Türkiye

Antalya gezilecek yerler listesi

Antalya Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 75 Yer (2022)

Turistik açıdan cazibeli olan hemen her şeyi sunan bir şehir Antalya. Binlerce yıl öncesinden kalma antik kentler, müzeler, doğa harikaları, birbirinden güzel mavi bayraklı plajlar, outdoor sporlar, eğlence ve alışveriş merkezleri derken “Antalya gezilecek yerler” listesi de haliyle oldukça geniş.

Ankara gezilecek yerler listesi

Ankara Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 50 Yer (2022)

Tam bir kültür, tarih ve doğa gezisi istiyorum diyorsanız Ankara en iyi seçeneklerden biri. Ankara gezilecek yerler listesi çok sayıda tarihi mekan, yapı ve müze içeriyor. Ayrıca ülkemizin başkenti deniz olmasa bile gölleri, parkları ve birçok doğal güzelliği ile de ünlü bir kent.

Bursa gezilecek yerler listesi

Bursa Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 50 Yer (2022)

Yeşil şehir olarak da bilinen Bursa doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel bakımdan da cazibeli bir turizm merkezi. Oldukça büyük bir kent ve gezip görebileceğiniz çok sayıda yeri var. Bunlar arasından seveceğinizi umduğum, hem yerli hem yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği noktaları seçip “Bursa gezilecek yerler” rehberini oluşturdum.

İzmir gezilecek yerler listesi

İzmir Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 40 Yer (2022)

Açıkçası İzmir gezilecek yerler listesine nereden başlamam gerektiğine bir türlü karar veremedim. Zira şehir, tıpkı İstanbul gibi kültürel açıdan gayet tatmin edici. Tarihi açıdansa medeniyetin beşiği olarak kabul edilen İskenderun, Hatay, Şanlıurfa ile eşdeğer sayılıyor.

Gaziantep gezilecek yerler listesi

Gaziantep Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 38 Yer (2022)

Kökenleri günümüzden binlerce yıl öncesine dayanan, zengin mutfak kültürüne sahip, halkının Kurtuluş Savaşı’nda işgal ordularına karşı verdiği mücadeleyle adeta destan yazan Gaziantep gezilecek yerler açısından da konuklarının kalbini fethetmeyi kolayca başarıyor.