Kuzey Amerika

Kuzey Amerika gezi rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Los Angeles gezilecek yerler blog

Los Angeles Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 41 Nokta)

“Amerika rüyası” ya da “melekler şehri” denildiğinde Los Angeles akla geliyor. ABD’nin en kalabalık ve renkli ikinci şehrine bir gezi planlıyorsanız mutlaka Los Angeles gezilecek yerler listesi hazırlamanızda büyük yarar var.

Kaliforniya eyaletinin genellikle güneşli ve sıcak şehri Los Angeles Büyük Okyanus kenarında bulunan rüya gibi bir metropol. Hollywood’un da bulunduğu şehir olarak tüm dünyaya ün salan Los Angeles’ta gezip görülecek yerler tahmin edebileceğiniz gibi hiç de az değil.

Miami gezilecek yerler listesi

Miami Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 40 Nokta)

Miami gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Rengarenk tropikal bir ortam, sınırsız eğlence, moda, reklam, birbirinden büyüleyici plajlar ve okyanus denildiğinde çoğu insanın gözünde bir dünya markası olan Miami canlanıyor.

New York gezilecek yerler listesi

New York Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 37 Nokta)

Görkemli gökdelenleri, şehrin göbeğindeki parkı, büyüleyici şovları, müzeleri, kalabalığı ve geceleri ile New York, ne isterseniz onu önünüze serebilen bir metropol. Dünyanın en renkli şehirlerinden olan New York’a gitmeyi planlıyorsanız mutlaka bir New York gezilecek yerler listeniz de olmalı.

Miami'de nerede alışveriş yapılır?

Miami’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Miami’de nerede alışveriş yapılır diye merak edenlerin endişelerini anlar gibiyim. Döviz kurları çok yüksek, haliyle yurt dışında alışveriş yapmak eskisi kadar kolay değil. Ama pandemiden dolayı yurt dışı seyahatleri de azaldı, fırsat varken sonuna kadar değerlendirmek de lazım. Haliyle, her ne yapıyorsak nokta atışı olmak zorunda.

Los Angeles'ta nerede alışveriş yapılır?

Los Angeles’ta Nerede Alışveriş Yapılır?

Los Angeles’ta nerede alışveriş yapılır sorusu kimin sorduğuna göre değişen cevaplara sahip. Şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler kenti lüks ve pahalı alışverişin her yerde olduğu bir kent. Ancak hem alınabilecek şeyler hem de alışveriş yapılacak yerler açısından çok zengin alternatifler var.