Hong Kong

Dünyanın en çok gökdelene sahip şehirlerinden biri olarak bilinen Hong Kong, çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Asya’nın en zengin bölgeleri arasında yer alıyor. Yıllar boyunca İngiliz sömürgesi olması nedeniyle hala İngiliz kültüründen izler taşıyan Hong Kong, 1997 yılında Çin Halk Cumhuriyet’ine bağlı bir özerk bölge haline geliyor.

Hem geçmiş dönemlerden kalma batı kültürünü hem de kendi sahip olduğu doğu kültürünü yansıtan özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken bölge, ihtişamlı yüksek binaları sayesinde ise göz kamaştıran bir silüete imza atıyor.

Uzak Doğu’nun önemli bir turistik bölgesi olan Hong Kong, alışılagelmişin dışında bir kültür ile tanışmak isteyenler için gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak öne çıkıyor.

Hong Kong’un tüm şehri ayaklarınız altına seren Victoria Zirvesi, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz tema parklarından Disneyland ve Ocean Park, bölgenin inanç kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz Tian Tan Buddha ve Wong Tai Sin Tapınağı gibi yerler, görenleri hayran bırakan detayları ile özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında gezmek için oldukça ideal olan önemli gezi noktalarından sayılıyor.

Belli zamanlarda Hong Kong Salsa, Dragon Boat, Tin Hau gibi renkli festivallerin ve etkinliklerin de yapıldığı şehirde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Hong Kong gezi rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Hong Kong'da nerede alışveriş yapılır?

Hong Kong’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Hong Kong’da nerede alışveriş yapılır sorusunun cevabı öyle zengin, öyle çeşitli ki… Şehir gerek KDV’siz alışveriş sebebiyle, gerek dünyanın her yerinden gelen insanların oluşturduğu çok renkli, çok kültürlü ve dinamik yapısıyla alışverişin Mekke’si konumunda.

Hong Kong'da nerede kalınır?

Hong Kong’da Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Hong Kong’da nerede kalınır?” sorusunun cevabını bulmanızı kolaylaştıracak rehber boyunca kenti tüm yönleri ile tanımanızı sağlayacak konaklama bölgelerini anlatmaya çalıştım. Çünkü Çin’in turistik açıdan göz bebeği olan Hong Kong, kendi halinde bir balıkçı kasabasından önce stratejik öneme sahip İngiliz kolonisine, sonra da ultra modern bir kente dönüşmüş.

Hong Kong'da ne yapılır?

Hong Kong’da Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

“Hong Kong’da ne yapılır?” araştırmasına başladıysanız muhtemelen yakında Uzakdoğu’nun bu ışıl ışıl şehrine seyahat edeceksiniz. Ve her şeyden önce hem Uzakdoğu kültürünü hem de batılı, modern ve dinamik metropol hayatını deneyimleyeceğiniz için çok sıradışı bir yere gideceğinizden emin olabilirsiniz.

Hong Kong havaalanı ulaşım rehberi

Hong Kong Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Hong Kong Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” sorusu bazı gezginlerin gözünü korkutabilir ama buna hiç gerek yok. Nüfusunun büyük kısmı Çinli olmasına rağmen, sahip olduğu yüksek ekspat sayısı ve çok kültürlü yapısı sayesinde şehir aslında bir dünya kenti olup, ulaşımdan konaklamaya kadar her şey son derece modern, sistemli ve kolay.

hong kong gezilecek yerler blog

Hong Kong Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Çin’in güneyinde yer alan Hong Kong gezilecek yerler bakımından konuklarına oldukça özel seçenekler sunuyor. 150 yıla yakın süre İngiliz yönetimi altında kaldığı için Batı tarzı yaşam stilinin zamanla Doğu kültürü ile harmanlandığı şehirde 3-4 gün geçirdiğinizde neden yazıma böyle bir giriş yaptığımı kolayca anlayabilirsiniz.