanahmet Bölgesi’nde görmeye değer yerler ve yapıların bir listesini çıkarıp, hepsi hakkında kısa kısa bilgileri Sultanahmet gezilecek yerler rehberimiz boyunca paylaşacağım.

Üsküdar gezilecek yerler listesi

Üsküdar Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 15 Yer!

Üsküdar gezilecek yerler listesi isimli yazıda İstanbul’un Anadolu yakasındaki, belki de en zengin tarihe sahip bölgelerden olan Üsküdar’ı konuşacağız bol bol. Osmanlı Dönemi’nde yaşadığı ihtişamı da en iyi koruyan semt bugün de başta yerli turist olmak üzere İstanbul’u karış karış görmek isteyen herkesi keyifle ağırlıyor.

Polonezköy gezi rehberi

Polonezköy Gezi Rehberi

İstanbul’un içinde ama İstanbul’dan çok çok farklı bir cennet Polonezköy. Çalışan, çalışmaktan bunalan, oksijene hasret bünyelerin günübirlik veya kısa bir hafta sonu gezisi için tercih ettiği, hatta o kadar tercih ettiği ki bahar aylarında deli trafiği olan Cennet’ten bir köşe. O yüzden gezi zamanlaması çok önemli.

istanbul gezilecek yerler blog, istanbul'da görülmesi gereken yerler

İstanbul Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 100 Yer!

İstanbul gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Bizans ve Osmanlı gibi iki kudretli medeniyete başkentlik yapmış İstanbul, hem kültürel birikimi hem de eğlence olanakları ile gezginlere benzeri çok az yerde yaşanabilecek güzellikte tatil olanakları sunuyor.

istanbula yakın gezilecek erler

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 15 Yer!

Marmara Bölgesi, Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasında bir geçiş bölgesi olması nedeniyle İstanbul’a yakın gezilecek yerler arayan gezginlere pek çok seçenek sunuyor. Dört mevsim ziyaret edilebilen bu yerler, hafta sonu kaçamaklarından hoşlananlara hem doğayı tanıma hem de iş hayatının getirdiği olumsuzluklardan arınma olanağı tanıyor.