Roma gezilecek yerler listesi

Roma Gezilecek Yerler

İtalya’nın güzel ve popüler başkenti Roma özellikle ilk kez yurt dışına gidecek turistler başta olmak üzere gezginlerin en yoğun ilgi gösterdiği turizm merkezlerinin başında geliyor.

Amsterdam'da nerede kalınır?

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Amsterdam özgürlükçü rahat ortamı, romantik kanalları, ünlü Red Light Street ve daha birçok gezilecek yeri ile dünyanın en ilginç şehirlerinden biri. Seyahat planınızda Amsterdam gibi çok popüler bir turistik şehir yer alıyorsa gezilecek yerler listesi kadar “Amsterdam’da nerede kalınır?” sorusu da aklınızı meşgul ediyordur.

Amsterdam gezilecek yerler blog rehber

Amsterdam Gezilecek Yerler

Hollanda’nın güzel başkenti Amsterdam Avrupa’da gezip görülecek en renkli şehirlerin başında geliyor. Zaten benim de kişisel favorilerim arasında yer alan bu şehre birkaç senede bir gitmek en keyif aldığım şeylerin başında geliyor. Şehre şu ana kadar 5 kez gitsem de imkanım olan her fırsatta tekrar tekrar gitmekten sıkılmam sanırım.

Birbirinden güzel kanallar, evler, müzeler, parklar ve meydanlar ile Amsterdam gezilecek yerler listesi her yaştan ve tarzdan gezgine birçok alternatif sunuyor.

Barselona'da nerede kalınır?

Barselona’da Nerede Kalınır?

Dünyanın en çok turist misafir eden şehirlerinden biri olan Barselona kendine has dokusu, mimarisi ve ilham verici birçok cazibe noktası ile popülerliğini her sene sürdürüyor. İspanya’nın kuzeybatısındaki Katalonya bölgesinin başkenti olan Barselona İspanya’nın en büyük ikinci şehri ve genellikle İspanya denildiğinde akla gelen ilk yer. Eğer siz de yakın bir tarihte bu güzel şehre gidecek ve aklınıza “Barselona’da nerede kalınır?” sorusu takılıyorsa bu kapsamlı rehber tam size göre!

Barselona gezilecek yerler

Barselona Gezilecek Yerler

Güçlü kültürü ve rengârenk yaşamı ile Avrupa’nın en özel turizm merkezlerinden biri olan Barselona, muhteşem mimari yapıları ve enfes yemek kültürü ile her yıl yüz binlerce turist ağırlıyor. Eğer siz de yakın bir gelecekte bu güzel şehre bir seyahat planlıyorsanız muhtemelen en merak ettiğiniz konuların başında Barselona gezilecek yerler listesinde yer alan yerler olmalı.

Roma'da nerede kalınır?

Roma’da Nerede Kalınır?

Antik döneme kadar dayanan binlerce yıllık tarihi ile Avrupa’nın en özel şehirlerinden biri olan Roma her tarzda gezgin için son derece ilgi çekici bir dokuya sahip. Tarih-arkeoloji turları, eğlenceli aktiviteler, coşkulu gece hayatı, Roma’yı Roma yapan birbirinden eşsiz mimari yapılar, sanat-kültür ruhu ve daha birçok özelliği ile milyonlarca turistin tatil için ilk tercihi oluyor.

Roma benim de şimdiye kadar gezip görüp en keyif aldığım yerlerden bir tanesi. Şu ana kadar bu büyüleyici şehre 4 kez gitmiş olsam da ara ara bu kendine has etkileyici şehri tekrar ziyaret etmeyi isterim. Tüm bu gezilerimde edindiğim tecrübelere ek olarak yaptığım detaylı araştırmaları da ekleyerek gezginlere yol vermesi açısından kapsamlı bir Roma’da konaklama rehberi hazırlamak istedim.

Napoli gezilecek yerler

Napoli Gezilecek Yerler

Napoli gezilecek yerler nereler? Roma, Milano, Venedik gibi şehirler, turistik cazibeleriyle ilk defa İtalya‘ya seyahat etmeyi planlayan gezginlerin öncelikli tercihleri oluyor. Lakin güneydeki Napoli, samimi atmosferi ile daha yoğun ve gerçekçi bir İtalya deneyimi yaşatıyor.

Viyana gezilecek yerler listesi

Viyana Gezilecek Yerler

Orta Avrupa ve Avusturya’nın; tarihi dokusu, ihtişamlı yapıları, sanatsal ve entelektüel yönü ile en zengin şehirlerinden biri Viyana. Tuna Nehri’nin kıyısındaki konumuyla görkemli görüntüsünü pekiştiren başkent Viyana, her köşesiyle keşfedilmesi oldukça keyifli bir şehir.

Dubai gezilecek yerler listesi

Dubai Gezilecek Yerler

Tarihi ve geleneksel yönü pek güçlü olmasa da dünyanın en dikkat çeken turizm şehirlerinden biri Dubai. Petrol zenginliği ile gelen hızlı yatırımların sonucunda Dubai gezilecek yerler listesine dünyanın en ultra modern yapılarını, lüks eğlence mekanlarını ve gösterişli yerlerini yazmak mümkün.

Madrid'de nerede kalınır

Madrid’de Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller… (2023)

Avrupa’daki en modern ve dinamik şehirlerden biri olan Madrid bir yandan Orta Çağ’a kadar uzanan tarihi mirasının büyüleyiciliğini taşıyor. Ayrıca İspanya’nın başkenti, Avrupa’nın da Londra ve Berlin’den sonraki en kalabalık kenti. Peki, seyahate hazırlanırken “Madrid’de nerede kalınır?” konusu hakkında araştırma yaptınız mı? Konaklama hakkında tavsiyeler istiyorsanız bu içeriği sizin için hazırladım.

Atina'da nerede kalınır?

Atina’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Mitolojiden fırlamışçasına her köşesinde tarih ve sırlar saklı olan “Atina’da nerede kalınır?” sorusuna yanıt verdiğim bu içerikte seyahatiniz öncesi tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Yunanistan’ın başkenti olan Atina adını Tanrıça Athena’dan alıyor. Athena çok Tanrılı dönemde Atina’nın koruyucusu olduğundan bugün Başkent hala özel bir yere sahip. Her köşesinde köklü Yunan kültürünün bir izini bulabileceğiniz şehir, ayrıca Avrupa’nın en genç şehirleri arasında sayılıyor.