Sırbistan

Roma, Bizans, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan imparatorluklarının izlerini hala taşıyan bir kültür mozaiği niteliğindeki Sırbistan, güçlü tarihini günümüzde de başarılı bir şekilde koruyor. Çarpıcı doğa güzelliklerine ve göz alıcı Belgrad ormanlarına ev sahipliği yapan Sırbistan, aynı zamanda müzeleri ve konserleri ile ünlü Novi Sad şehrine de ev sahipliği yapıyor.

Aziz Sava Katedrali, Belgrad Kalesi, Nikola Tesla Müzesi gibi birçok mimari ve kültürel yapıya sahip Sırbistan, bölgenin köklü geçmişine de etkin bir şekilde ışık tutuyor. Hem kültür hem de doğa turizmi için seyahat edebileceğiniz ülkeyi, yılın her mevsiminde rahatlıkla keşfedebilir, tarihin ve doğanın iç içe geçtiği sokaklarda eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ülkenin en büyük şehri olan Belgrad, M.Ö. 6. Yüzyıldan günümüze kadar gelen kalıntıları ile yaşayan bir tarihe tanıklık etmenizi sağlıyor.

Günün her saati başka bir aktivitenin yer aldığı ve her zaman canlı olan bu şehri, seyahat rotanıza rahatlıkla ekleyebilir, şehrin kendine has ruhunu yaşayabilirsiniz. Neo-gotik ve neo-rönesans mimarisinin en büyük örneklerine ev sahipliği yapan ülkenin ikinci büyük şehri Novi Sad da, rahat atmosferi ile turistleri karşılıyor. Sanatçıların buluşma noktası olan bu şehri, özellikle Exit Festivali’nin düzenlendiği tarihlerde ziyaret edebilir, dünyaca ünlü müzisyenlerin en güzel eserlerini dinleyebilirsiniz.

Belgrad'da nerede alışveriş yapılır?

Belgrad’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Belgrad’da nerede alışveriş yapılır diye bir soru soruyorsanız az çok bir bütçe de belirleyin kendinize. Öyle aşırı yüksek rakamlara çıkmanıza da gerek yok. Her ne kadar döviz kurlarından dolayı yurt dışında alışveriş bizler için eskisi kadar kolay olmasa da, diğer Avrupa kentleriyle kıyaslandığında Belgrad bu açıdan çok daha bütçe dostu. Başka bir deyişle; alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Belgrad'da nerede kalınır?

Belgrad’da Nerede Kalınır? Popüler 3 Bölge

Sırbistan‘ın başkenti ve en büyük şehri Belgrad uzun yıllar boyunca uygun fiyatlı Avrupa şehri olarak turistleri kendine çekti. Ki Euro bazında bu durum hala geçerli diyebiliriz. Belgrad’da nerede kalınır? yazısında aslında bu keyifli şehirdeki turistik konaklamalar için en ideal bölgeler ve bu bölgelerdeki otel alternatiflerinden bahsedeceğim.

Belgrad'da ne yapılır?

Belgrad’da Ne Yapılır? Yapılacak 11 Şey

Belgrad’da ne yapılır araştırması yapanlar burada mı? Sırbistan‘ın başkenti ve 1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla en büyük kenti Belgrad; fetihler, savaşlar ve iç çatışmalarla dolu zengin tarihi, Avrupa’ya uyum sağlamaya çalışan modern yüzü ve kültürel hayatıyla yanı başımızda yer alan benzersiz bir turistik destinasyon. Vizesiz seyahat de bir başka avantajı tabii.

Belgrad'da ne yenir?

Belgrad’da Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Belgrad’da ne yenir?” Belgrad hem tarihi ve turistik yapısı hem de zengin mutfağı ile gezmekten keyif alabileceğiniz bir şehir. Sırbistan’ın başkenti olan kent, ziyaretçilerini canlı sokakları ve leziz yemekleri ile en iyi şekilde ağırlar.

Belgrad havaalanı şehir merkezi ulaşım

Belgrad Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Biletler alındı, oteller ayarlandı, planlar yapıldıysa gelin, Belgrad’ı keşfetmek için ilk adımı beraber atalım! Belgrad havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? diye merak ediyorsanız tüm detayları burada bulacaksınız.

belgrad gezi rehberi blog

Belgrad Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Balkanların en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Belgrad, tatil sırasında birçok aktiviteyi gerçekleştirmek için illa da çok büyük bir bütçenin gerekmediğini her fırsatta kanıtlıyor.

Belgrad gezilecek yerler blog

Belgrad Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 15 Yer!

Belgrad’da nereler gezilir? Belgrad gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Sırbistan‘ın yerel dildeki adı “Beyaz Şehir” olan başkenti Belgrad, gerek kültürü gerekse de tarihi birikimi ile Avrupa’nın en özel destinasyonları arasında gösteriliyor.