Bursa

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Bursa, kış turizmi için adeta bir cennettir. Bursa kültürel yapısı, dokuları ve tarihi ile Türkiye’nin en önemli kültür merkezleri arasında da yer alır. Kayak turizmini Uludağ’da her yıl binlerce ziyaretçisine açan kent, düzenlediği çeşitli festival ve etkinlikler ile ziyaretçilerine keyifli ve güzel anlar yaşatır.

Bursa, Osmanlı İmparatorluğu mirası olan Ulu Camii, Yeşil Türbe ve Emirsultan Türbesi gibi dini mekanları da ziyaret etme fırsatı sunar. İhtişamlı kent Bursa’da gezerken zengin mimarisi ile dikkat çeken yapılardan ve tarihi ögelerinden gözlerinizi alamayacaksınız.

Şehir merkezinde bulunan ve her yıl ziyaretçi akınına uğrayan teleferik ile Bursa’ya kuş bakışı bakıp şehrin tamamını seyredebilirsiniz. Merkezde ve ilçelerinde bulunan otelleri ile konfor ve güven içerisinde konaklayabilir, bu otellere yakın bölgelerde bulunan yöresel pazarlarda alışveriş yapabilirsiniz.

İskender kebap, Bursa kebabı, Bursa pidesi ve ciğer sarma gibi önemli yöresel yemekleri tadabileceğiniz bu kentte gezerken öğrenip, yemek yerken büyük keyif alacaksınız. Tarihin dokusunu, yörenin ve insanının samimi olduğu Bursa, her yıl ziyaretçilerini büyük bir zevk ve özen ile ağırlar.

Scroll to Top