Ukrayna

Kiev gezilecek yerler rehberi

Kiev Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 22 Yer (2022)

Doğu Avrupa’nın etkileyici ve cazibeli şehri Kiev‘e seyahat etme zamanınız mı yaklaşıyor? Kiev’e gidecek olanlar için hazırladığım Kiev gezilecek yerler listesi ile seyahatinizi nasıl organize edeceğiniz üzerine çok fazla vakit harcamanıza gerek yok.

Lviv gezilecek yerler rehberi

Lviv Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 30 Yer (2022)

Lviv, Ukrayna’nın batısında yer alan ve Avrupa’nın popüler destinasyonlarından hiç de aşağı kalmayan bir şehir. Ukrayna’nın en modern şehrine olan seyahatiniz yakınsa Lviv gezilecek yerler listesi size birçok turistik nokta hakkında fikir verebilir. Gezi süreniz sadece hafta sonu kaçamağı ile sınırlı olsa bile mutlaka bir liste hazırlamanızı öneriyorum.

Kiev'de nerede kalınır, Kiev konaklama rehberi

Kiev’de Nerede Kalınır? Merkezdeki En İyi 5 Bölge & Oteller

Kiev’de nerede kalınır?” Vizesiz, hafta sonu için 2 günlüğüne bile gidebileceğiniz Kiev, uçsuz bucaksız ormanlarında yeşilin tadını sonuna kadar çıkartabileceğiniz muhteşem bir Doğu Avrupa şehri.

Tarihi 5. yüzyıla dayanan Ukrayna’nın başkenti parkların ve ormanların dışında renkli bir gece hayatını, zengin mutfak kültürünü, özgün ürünler bulabileceğiniz alışveriş seçeneklerini ve birçok tarihi yapıyı barındırıyor. Bu güzel şehre seyahat planladığınızda ise akıllara takılabilecek ilk soru doğal olarak Kiev’de nerede kalınır? oluyor.

Kiev'de ne yenir?

Kiev’de Ne Yenir? En Popüler 16 Lezzet

“Kiev’de ne yenir?” Keyifli bir Kiev tatili dendiğinde aklınıza ilk olarak büyüleyici doğal güzellikler, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici tarihi eserler geliyor olabilir.

Kiev'de ne yapılır?

Kiev’de Ne Yapılır? Yapılabilecek 10 Güzel Öneri

“Kiev’de ne yapılır?” Ukrayna‘nın yemyeşil başkenti Kiev hemen yanı başımızda, birkaç saatlik uçuş mesafesinde olması, hem de görece uygun fiyatlarıyla hafta sonu tatillerinin de ideal bir adresi. Peki bu şehirde yapabilecekleriniz hakkında ne kadar fikriniz var?

Lviv'de ne yapılır?

Lviv’de Ne Yapılır? Yapılabilecek 12 Güzel Öneri

Lviv’de ne yapılır? diye araştırma yapıyorsanız öncelikle Ukrayna‘nın bu kültür başkentinin büyüsüne kapılmaya hazır olmalısınız. Ülkenin gözde ve turistik şehri Lviv, Polonya sınırında yer alıp Avrupai bir hava taşımasıyla diğer Ukrayna şehirlerinden bir adım öne çıkıyor. Gerek mimarisi gerekse insanların sıcakkanlılığıyla kendini oldukça sevdiriyor. 

Lviv Havaalanı Ulaşım Rehberi

Lviv Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Lviv Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir diye araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Ukrayna‘nın kültürel anlamda merkezi diyebileceğimiz kent her yıl milyonlarca turisti de ağırlamaktan, sahip olduğu güzellikleri ziyaretçilere sunmaktan geri kalmıyor.

Kiev Havaalanı şehir merkezi arası ulaşım

Kiev Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Ukrayna‘nın başkenti ve en büyük kenti Kiev ülkede en çok turist çeken şehir aynı zamanda. Yakınlığı, ucuzluğu ve bir de vize gerektirmemesi sebebiyle Türk seyahat seveler arasında da son derece popüler bir destinasyon. Dolayısıyla kente ilk defa giden veya daha önceden gitmiş olsa da ilk defa havaalanından şehre ulaşım konusunda bilgiye ihtiyaç duyanlar Kiev Havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? sorusunu sıkça soruyor.

Kiev'den ne alınır foto

Kiev Alışveriş Rehberi & Kiev’den Ne Alınır?

Her ne kadar son yıllarda ekonomik krizlerle boğuşuyor olsa da Kiev, ve aslında tüm Ukrayna, hem doğal ve tarihi güzellikleri hem de alışveriş seçenekleri açısından benzersiz bir seçenek. Gerçi ekonomik kriz ve yaşadıkları devalüasyonun kenti gezen turistler açısından zarardan çok faydası var ancak elbette bu durum herhangi bir ülke için dilenecek bir şey de değil.