Marmaris’te Nerede Kalınır? En İyi 9 Bölge & Oteller

Marmaris’te nerede kalınır? Marmaris Muğla’nın en güzel ilçelerinden, Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri. İrili ufaklı masmavi koyları, yeşilin her rengini göreceğiniz doğası, gece hayatı, yeme içme mekanları ve gezilecek yerleriyle her mevsim, farklı gezginleri kendine çekmeyi başarıyor.

Böyle her köşesi, her anı dolu dolu bir yerde konaklama için de tabii ki sayısız seçenek var! Durum böyle olunca Marmaris’in keyfini sonuna kadar çıkarmak için Marmaris’te nerede kalınır konusu da bir ayrı önem kazanıyor.

Ama merak etmeyin bu rehberde Marmaris’te konaklama hakkındaki tüm detayları bulacaksınız.

Marmaris’te konaklama tavsiyelerimde sadece Marmaris merkeze değil; Marmaris’in çevresinde, yaklaşık 50 km’lik alana yayılmış nacizane yerlere de rehber boyunca yer verdim. Üstelik bölge tavsiyelerinin yanında bölgeler özelinde Marmaris otel önerilerimi de bulabilirsiniz.

Umarım hayalinizdeki Marmaris’i yaşamak için en uygun konaklama alternatifini bulur ve unutulmaz bir tatil yaşarsınız. Şimdiden iyi tatiller!

Acelesi olanlara…

Marmaris’te konaklama için en ideal bölgelerin başında Marmaris merkezi, İçmeler ve Turunç bölgeleri geliyor.

Otel tavsiyesi isteyenlere de İçmeler bölgesindeki ekonomik Fortuna Beach Hotel ile Marmaris merkezinde kaliteli ve lüks Grand Yazıcı Marmaris Palace adlı otelleri tavsiye edebilirim.

Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris'te konaklama yapılacak yerler, oteller

Marmaris’te konaklama için ideal 9 bölge bulunuyor:

 1. Marmaris’in en hareketli, en popüler bölgesi Marmaris merkez,
 2. Marmaris merkeze yakın ve olanaklar açısından benzer de olsa keyifli deniz söz konusu oldu mu öne çıkan İçmeler,
 3. Marmaris merkeze yakın ancak daha sessiz, sakin ve huzurlu bir konaklama deneyimi için ideal Turunç,
 4. Marmaris merkezin yanı başında bir yarım adada, doğanın ve denizin keyfini çıkaracağınız Adaköy,
 5. Kalabalıktan uzaklaşıp doğanın ve denizin keyfini çıkarmak için eşsiz bir seçenek Hisarönü,
 6. Ufak, şirin Ege köylerini seviyorsanız meşhur Kızkumu Plajı’na ve yemyeşil doğaya ev sahipliği yapan Orhaniye,
 7. Marmaris’in en sevilen yerlerinden denizin kıyısında, huzur dolu bir balıkçı köyü Selimiye,
 8. İrili ufaklı koyları ve huzur veren atmosferiyle Marmaris’te deniz tatili için en keyifli seçeneklerden Bozburun,
 9. Bozburun Yarımadası’nın en güney ucunda, Marmaris’te konaklama için daha az popülerite, daha çok huzur ve güzellik arayanlar için mükemmel Söğüt.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. Marmaris Merkez

Marmaris'te konaklama merkez otelleri

Marmaris’te nerede kalınır diyorsanız ilk önerim en çok tercih edilen ve en popüler konaklama bölgesi diyebileceğimiz Marmaris merkez.

Rehbere taze başlamışken aklınızda olmalı dediğim bir konuya değinmek istiyorum.

Rehberde yer verdiğim her bölge aslında Marmaris sınırları içerisinde ancak hepsi başlı başına o kadar dolu deneyimler ve güzellikler sunuyor ki aslında hepsi bir merkez, ayrı bir tatil beldesi gibi. Marmaris merkez ise bu bölgeler arasında asıl “Marmaris”.

Bu nedenle Marmaris’te gerçekten merkezi bir noktada konaklamak ve Marmaris’in aslını deneyimlemek istiyorsanız konaklama için önceliğinizin Marmaris merkez olmasını tavsiye ederim.

Şimdi gelelim Marmaris merkezde konaklama konumuza! Öncelikle Marmaris merkezde konaklamanın güzel yanlarıyla başlayalım.

Marmaris merkezde gerçek anlamıyla yok yok. Deniz mi istiyorsunuz? Ayağınızın altında birçok plaj var. Gece hayatı? Marmaris’te gece hayatı, Marmaris merkezden sorulur. Tatilin olmazsa olmazı alışveriş ve yeme içme derseniz istemediğiniz kadar alternatif bu bölgede sizi bekliyor.

Marmaris’te gezilecek yerler listelerini süsleyen nice yerin de Marmaris merkezde olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Marmaris Eski Çarşı, Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi ve Marmaris Milli Parkı (Günnücek) Marmaris merkezde otel tercih ederseniz elinizin altında olacak önemli noktalardan sadece birkaçı.

Merkezde olmayan önemli noktalara gelecek olursam da Marmaris merkez, ulaşım açısından en rahat edeceğiniz bölge olduğu için yine avantajlı.

Son olarak Marmaris merkezin konaklama açısından en avantajlı yanı konaklama için alternatif bolluğu. Marmaris merkezde 5 yıldızlı lüks otellerden pansiyonlara, butik otellerden kiralık evlere, apartlardan bungalovlara sayısız seçenek var. Yani Marmaris merkezde uygun fiyatlı otel de, lüks otel de bulmak oldukça kolay.

Kişiye göre değişecek de olsa Marmaris merkezde konaklamanın kötü yanları diyebileceğimiz, dezavantajları da var.

İlk olarak rengi, berraklığı, doğallığıyla büyüleyici Marmaris koyları, ne yazık ki Marmaris merkezde değil. Marmaris merkezde yüzme için birçok alternatif olsa da genel olarak çok kalabalık ve Marmaris’in koylarına kıyasla standart plajlar.

Kalabalık demişken ikinci dezavantaj yalnızca plajların değil, Marmaris merkezin çok kalabalık olması. Marmaris’in en turistik yeri olduğu için her mevsim, her saat kalabalık.

Son olarak da doğallık. Marmaris merkez birçok yere göre daha yeşil, daha doğal olsa da Marmaris’in o yemyeşil yüzünü merkezde görmek çok da mümkün değil.

Peki ya Marmaris merkezde nerede kalınır? Önereceğim 4 bölge var:

 • Hem denize yakın, hem daha sakin bir ortam isterseniz Armutalan,
 • Marmaris merkezde denize sıfır oteller için Siteler,
 • Marmaris merkezde merkezi oteller için Kemeraltı,
 • Marmaris merkezde daha sakin bir bölge için Beldibi Mahallesi.

Marmaris İlçe Merkezi’ndeki En Popüler Oteller

Hotel Ünver (★★) Marmaris merkezde uygun fiyatlı otel arayanlar fiyat performans açısından dengeli ve konumuyla ideal bu seçeneğe göz atabilir.

Maris Beach Otel (★★★) Marmaris merkezde uygun fiyatlı, denize sıfır bir seçenek arayanlar için ideal. Tesis siteler bölgesinde, Marmaris Plajı’na oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

Paşa Beach Hotel (★★★★) Marmaris merkezde denize sıfır her şey dahil otel arayanlar için ideal bir seçenek.

Grand Yazıcı Marmaris Palace (★★★★) Marmaris merkezde lüks otel arıyorsanız bölgenin en lüks ve keyifli tesislerinden biri olan bu alternatife göz atmalısınız.

2. İçmeler

İçmeler Marmaris'te nerede kalınır

Hem merkeze yakın olmak, hem de denizin keyfini daha fazla çıkarmak için Marmaris’te nerede kalınır diyenlere cevap burada! İçmeler, Marmaris’te konaklama için önerdiğim ikinci bölge.

İçmeler, meşhur İçmeler Plajı, merkeze yakın ideal konumu, bir seyahatte ihtiyaç duyacağınız tüm olanakları ve konaklama alternatifleriyle Marmaris’te konaklama denince akla gelen ilk bölgelerden biri.

Marmaris merkeze yalnızca 8 km olan İçmeler’de otel tercih edecekseniz birçok avantajınız olacak.

Öncelikle yukarıda da belirttiğim Marmaris merkezin her daim mevcut kalabalığından uzak olacak ancak bir minibüs ya da 10 dakikalık araç yolculuğuyla merkeze ulaşabileceksiniz.

Aynı zamanda Marmaris’in en güzel plajları arasında sayılan İçmeler Plajı’na birkaç adım uzakta ve Turunç, Kumlubük, Amos Koyu gibi popüler plajlara 10 dakika mesafede konaklama şansı yakalayarak denizin keyfini sonuna kadar çıkarma imkanı bulacaksınız.

İçmeler’deki En Popüler Oteller

Kosa Hotel: İçmeler’de uygun fiyatlı otel arayanlar için temizlik ve konfor açısından ideal, merkezi bir seçenek.

Fortuna Beach Hotel (★★★) İçmeler Koyu’nda yer alan tesis, doğa ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz fiyat – performans açısından dengeli bir seçenek.

Navy Hotel (★★★) İçmelerde merkezi ve uygun fiyatlı bir konaklama alternatifi arıyorsanız İçmeler Plajı’na 1 dakika sürüş mesafesinde, merkezin kalbinde yer alan bu alternatife şans verebilirsiniz.

Sea Star Marmaris (★★) Yalnızca yetişkinlere hizmet veren bu tesis, lüks İçmeler otelleri arasında en sevilenlerden biri. İçmeler Plajı’nın kenarına kurulu, plaj alanı mevcut.

Martı Resort Hotel (★★★★) İçmeler’de lüks otel arayanların göz atabileceği bu tesis denize sıfır konumda yer alıyor. Açık havuz, spa gibi olanakların yanında odalarıyla da oldukça keyifli.

3. Turunç

Marmaris'te nerede kalınır Turunç Otelleri

Marmaris merkezden çıkıp güneybatıya doğru kıyıdan kıyıdan ilerleyin ve işte karşınızda rehberin üçüncü önerisi, Turunç!

Hem genel olarak, hem de Marmaris’te konaklama için en sevilen bölgelerden biri olan Turunç, Marmaris merkeze yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alıyor.

Siz de benim gibi yaz tatiline gittiğinde büyük şehir merkezi gibi bölgeler yerine daha çok Ege’nin, Akdeniz’in hissedileceği bölgelerde konaklamayı tercih edenlerdenseniz Turunç otelleri ideal bir seçenek olacaktır.

Çünkü, Turunç gerçekten de mavi ve yeşilin en güzel yüzünün bir araya geldiği, Marmaris’in en keyifli bölgelerinden biri.

Peki Turunç’ta konaklama neden keyifli? Öncelikle tabii ki deniz! Mavi Bayraklı Turunç Plajı mavinin her tonunu taşıyan berrak sularının yanında sualtındaki canlı yaşamıyla da büyüleyici.

Turunç Plajı dışında İçmeler Plajı, Amos Koyu, Kumlubük Koyu ve irili ufaklı bir sürü koy var.

Sonrasında doğa! Turunç’un adını bi’ göz önünde bulundurun. Evet, bölgeyi saran turunç meyvelerinden geliyor. Mis gibi kokular, rengarenk çiçek açan ağaçlar. Doğa yürüyüşü için de doğayla iç içe bir Marmaris oteli için de mükemmel bir bölge.

Son olaraksa aktivite ve Turunç’ta yapılacak şeyler. Turunç’ta konaklama tercih edecek olursanız su sporlarından tekne turlarına, balıkçılıktan trekkinge bir sürü aktivite seçeneğiniz olacak.

Aktivitelerin yanında Turunç’ta Amos Antik Kenti, Palamut Tepesi gibi Marmaris’te görülecek önemli yerler de bulunuyor.

Turunç’taki En Popüler Oteller

Turunç Dream Hotel Marmaris: Marmaris Turunç’ta uygun fiyatlı otel arayanlar için merkezi ve keyifli bir alternatif.

Pilos Deluxe Hotel: Turunç otelleri arasında evinizde hissedeceğiniz seçeneklerden biri olan bu tesis farklı studio oda tipleri ve kalabalıktan uzak ancak Turunç Plajı’na yürüme mesafesindeki konumuyla ideal.

Amossia Elit Butik Otel (★★★) Lüks otellere bütçe ayırmak istemiyor ancak yine de keyifli ve güzel bir konaklama seçeneği arıyorsanız bu tesise göz atmalısınız. Turunç Plajı’na 200 m mesafede yer alıyor, özel plaj alanı bulunuyor.

Turunç Resort Otel (★★★★) Marmaris Turunç’ta denize sıfır lüks otel arıyorsanız bu alternatife mutlaka göz atmalısınız.

4. Adaköy

Marmaris'te nerede kalınır Adaköy otelleri

Marmaris’te nerede kalınır merak edenlere yeni önerim Adaköy.

Adaköy, rehberdeki diğer bölgelerin aksine Marmaris’ten Datça tarafına doğru değil, tam zıt yönde yani Akdeniz, Dalaman tarafına doğru yer alıyor. Merkeze uzaklığı ise yaklaşık 10 km.

Adaköy adından da tahmin edeceğiniz üzere bir ada köyü. Aslında kendisi bir yarımada, kıyıya incecik bir kara parçasıyla bağlı.

Adaköy, merkeze yakın çevrede ve hatta bu rehberdeki seçenekler arasında bulabileceğiniz en yeşil konaklama bölgesi. Ne adada, ne de Adaköy yolunda fazla yapılaşma yok.

Bu nedenle Adaköy’de konaklama için belirli sayıda tesis var. Neredeyse hepsi denize sıfır ve genel olarak lüks alternatifler.

Adaköy’de yapılacak şeyler ise bence fazlasıyla keyifli. Nimara Mağarası, Fosforlu Mağara adada yer alan benzersiz doğal güzellikler. Yarımadanın her bir köşesindeki bakir koylar ise bambaşka bir deneyim sunuyor.

Bunlar dışında Marmaris Adaköy Yat Limanı’nda keyifli yürüyüşlere çıkabilir, tam karşınızdaki Bedir Adası manzarasında hayallere dalabilirsiniz.

Kısacası eğer Marmaris’te doğal, yeşil bir bölgede, huzurlu bir konaklama deneyimi isterseniz Adaköy otelleri muhteşem alternatifler, mutlaka göz atmalısınız.

Adaköy’deki En Popüler Oteller

Adaköy Boutique Hotel: Adaköy’de fiyat performans açısından dengeli bir alternatif arıyorsanız bir şans verebilirsiniz.

Club Adaköy Resort (★★★★) Marmaris tatil köyleri arasında en keyifli seçeneklerden olan bu lüks tesis modern ve şık odalarının yanında özel plajı ve olanaklarıyla da mükemmel!

Joya Del Mar Hotel Adaköy (★★) Adaköy’de lüks otel arıyorsanız hem mavi yeşil atmosferi, hem şık dekorasyonu, hem de zengin olanaklarıyla öne çıkan bu tesise göz atabilirsiniz.

Marmaris Bay Resort (★★★★) Yalnızca Adaköy’ün değil, Marmaris’in en lüks otelleri arasında olan bu seçenek yemyeşil doğanın içerisinde deniz ve doğayla baş başa kalacağınız muhteşem bir konaklama alternatifi.

5. Hisarönü

Hisarönü Marmaris'te nerede kalınır

Marmaris’in kalabalıklarından uzaklaşıp konaklama alternatiflerine bakmak için şöyle daha sakin bölgelere göz atmaya ne dersiniz?

Cevabınız olumluysa buyurun Hisarönü ve Hisarönü’nde konaklama detayları!

Gökova Körfezi’nin en uç noktası Hisarönü, Marmaris’in güneybatısında, merkeze yaklaşık 20 km uzakta yani yarım saatlik mesafede yer alıyor.

Marmaris’te nerede kalınır sorusuna Hisarönü dememin birbirinden güzel birçok nedeni var.

Öncelikle, mavi ve yeşilin bir araya geldiği, Marmaris’in en hayran kalınan ve huzurlu bölgelerinden biri olması. Sevilmesine çok sevilse de sessizlik ve huzur arayanlar merak etmeyin, Hisarönü’nde aradığınız deneyimi bulacaksınız.

Sadece ortamı değil, Hisarönü’nün rüzgarı, nemsiz ve mis gibi havası da Hisarönü otelleri arasından seçim yapmanızı sağlayacak güzellikler.

Hisarönü Koyu bir yana İnbükü Koyu, Çubucak Koyu, Kızkumu Plajı, Orhaniye ve Selimiye gibi çevrede hem yüzülecek, hem gezilecek birçok yer olması da bir avantaj.

Üstelik, tatilde deniz ve doğayla yetinmek istemeyenler için de Hisarönü’nde konaklamanın bambaşka artıları var. Sörf ve binicilik, Hisarönü’nde yapılacak şeyler denince ilk akla gelenler.

Hem denizi, hem rüzgarıyla Hisarönü sörf için birçok sörf severin uğrak mekanı. Aynı zamanda, binicilik ve at safari konusunda da oldukça iddialı! Marmaris’te binicilik için öne çıkan 3 bölgeden biri de Hisarönü.

Bu kadarla da bitmedi! Hisarönü’nde konaklama tarih ve arkeoloji severler için de keyifli bir alternatif. Bybassos Antik Kenti sınırları içerisinde Kastabos Kenti’ne ait kalıntıları keşfedebilir, ortaçağdan kalma Kestabos – Hemitheia Kalesi ve daha birçok güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Peki Hisarönü’nde nerede kalınır? Bölgede kendine hayran bırakan doğa ve lüksü bir araya getiren üst segment oteller bulabileceğiniz gibi denize sıfır, yemyeşil kamp alanları ve butik oteller, pansiyonlar gibi alternatifler de bulabiliyorsunuz.

Hisarönü’ndeki En Popüler Oteller

Ela Otel Hisarönü: Hisarönü’nde merkezi otel arıyor ve uygun fiyatlı olmasını tercih ediyorsanız tercih edilebilir bir seçenek.

Angora Motel & Camping: Hisarönü’nde uygun fiyatlı otel önerisine ihtiyacı olanlar için mükemmel bu tesis Hisarönü Koyu’nda, denize sıfır konumda yer alıyor.

Blue Brezza Butik Marin Hotel (★★★) Denize sıfır konumu, sevimli ve konforlu küçük odaları ve olanaklarıyla Hisarönü otelleri arasında hem uygun fiyatlı, hem kaliteli seçeneklerden biri.

Golden Key Hisarönü (★★★★) Hisarönü’nde lüks otel arıyor ancak büyük binalı, tatil köyü atmosferindeki tesisleri sevmiyorsanız doğallığın lüksle sunulduğu bu tesise göz atmalısınız.

Fortezza Beach Resort Hotel (★★★★) Hisarönü’nde denize sıfır otel arıyor ve lüks bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız ideal bir seçenek.

6. Orhaniye

Orhaniye Marmaris'te nerede kalınır

Marmaris’te konaklama için sevimli, ufak tefek ve doğanın keyfini çıkaracağınız bir yer mi düşünüyorsunuz? İşte tam aradığınız yer olabilecek Orhaniye!

Orhaniye, Marmaris merkeze 35 dakika mesafede yer alıyor. Selimiye ve Hisarönü arasında ufacık bir köy.

Karaya doğru derin girintili, uzun ince doğal koy sayesinde Orhaniye’nin sahil şeridi resmen bambaşka bir güzellik. Deniz durgun, ara ara sığ, renkler deseniz mavi ve yeşilin her tonu var.

Marmaris’in en güzel koyları arasında yer alan Kızkumu Plajı da Orhaniye’nin en göz alıcı tarafı.

Hikayesi antik çağlara dayanan bu plajı gördüğünüzde şaşırmaya hazır olun, çünkü denizin ortasında yürüyen bir sürü insan olacak!

Hem Orhaniye Koyu, hem Kızkumu Plajı manzarasının keyfini çıkaracağınız yüzlerce Orhaniye oteli olduğunu da baştan söyleyeyim.

Köyün ve sahil şeridinin etrafını çevreleyen çam ormanları ve Orhaniye’nin meşhur marinası Martı Marina da Orhaniye’de konaklamayı cazip kılan diğer özellikler.

Orhaniye’deki En Popüler Oteller

Erol Motel: Orhaniye’de uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal bu tesis temiz, konforlu ve merkezi.

Mavi Yengeç Bungalov & Butik Otel: Marmaris’te bungalov konaklama deneyimi yaşamak isterseniz Orhaniye’de yer alan bu samimi tesise göz atabilirsiniz.

Martı Hemithea Hotel (★★★★) Lüks Marmaris otelleri arasında en keyifli seçeneklerden biri olan bu tesis, Keçibükü mevkiinde yer alıyor ve Orhaniye’de konaklama için mükemmel.

Angel’s Marmaris Hotel (★★★★) Orhaniye Köyü ve Turgut Köyü arasındaki Burunucu mevkiinde, önü ve arkası deniz olan bir burunda yer alan tesis Orhaniye’de lüks otel arayanlar için yeşil ve mavi arasına saklanmış bir cennet.

7. Selimiye

Marmaris'te konaklama Selimiye bögesi

“Marmaris’te Nerede Kalınır?” rehberi hazırlayıp da son yılların en popüler tatil rotalarından Selimiye bölgesine yer vermemek olmaz.

Selimiye ya da Selimiye Köyü, Marmaris’te görülmesi gereken yerler arasında başlarda geliyor. Marmaris’te konaklama söz konusu olduğunda da her özelliği, her bir köşesiyle mükemmel bir seçenek.

Selimiye, Marmaris merkeze yaklaşık 1 saat uzaklıkta, Bozburun Yarımadası’nda yer alıyor. Merkeze çok yakın sayılmasa da başlı başına kendi güzellikleriyle hem konaklama, hem de zaman geçirmek için bence oldukça tercih edilesi bir bölge.

Ne var bu Selimiye’de bu kadar diye düşünmeye başladıysanız hemen anlatayım.

Öncelikle Marmaris’in her bölgesinde olduğu gibi tertemiz, masmavi durgun bir deniz ve yemyeşil, mis gibi bir doğa.

Renkli sokakları, keyifli balık restoranları, kafeleri, gece hayatı için alternatif mekanları ve alışveriş imkanlarıyla da Selimiye fazlasıyla neşeli bir bölge.

Selimiye’de gezilecek yerler diyecek olursanız Hydas Antik Kenti, Turgut Şelalesi, Selimiye Deniz Feneri, Selimiye Manastırı ilk akla gelenler.

Karada gezmek ilginizi çekmiyorsa da tekne turlarıyla meşhur Kamelya ve Dişlice adalarını ve çevredeki daha birçok koyu ziyaret edebiliyorsunuz.

Selimiye’nin tek eksiği sayılabilecek konu ise kumsal eksikliği. Selimiye merkezde denize girmek için bir kumsal bulunmuyor. Denize girilecek mekanlar, işletmeler olsa da iskele veya kayalıklardan giriş var.

Ancak Selimiye’de denize girmek için kumsal tercih etmek isterseniz de çok uzaklaşmanıza gerek yok. Yalnızca 2 km uzakta büyüleyici Sığliman Koyu (Akkum Koyu), biraz ilerisinde ise Cennet Koyu yer alıyor.

Bunların dışında da Selimiye’nin yakın çevresindeki Cinbükü Koyu, Kızkumu Plajı, Hisarönü Koyu gibi hem denize girilecek, hem yüzülecek bölgeleri de unutmamak gerek.

Selimiye’de konaklama ilginizi çekti ve Selimiye otelleri için tavsiyeye ihtiyacınız varsa aşağıdaki mini listeye göz atmanızı öneririm.

Selimiye’deki En Popüler Oteller

Narlı Pansiyon: Selimiye’de uygun fiyatlı otel arayanlar için hem olanakları, hem merkezi konumuyla oldukça tercih edilebilir bir alternatif. 

Palmetto Resort Hotel (★★★) Selimiye’de merkezi bir konumda yer alan tesis Selimiye’de denizin keyfini çıkarmak için hem keyifli iskelesiyle, hem de plajdan denize girme imkanı sunan koyuyla mükemmel.

Solto Selimiye Hotel (★★★) Keyifli Selimiye otelleri arasında yer alan tesis bir yanda Azmak Deresi, bir yanda masmavi bir koy, diğer yanda ise yemyeşil bir çevreyle sarılı, huzur bulmak için oldukça ideal bir seçenek. 

Selimiye Big Poseidon Hotel (★★) Selimiye’de lüks otel arayanlar için ideal denize sıfır ve oldukça zengin olanaklara sahip bir alternatif.

Selimiye Mavisi (★★★★) Selimiye’de denize sıfır otel arıyor ve lüks bir hizmet istiyorsanız Selimiye’nin popüler otelleri arasında yer alan bu tesise göz atabilirsiniz.

8. Bozburun

Bozburun Marmaris'te konaklama

Marmaris’in popüler ama sakin, huzurlu beldelerinden bir diğeriyle devam edelim. İşte Marmaris’te konaklama için yepyeni önerim Bozburun.

Bozburun, Marmaris’in çevresinde yer alan irili ufaklı koylardan orta büyüklükte bir yerleşim alanı. Aynı zamanda rehberdeki önerilerim arasında yaklaşık 50 km – 1 saatlik mesafeyle Marmaris’e en uzak olan bölge.

Ancak aynı Selimiye gibi Bozburun için de uzaklığı dert etmenize gerek yok. Aslına baktığınızda özellikle Marmaris merkezi görmek istemiyor ya da hareketli bir gece hayatı aramıyorsanız Bozburun, kendi avantajları ve özellikleriyle konaklama için güzel bir seçenek.

Üstelik, Bozburun’da konaklama tercih edecek olsanız kendi aracınız ya da minibüslerle1 saatlik keyifli bir yolculukla Marmaris merkeze ulaşabilir, bir günde etrafı keşfedebilirsiniz.

Hatta Bozburun çevresi gezilecek yerler Marmaris merkez ile de sınırlı değil. Orhaniye, Hisarönü, Selimiye, Söğüt, Turgut gibi popüler Marmaris tatil beldeleri yakın çevrenizde olacak.

Peki Bozburun otelleri arasından seçiminizi yaptınız ve çevrede değil, Bozburun’da zaman geçirmek istiyorsunuz. Bozburun’da yapılacak neler var birlikte bakalım.

Öncelikle Bozburun, sakinliği ve huzuruyla tam olarak kafa dinlemek isteyen tatilcilerin kaçamak noktası. Ancak tabii ki yeme içme için farklı alternatifler, alışveriş olanakları ve gece hayatı için dans etmelik kulüp gibi mekanlar olmasa da bar ve kafeler var.

Bozburun’da tabii ki deniz var! Hem de öyle böyle değil, irili ufaklı bakir koylarla kendine hayran bırakacak bir deniz var.

Bozburun’da otel tercih ederken denize sıfır alternatiflere göz atabileceğiniz gibi standart bir otel tercih ederek merkez ve çevresindeki koylarda da denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bozburun Plajı, Amas Koyu, Akvaryum Koyu, Serçe Limanı, Adatepe Ada Boğazı başta olmak üzere çevrede yüzmek için birçok yer var.

Karayla ulaşım olan bu koyların yanında bir de araçla ulaşamayacağınız ancak sadece denizden ulaşabileceğiniz Bozburun koyları yer alıyor. Bu koylar için de Bozburun’da tekne turu gerçekleştirebilirsiniz!

Peki Bozburun’da nerede kalınır? Otel seçerken hangi bölgelere bakmalı?

Bozburun’da konaklama için bakacağınız 3 bölge var:

 • Bozburun merkez – Bozburun Limanı’nın olduğu, asıl merkez kısmı.
 • Yeşilova Mahallesi – Bozburun Plajı’nın yer aldığı, Bozburun’un ikinci merkezi varsayabileceğimiz daha az yerleşim olan bölge.
 • Cumhuriyet Caddesi – Bozburun merkezden Yeşilova Mahallesi’ne kıyıdan kıyıdan ilerlenen bu cadde üzerinde de birçok otel var.

Bozburun’daki En Popüler Oteller

Bozburun Yacht Club: En güzel koyların ev sahibi Marmaris’te yat oteli arıyorsanız önünde kendine ait minik bir marina bulunan bu lüks tesisi tercih edebilirsiniz.

Valentina Boutique Hotel: Bozburun’da lüks otel tercih etmek isteyenler için ideal bu tesis denize sıfır konumu, şık dekorasyonu ve ister villa, ister oda konaklama seçenekleriyle mükemmel

Miamai Butik Otel: Yalnızca yetişkinlere hizmet veren bu tesis doğa ve denizle baş başa kalacağınız denize sıfır, romantik atmosferi, lüks olanakları ve konforlu, şık odalarıyla keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor.

Loryma Hotel Bozburun (★★★) Bozburun’da denize sıfır otel bakıyorsanız Adatepe mevkiinde, kendine ait plaj alanıyla hem iskeleden, hem kumsaldan denize giriş imkanı sunan bu lüks ve şık tesis sizin için ideal olabilir.

9. Söğüt

Söğüt otel tavsiyesi Marmaris'te konaklama

“Marmaris’te Nerede Kalınır?” rehberimin sonuna geldik. Baktığınız bölge önerileri sizi mutlu etmediyse son önerime göz atmanızı tavsiye ederim. Karşınızda Söğüt!

Söğüt Köyü, Marmaris merkeze yaklaşık 60 km uzakta yer alan, sessiz, sakin balıkçı kasabası tadında, huzur bulmak ve doğanın keyfini çıkarmak için mükemmel bir konaklama bölgesi.

Söğüt Köyü’nde konaklama tercih etmeyi düşünürseniz butik otellerden pansiyonlara, lüks otellerden kiralık villalara farklı seçenekler bulabilirsiniz.

Söğüt’te konaklamanın artıları Marmaris’in diğer bölgelerinden farklı olmasa da Söğüt’ün de kendine has güzellikleri var.

Mesela, Simi Adası’yla karşılıklı olan Söğüt Köyü’nde günün her saati manzaranın keyfi bir başka. Gündüzleri pırıl pırıl Yunan Adaları’nın manzarası, akşamüstü eşsiz bir günbatımı.

Özellikle Saranda Koyu, Söğüt’te gün batımı için mükemmel. Merak etmeyin bu gün batımının keyfini çıkaracağınız Söğüt otelleri de oldukça bol!

Söğüt’te nerede kalınır konusuna gelecek olursak Söğüt Köyü merkezi aslında sahilden 3 km içeride yer alıyor ancak sahil şeridinde de konaklama alternatifleri var.

Söğüt’teki En Popüler Oteller

Rotam Söğüt Pansiyon: Söğüt’te merkezi otel arıyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu alternatif şık bir taş villa içerisinde oda oda hizmet veriyor.

Suna House: Deniz kenarına 5 dk mesafede yer alan bu tesis sessiz ve sakin bir yerde tek odalı taş evlerle hizmet veriyor. Havuza açılan odaların yanında deniz manzaralı odalar da mevcut.

Mavi Akvaryum Pension: Marmaris Söğüt’te denize sıfır ve uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal.

Söğüt Ada Pansiyon: Söğüt’te uygun fiyatlı otel arıyorsanız gönül rahatlığıyla bu alternatife göz atabilirsiniz. Merkezi konumunun yanında konforlu ve temiz odaları da oldukça cazip.

Marmaris’te Ulaşım

Marmaris'te nerede kalınır, toplu taşıma araçları

Marmaris’te konaklama için bölge ve otel seçimi yaparken ulaşım detaylarını da göz önünde bulundurmak istiyorsanız vereceğim özet bilgiler işinize yarayacaktır.

Öncelikle, Marmaris’te ulaşım günün her saati oldukça rahat olduğu için eğer özel bir durumunuz yoksa konaklama planınızı çok etkileyeceğini düşünmüyorum.

Marmaris’te ulaşım dolmuş, belediye otobüsleri, minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Tabii ki tercih ederseniz Marmaris’te araç kiralama alternatifini de göz önüne alabilirsiniz.

Marmaris dolmuşları, Marmaris’te ulaşım için en çok tercih edilen seçenek. Yaz sezonunda neredeyse 02.00 sularına kadar hizmet veren dolmuşlar hem Marmaris merkezde her yere, hem de rehberde de yer verdiğim yakın çevredeki bölgelere ulaşım sağlıyor.

Marmaris’te otobüsle ulaşım da rahat ve uygun fiyatlı bir seçenek olsa da otobüs seferleri özellikle geceleri daha seyrek olduğu için dolmuşlar daha çok tercih ediliyor.

Sabaha kadar süren Marmaris gece hayatı eğlencesine ayak uyduracaksanız taksi kullanmak durumunda elbet kalacaksınızdır. Marmaris’te taksi fiyatları biraz pahalı olsa da tercih edilebilir aralıklarda oluyor.

Son olarak Marmaris’te araç kiralama tercih edecekseniz Marmaris merkez araç kiralama firmaları ya da ulaşım için tercih ettiğiniz havalaanında yer alan firmalar işinize yarayacaktır.

Marmaris’te araba kiralama Marmaris merkezi gezmek için olmasa da Marmaris çevresi bölgeleri ve koyları keşfetmek için en rahat ve ideal seçenek.

Marmaris’te ulaşım açısından en rahat konaklama bölgesi her yerde olduğu gibi merkez. Merkez sonrasında ise İçmeler ve Turunç geliyor.

Marmaris Otel Fiyatları & Rezervasyon

Marmaris'te nerede kalınır otel rezervasyonu

Marmaris’te konaklama için bölge bölge, otel otel inceleme sonrası ilginizi çekecek bir konum daha var: Marmaris otel fiyatları ve Marmaris’te otel rezervasyonu.

İlk olarak Marmaris’te otel rezervasyonu ile başlayalım. Sizin için kendi seyahatlerimde de kullandığım kişisel bir önerim var: Booking.com.

Marmaris otel fiyatları için ortalama sayılar vermeden önce birkaç konuya değinmek istiyorum.

Öncelikle Marmaris’te uygun fiyatlı konaklama istiyorsanız en güzel ve lüks otelleri bile uygun fiyata rezerve etmek için tavsiyem erken rezervasyon ya da sezon dışı seyahat planları.

Marmaris’in sezonu uzun -neredeyse Nisan – Ekim arası- olsa da fiyatların en yüksek olduğu sezon tabii ki 3 aylık yaz dönemi. Diğer tarihler de fiyatlar daha uygun olacaktır.

Erken rezervasyon ya da sezon dışı plan yapamadınız diyelim, sorun mu? Tabii ki hayır. Marmaris’te gerçek anlamıyla her bütçeye ve her zevke uygun otel var. Çünkü karşınıza neredeyse adım başı bir konaklama tesisi çıkıyor. E seçenek çok olunca hem fiyatlar daha uygun, hem de aradığınızı bulma ihtimaliniz daha yüksek.

Daha somut fikir vermesi için ortalama fiyatlar üzerinden de örnek vereyim:

 • Marmaris’te uygun fiyatlı oteller 2 kişi gecelik 350 – 500 TL arası
 • Marmaris’te standart oteller için fiyatlar ise 2 kişi gecelik 500 – 1500 TL arası

Tabii ki bütçeniz daha yüksekse farklı fiyat aralıklarına, üst segment birçok lüks otel bulabilirsiniz.

Otel gerçekten keyifli ve güzel olsun, fazla lükse gerek yok derseniz kolaylıkla 2 kişi gecelik 750 – 1000 TL’ye alternatifler bulabilirsiniz.

Özetle Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris'te nerede kalınır gezip gördüm

Marmaris’te nerede kalınır merak edenler için bölge önerilerinden otel tavsiyelerine, ulaşımdan Marmaris otel fiyatlarına; oldukça detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştım. Umarım aradığınız konaklama bölgesini ve hayalinizdeki oteli bulmuşsunuzdur!

Bu kadar bilgi arasında kaybolmak istemeyenler içinse “Marmaris’te nerede Kalınır?” rehberimi mini bir özetle bitirmek istiyorum.

Marmaris’te konaklama için en çok tercih edilen 9 bölge var:

 1. Marmaris merkez
 2. İçmeler
 3. Turunç
 4. Adaköy
 5. Hisarönü
 6. Orhaniye
 7. Selimiye
 8. Bozburun
 9. Söğüt.

Bu 9 bölgeyi Marmaris merkez çevresi ve Marmaris’e yakın güzel bölgeler olarak ayırabilir, Marmaris’te konaklama planınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Öncelikle Marmaris merkez ve çevresi olarak aktardığım 4 bölgeyle başlayalım: Marmaris merkez, İçmeler, Turunç ve Adaköy.

Marmaris merkez tabii ki Marmaris’in yeme içme, alışveriş, gece hayatı, ulaşım, gezilecek yerler vs. açısından hem en hareketli, hem de en elverişli bölgesi.

Yerlisi de burada, turistler de burada olunca aynı zamanda da en kalabalık bölgesi. Marmaris merkezde konaklama Marmaris’te gece hayatı, ulaşım gibi temel konular açısından avantajlı olsa da Marmaris’in masmavi denizini yaşamak ve huzurlu bir tatil için en mükemmel yer değil.

İçmeler ve Turunç ise Marmaris merkeze 10 dakika gibi bir mesafede yer alan ve merkezin daha küçük ve sakin versiyonları diyebiliriz.

Buralarda da aradığınız her şeyi bulabilir ve üstelik, merkezin her daim kalabalığından uzaklaşıp Marmaris’te güzel denizin keyfini de çıkarabilirsiniz.

Merkez çevresindeki son bölge Adaköy ise Marmaris merkeze yakın olup da doğa ve denizle baş başa kalabileceğiniz en keyifli alternatif. Anakaraya ince bir kara parçasıyla bağlı bir yarımada olan Adaköy’de konaklama havasıyla, suyuyla mis gibi gelecektir.

Marmaris’e yakın güzel bölgeler ile devam edecek olursam elimizde Hisarönü, Orhaniye, Selimiye, Bozburun ve Söğüt var.

Bu bölgelerin hepsi Marmaris kalabalığından uzaklaşıp Marmaris koylarının ve doğanın tadını çıkaracağınız, deniz kenarı balık restoranlarında dingin bir eğlence yaşayacağınız, alışverişten ulaşıma da olanakların olacağı bölgeler.

Hisarönü, Orhaniye ve Söğüt daha ufak balıkçı kasabası tadındayken Selimiye ve Bozburun hem biraz daha büyük, hem de daha popüler yerler.

Tabii ki her birinin değişen avantajları ve dezavantajları var. Mesela Hisarönü sörf ve binicilik ile meşhurken Orhaniye sıra dışı Kızkumu Plajı ile öne çıkıyor. Selimiye gezilecek yerleriyle büyülerken Bozburun masmavi koyları, Söğüt ise o meşhur gün batımıyla etkiliyor.

Marmaris merkeze yakınlık açısından kıyasladığınızda ise Hisarönü ve Orhaniye merkeze 20 – 30 dakika mesafelerde yani oldukça yakınken Selimiye, Bozburun ve Söğüt için bu zamanlama 40 – 60 dakika olarak değişiyor.

Tüm bu bölgeler için önerdiğim Marmaris otelleri için de en iyi otellerle bir özet çıkardım. Aşağıda görebilirsiniz:

 • Marmaris merkez için 8 Oda Homes
 • İçmeler için Sea Star Marmaris (★★★★)
 • Turunç için Amossia Elit Butik Otel (★★★)
 • Adaköy için Joya Del Mar Hotel Adaköy (★★★★)
 • Hisarönü için Club Rena
 • Orhaniye için Sakin Vadi Winehouse Hotel
 • Selimiye için Swan Lake Hotel
 • Bozburun için Valentina Hotel
 • Söğüt için Saranda Otel

Marmaris’te nerede kalınır konusu kısaca bu şekilde. Eğer sizin de Marmaris’te nerede kalınır rehberine eklemek istediğiniz notlar varsa lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın.

Yorum yapın