Karadağ

Adriyatik Denizi’nin kuzeyinde yer alan Karadağ; büyüleyici doğası, tertemiz plajları ve koruma altına alınmış tarihi alanlarıyla kendine hayran bırakıyor. Pek çok imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan bu güzel Baklan ülkesi; kültür, doğa, spor ve yaz turizmi ile ünlü.

Mayıs ayından itibaren başlayan deniz sezonu, sonbahara kadar devam ediyor. Karadağ’da sörf, dalış, kayak, tırmanış ve yelken gibi sportif faaliyetleri gerçekleştirme olanağı bulunuyor. Başkent Podgorica; tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve sahilleriyle dikkat çekiyor.

Ribnica Kalesi, Petrovic Sarayı ve Müzesi, Osmanlı döneminden kalma camiler, Aziz George Katedrali ve Milenyum Köprüsü görülmesi gereken mekanlar arasında yer alıyor. Ülkenin sahil kesimindeki kentler her yaz ziyaretçi akınına uğruyor. Hareketli gece hayatı, temiz kumsalları, adaları ve tarihi mekanlarıyla Budva şehri; yaz turizminin gözde rotalarından biri olarak öne çıkıyor.

Plajları ve 2500 yıllık yerleşim alanlarının bulunduğu antik kalesi ile turistik merkezlerden biri olan Ulcinj kenti, farklı mutfaklara ait lezzetlerin tadılabileceği restoranları, Çıplaklar Cenneti olarak bilinen Bojana Adası ve farklı canlı türlerinin gözlemlenebileceği tarihi Svac bölgesi ile tanınıyor.

Bir başka liman kenti olan Kotor’da 8. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Sveti Tripun Kilisesi, Sveta Marija ve St Nicholas kiliseleri, Tryphon Katedrali gibi tarihi yapılar ve ünlü denizcilerin tanıtıldığı, denizcilik faaliyetleri ile ilgili materyallerin sergilendiği Deniz Müzesi bulunuyor.

Budva gezilecek yerler listesi

Budva Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 21 Nokta)

Budva gezilecek yerler listesi bu eşsiz güzellikte tarihi ve turistik kenti ziyaret etmeye hazırlanan gezginler için en önemli listelerden biri olmalı.

“Karadağ’ın Miamisi” olarak adlandırılan kent, gerçekten de ülkenin doğu sahillerinde hem deniz ve güneşin, hem tarihin, hem de büyüleyici doğanın keyfini çıkarmak için ideal bir destinasyon.

Buddva Plajları & Budva Plajları

Budva Plajları & Kotor Plajları: En Güzel 11 Plaj!

Karadağ‘ın hem en turistik, hem de başkent Podgorica’dan bile popüler kentleri Budva ve Kotor deniz, güneş, kumsal tatili sevenler, sürekli Türkiye’nin güney ve batı sahillerine gitmekten sıkılanlar için ilaç gibi bir destinasyon. Aslında daha çok Budva demeliyim.

Kotor'da nerede kalınır?

Kotor’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Kotor’da nerede kalınır?” Karadağ’ın eğlenceli, hareketli, bol güneşli ve bol kedili kenti Kotor, Balkan Turları‘nın da en önemli duraklarından. İster uzun bir turun bir parçası olarak, ister özellikle bu şehri ziyaret ediyor olun, Kotor ziyaretçilerine eğlenmek, dinlenmek ve keşfetmek adına sonsuz olanaklar sunuyor.

Budva'da nerede kalınır?

Budva’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Budva’da nerede kalınır?” 2500 yıllık tarihi ile Adriyatik Kıyıları’nın en eski kenti, Karadağ‘ın Bodrum’u, Marmaris’i olarak tarif edebileceğim Budva hem zengin tarihi hem de kristal berraklığında denizi, güneşi ve uzun plajlarıyla ziyaretçileri her açıdan kendine hayran bırakan bir şehir.

Budva'da ne yapılır?

Budva’da Ne Yapılır? Yapılacak 10 Şey

“Budva’da ne yapılır?” “Karadağ‘ın Bodrum’u” diyebileceğim Budva turistleri eğlendirmeden geri göndermiyor. Kent size ilk bakışta “deniz, güneş ve kum” gibi gelse de, üstelik bu ifade kısmen doğru olsa da, şehir bundan ibaret değil.