Amsterdam

Dünyanın çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Amsterdam, Hollanda’nın en önemli limanlarından birine sahip olmasının yanında, şehrin içerisinden geçen nostaljik kanalları ile “Kuzey’in Venedik”i olarak adlandırılıyor.

Binlerce tarihi köprüye ev sahipliği yapan Amsterdam, suda yüzen eşsiz kanal evleri, rengarenk binaları, tarihi sarayları ve ünlü meydanları ile en ideal turistik lokasyonlar arasında yer alıyor. Bisikletleriyle ünlü Amsterdam, Avrupa’nın en çok bisiklet kullanıcısına sahip olan şehri olarak da zamansız bir atmosfer yaratıyor.

En yaygın ulaşım aracı olarak her yerde karşınıza çıkabilecek rengarenk bisikletler, şehrin romantik ve nostaljik görünümünü tamamlıyor. Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum, Amsterdam Müzesi gibi Avrupa’nın en önemli müzelerine ev sahipliği yapan şehirde bulunan dünyaca ünlü Dam Meydanı, Amsterdam Kraliyet Sarayı, Rembrandtplein ve Merkez Tren İstasyonu gibi tarihi lokasyonları, turistlerin gözde adresleri arasında yer alıyor.

Eğlence hayatı ile de öne çıkan Amsterdam, özgürlükler şehri olarak tanınmasını sağlayan renkli gece hayatı, sabaha kadar süren partilere ev sahipliği yapan barları ve Red Light District gibi dünyaca ünlü sokağı ile hareketli gece hayatını seven turistlerin, en sık ziyaret ettiği yerler arasında bulunuyor. Madame Tussaud’s Balmumu Müzesi’ne ev sahipliği yapan şehir, kanal botu turları ile şehri keşfetmek için romantik seçenekler sunuyor.

Alışveriş trafiğine kapalı caddeleri ile lale soğanından, geleneksel tahta ayakkabılar gibi hediyelik eşya seçenekleri sunan Amsterdam, dünyaca ünlü lüks peynirleri, özel el yapımı çikolataları ve pancakeleri ile de eşsiz lezzetler sunuyor. Nisan ve Mayıs ayları gidilmesi en ideal zamanlar olan şehir, Amsterdam Pride gibi daha birçok ünlü festivale de ev sahipliği yapıyor.

Amsterdam'da nerede kalınır?

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Amsterdam özgürlükçü rahat ortamı, romantik kanalları, ünlü Red Light Street ve daha birçok gezilecek yeri ile dünyanın en ilginç şehirlerinden biri. Seyahat planınızda Amsterdam gibi çok popüler bir turistik şehir yer alıyorsa gezilecek yerler listesi kadar “Amsterdam’da nerede kalınır?” sorusu da aklınızı meşgul ediyordur.

Amsterdam gezilecek yerler blog rehber

Amsterdam Gezilecek Yerler

Hollanda’nın güzel başkenti Amsterdam Avrupa’da gezip görülecek en renkli şehirlerin başında geliyor. Zaten benim de kişisel favorilerim arasında yer alan bu şehre birkaç senede bir gitmek en keyif aldığım şeylerin başında geliyor. Şehre şu ana kadar 5 kez gitsem de imkanım olan her fırsatta tekrar tekrar gitmekten sıkılmam sanırım.

Amsterdam nasıl gezilir?

Amsterdam Nasıl Gezilir? Ulaşım Seçenekleri

Amsterdam nasıl gezilir sorusunun onlarca cevabı var. Zira kent şehir içi ulaşım seçenekleri açısından Avrupa’nın üst düzey kentleri arasında yer alıyor. Gelişmiş toplu taşıma sistemini efektif kullanabilmenin yolu, her bir seçeneğin kapsamını ve sağladığı avantajı iyi bilmekten geçiyor.

Amsterdam'da nerede alışveriş yapılır?

Amsterdam’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Son zamanlarda döviz bazlı alışveriş yapmak oldukça zorlaşsa da eğer bu kenti ziyaret edecekseniz Amsterdam’da nerede alışveriş yapılır diye düşünmeniz normal.

Amsterdam'dan ne alınır?

Amsterdam’dan Ne Alınır? En Güzel 10 Hediye

“Amsterdam’dan ne alınır?” Amsterdam gezip görülecek yer zenginliği kadar alışveriş konusunda da gezginlere bol seçenekler sunuyor. Şehrin bir çok noktasında hediyelik eşya satan dükkanlar bulabileceğiniz gibi Amsterdam’ın ünlü sokak pazarlarında ya da alışveriş merkezlerinde de alışveriş yapabilirsiniz.

Amsterdam'da ne yenir?

Amsterdam’da Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Amsterdam’da ne yenir?” Hollanda‘nın başkenti Amsterdam hemen herkesin ilgisini çeken muhteşem Avrupa şehirlerden biri. Eğer bir gün yolunuz Avrupa’ya düşerse siz de mutlaka Amsterdam’ı gezi planınıza dahil etmelisiniz.

Amsterdam'da ne yapılır?

Amsterdam’da Ne Yapılır? Yapılacak 10 Şey

“Amsterdam’da ne yapılır? Avrupa’nın en gözde turizm merkezlerinden Amsterdam’da yapılacak şeyler neler?” Şu ana kadar dünyanı dört bir köşesinde birçok ülke ve şehir gezip görme şansına sahip olsam da Amsterdam benim en favori şehirlerimden bir tanesi.

Amsterdam Havaalanı Ulaşım Rehberi

Amsterdam Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ülkemizden her gün ortalama 3,5 saat süren direkt uçak seferlerinin düzenlendiği Amsterdam havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? sorusunun cevabı trenden servis araçlarına, otobüsten taksilere kadar pek çok seçenek sayesinde son derece basit hale geliyor.