Ne Yenir

Dünyanın en ilginç meyveleri

Dünyanın En İlginç Meyveleri – En Garip 26 Tropikal Meyve

Hiç merak ettiniz mi “Dünyanın en ilginç meyveleri hangileri?” Kimileri için yurt dışına yapılan seyahatlerin temelini yeni yerler gezip görmek oluştursa kimileri ise farklı dünya lezzetlerinin peşinde oldukları için yeni seyahat etmek isterler.

Şanlıurfa'da ne yenir?

Şanlıurfa’da Ne Yenir? En Popüler 16 Lezzet

“Şanlıurfa’da ne yenir?” Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa, gerek kültürü gerek gezilecek yerleriyle Türkiye’de görülmesi gereken şehirler arasında başta gelenlerden biri. Şanlıurfa hakkında bir diğer cazip konu ise Şanlıurfa mutfağı.

Bursa'da ne yenir?

Bursa’da Ne Yenir? En Popüler 11 Lezzet

“Bursa’da ne yenir?” Bursa, geçmişten günümüze uzanan yemek kültürü çeşitliliğiyle Türkiye’nin en zengin şehirlerinden bir tanesi. Bursa genelde ne kadar tarihi bir şehir olarak bilinip bu amaçla gezilse de gelmeden önce yapılan araştırmalar ve Türk mutfağının temelini oluşturan yiyecekleriyle de aklımızı başımızdan almaya yetiyor.

Hindistan'da ne yenir?

Hindistan’da Ne Yenir? En Popüler 25 Lezzet

“Hindistan’da ne yenir?” İş sebebiyle birkaç defa ziyaret ettiğim Hindistan’dan her dönüşümde yakın çevremin “yemek işini ne yaptın oralarda, nasıl yiyebiliyorsun oranın yemeklerini?” sorularıyla karşılaşan biri olarak bu ülkenin yeme içme kültürü ve en önemi Hint yemekleri hakkında bir yazı yazmak artık kaçınılmaz oldu.

Atina'da ne yenir?

Atina’da Ne Yenir? En Popüler 13 Lezzet

“Atina’da ne yenir?” Avrupa’nın gözde, Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden biri olan başkent Atina ziyaretçilerine hatırlamaya değer birçok anı bırakıyor. Şehrin dokusu, mimarisi, kültürü ve eğlenceli ortamlarının yanı sıra yemekleri de gezginlerin merakını celbediyor.

Kopenhag'da ne yenir?

Kopenhag’da Ne Yenir? En Popüler 13 Lezzet

“Kopenhag’da ne yenir?” Danimarka’nın başkenti Kopenhag, aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. 800 binden fazla nüfusu olan Kopenhag, gerek gezip görülecek yerleriyle, gerek tarihi ve doğasıyla gerekse de yemekleriyle ünlenmiştir.

Seul'de ne yenir?

Seul’de Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Seul’de ne yenir?” Türkiye ile sıcak ilişkiler içinde olan Güney Kore, ülkemizden ve dünyanın birçok yerinden dört mevsim boyunca çok sayıda turist çekiyor. Seul ise hem ülkenin başkenti hem de dünyanın en büyük şehirlerinden biri. Seul mutfağındaki lezzetler şehrin birçok yönüyle olduğu gibi yemekleriyle de ilgi çekmesini sağlıyor.

Roma'da ne yenir? En ünlü yöresel Roma yemekleri

Roma’da Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Roma’da ne yenir?” Roma birçok yönüyle dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca turist çekiyor. En güzel şehirlerden biri olan Roma; pratik, sade ve daha çok Akdeniz tipi yöresel lezzetlerinin yanı sıra birbirinden çekici restoran ve kafeleriyle de ünlü.

Münih'te ne yenir?

Münih’te Ne Yenir? En Popüler 16 Lezzet

“Münih’te ne yenir?” Almanya‘nın en büyük eyaleti Bavyera’nın başkenti olan Münih, adını eski dönemlerde şehre yerleşen keşişlerden almıştır. Güneşin ara sıra belirdiği Almanya’nın en gizemli şehirlerinden biri olan Münih, kasvetli ve yağışlı havasıyla ünlüdür.

Stockholm'de ne yenir?

Stockholm’de Ne Yenir? En Popüler 13 Lezzet

“Stockholm’de ne yenir?” Kuzey Avrupa’da yer alan İsveç’in başkenti olan Stockholm, yılın her döneminde yoğun turist çeken şehirlerden biri. Onu bu kadar popüler yapan ise sadece renkli binaları, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, sempatik sokakları değil; aynı zamanda Stockholm mutfağı da oldukça ilgi çekici!

Bangkok'ta ne yenir?

Bangkok’ta Ne Yenir? En Popüler 14 Lezzet

“Bangkok’ta ne yenir?” Gezginlerin en çok merak ettiği ülkelerden biri olan Tayland’ın başkenti Bangkok, canlı ve enerjik yapısıyla her yıl binlerce turist ağırlar. Hareketli gece hayatı ile ön plana çıkan şehir, ülkenin en kalabalık ve en büyük kentidir.