San Francisco

900 bine yaklaşan nüfusuyla San Francisco sadece Kaliforniya Eyaleti’nin değil Amerika’nın da en önemli şehirlerinden. Aynı zamanda Kuzey Kaliforniya’nın kültürel, finansal ve ticari kalbinin attığı yer. Dizi ve filmlerde sıkça gördüğümüz Pasifik Okyanusu kıyısındaki bu hareketli şehir dünyanın her yerinden gezginlere farklı deneyimler de sunuyor.

San Francisco Modern Sanatlar Müzesi, San Francisco Asia Sanatları Müzesive San Francisco Güzel Sanatlar Sarayı tarih ve müze severleri kendine çekerken, meşhur Golden Gate Köprüsü, Alcatraz Adası ve Hapishanesi, İtalyan Mahallesi ile Victoria tarzı evlerin inci gibi yanyana dizildiği Aloma Meydanı Bölgesi de filmlerde gördüğümüz her şeyi gözümüzün önüne seriyor.

Alışveriş yapmak, cafelerinde ve publarında zaman geçirmek için bu şehri tercih edenler ise Pier39 ve Haight Ashbury gibi bölgelerde kentin tadını çıkarıyor. İklimin her mevsim ılıman ancak bol yağışlı olduğu şehirde yapılacak aktiviteler ve görülecek yerler o kadar çok ki seyahatinizde en az 3-4 günü San Francisco’ya ayırmalısınız.

San Francisco Havaalanı Ulaşım Rehberi

San Francisco Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“San Francisco Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” sorusu için  herkese uygun bir yöntem var. Seçiminizi belirleyen ise nasıl seyahat ettiğiniz -kabalık, tek başına, çok valizle veya valizsiz gibi- ve bütçeniz olacaktır.

San Francisco'da ne yapılır?

San Francisco’da Ne Yapılır? Yapılacak 14 Şey

43 tepe üzerine kurulu, Kuzey Kaliforniya’nın en kalabalık şehri San Francisco’da ne yapılır? cevapları çok zengin olan bir soru. Üstelik kent kültürel anlamda da Amerika’nın en zenginlerinden. Dolayısıyla bir San Francisco seyahatinin dolu dolu geçeceğinden emin olabilirsiniz. Ama nasıl?