New York

Şehrin sembolü olan Özgürlük Heykeli ile akıllarda yer eden New York, aslında tarihte ilk olarak Hollandalı halk tarafından New Amsterdam adıyla kurulmuş. Ancak Birleşik Krallık’a geçtiği 1664 senesinden bu yana kent, bugünkü ismi ile anılıyor. “Asla Uyumayan Şehir” lakabıyla karşımıza çıkan bu kentte gece hayatı yalnızca bar ve diskolar ile sınırlı değil.

Her saat ve her dakika içinde bulunabileceğiniz kültürel ve sanatsal faaliyetler de gece hayatının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Müzikaller, tiyatrolar, sinema seansları ve partiler New York’u New York yapan detaylar arasında ve şehir adeta 7 gün 24 saat eğlencesini, yıl boyu süren Midsummer Night Swing, San Gennaro, Cherry Blossom ve Lincoln Centre Out of Doors gibi festival ve şenlikler ile harmanlıyor. New York eğlence hayatının yanı sıra, Greenwich, Times Meydanı, Metropolitan Sanat Müzesi, Soho, İtalyan ve Çin Mahallesi, Empire State Binası ve yemyeşil görüntüsü ile insanlara dinlenme, bisiklet sürme ve havanın keyfini çıkarma imkanı tanıyan Central Park gibi birçok gezilip görülecek nokta da sunuyor.

Yılın her zamanı keyifli olsa da, özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde rahatça gezebileceğiniz New York şehrini, hayatınızda bir defa da olsa mutlaka deneyimlemelisiniz!

Scroll to Top