Hong Kong

Hong Kong'da nerede alışveriş yapılır?

Hong Kong’da Nerede Alışveriş Yapılır? 15 Popüler Nokta

Hong Kong’da nerede alışveriş yapılır sorusunun cevabı öyle zengin, öyle çeşitli ki… Şehir gerek KDV’siz alışveriş sebebiyle, gerek dünyanın her yerinden gelen insanların oluşturduğu çok renkli, çok kültürlü ve dinamik yapısıyla alışverişin Mekke’si konumunda.

Hong Kong'da nerede kalınır?

Hong Kong’da Nerede Kalınır? Merkezdeki En İyi 5 Bölge & Oteller

Hong Kong’da nerede kalınır?” sorusunun cevabını bulmanızı kolaylaştıracak rehber boyunca kenti tüm yönleri ile tanımanızı sağlayacak konaklama bölgelerini anlatmaya çalıştım. Çünkü Çin’in turistik açıdan göz bebeği olan Hong Kong, kendi halinde bir balıkçı kasabasından önce stratejik öneme sahip İngiliz kolonisine, sonra da ultra modern bir kente dönüşmüş.

Hong Kong'da ne yapılır?

Hong Kong’da Ne Yapılır? Yapılabilecek 15 Güzel Öneri

“Hong Kong’da ne yapılır?” araştırmasına başladıysanız muhtemelen yakında Uzakdoğu’nun bu ışıl ışıl şehrine seyahat edeceksiniz. Ve her şeyden önce hem Uzakdoğu kültürünü hem de batılı, modern ve dinamik metropol hayatını deneyimleyeceğiniz için çok sıradışı bir yere gideceğinizden emin olabilirsiniz.

Hong Kong havaalanı ulaşım rehberi

Hong Kong Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

“Hong Kong Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” sorusu bazı gezginlerin gözünü korkutabilir ama buna hiç gerek yok. Nüfusunun büyük kısmı Çinli olmasına rağmen, sahip olduğu yüksek ekspat sayısı ve çok kültürlü yapısı sayesinde şehir aslında bir dünya kenti olup, ulaşımdan konaklamaya kadar her şey son derece modern, sistemli ve kolay.

hong kong gezilecek yerler blog

Hong Kong Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Çin’in güneyinde yer alan Hong Kong gezilecek yerler bakımından konuklarına oldukça özel seçenekler sunuyor. 150 yıla yakın süre İngiliz yönetimi altında kaldığı için Batı tarzı yaşam stilinin zamanla Doğu kültürü ile harmanlandığı şehirde 3-4 gün geçirdiğinizde neden yazıma böyle bir giriş yaptığımı kolayca anlayabilirsiniz.