İstanbul

Polonezköy gezi rehberi

Polonezköy Gezi Rehberi

İstanbul’un içinde ama İstanbul’dan çok çok farklı bir cennet Polonezköy. Çalışan, çalışmaktan bunalan, oksijene hasret bünyelerin günübirlik veya kısa bir hafta sonu gezisi için tercih ettiği, hatta o kadar tercih ettiği ki bahar aylarında deli trafiği olan Cennet’ten bir köşe. O yüzden gezi zamanlaması çok önemli.

istanbul gezilecek yerler blog, istanbul'da görülmesi gereken yerler

İstanbul Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 100 Yer!

İstanbul gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Bizans ve Osmanlı gibi iki kudretli medeniyete başkentlik yapmış İstanbul, hem kültürel birikimi hem de eğlence olanakları ile gezginlere benzeri çok az yerde yaşanabilecek güzellikte tatil olanakları sunuyor.

İstanbul'da çocuklarla gezilecek yerler

İstanbul’da Çocuklarla Gezilecek Yerler | En Güzel 25 Yer!

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler hakkında sizleri bilgilendirmeye odaklandığım yazımda, şehrin tarihine ışık tutan en önemli yapıları detaylarıyla anlattım. Hatta İstanbul gezintinizde uzun süre hafızanızda yer edinecek anılar biriktirebilmeniz için eğlence odaklı tematik mekân önerilerini de sıraladım. Böylece eğlenceyi kültürel keşiflerle buluşturan bir gezi planı yapabilirsiniz.

Üsküdar gezilecek yerler

Üsküdar Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 12 Yer!

Üsküdar gezilecek yerler bakımından İstanbul’un en zengin semtlerinden biridir. Bu tarihi yerleşim yeri, İstanbul Boğazı, Kadıköy, Beykoz ve Ümraniye ile çevrelenmiştir. “Scutari” olarak da bilinen Üsküdar bu adını Kız Kulesi’nin karşısında bulunan Scutarion Sarayı’ndan almaktadır.

istanbula yakın gezilecek erler

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 15 Yer!

Marmara Bölgesi, Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasında bir geçiş bölgesi olması nedeniyle İstanbul’a yakın gezilecek yerler arayan gezginlere pek çok seçenek sunuyor. Dört mevsim ziyaret edilebilen bu yerler, hafta sonu kaçamaklarından hoşlananlara hem doğayı tanıma hem de iş hayatının getirdiği olumsuzluklardan arınma olanağı tanıyor.