Paris'te nerede kalınır

Paris’te Nerede Kalınır? En İyi Bölgeler

Neoklasik mimari binaları, çiftlerin çok sevdiği romantik ambiyansı ve ünlü Sen Nehri (La Seine) manzaraları ile dünyanın en turistik şehri olan Paris, hayatınızdaki en unutulmaz seyahatlerden birini sunuyor. Siz de yakın bir zamanda Fransa yolcusuysanız ve “Paris’te nerede kalınır?” diye düşünüyorsanız bu yazıyı detaylı bir rehber olarak yol arkadaşı edinebilirsiniz.

Roma'da nerede kalınır

Roma’da Nerede Kalınır? En İyi Bölgeler

Antik döneme kadar dayanan binlerce yıllık tarihi ile Avrupa’nın en özel şehirlerinden biri olan Roma her tarzda gezgin için son derece ilgi çekici bir dokuya sahip. Tarih-arkeoloji turları, eğlenceli aktiviteler, coşkulu gece hayatı, Roma’yı Roma yapan birbirinden eşsiz mimari yapılar, sanat-kültür ruhu ve daha birçok özelliği ile milyonlarca turistin tatil için ilk tercihi oluyor.

Barselona'da nerede kalınır

Barselona’da Nerede Kalınır? En İyi Bölgeler

Dünyanın en çok turist misafir eden şehirlerinden biri olan Barselona kendine has dokusu, mimarisi ve ilham verici birçok cazibe noktası ile popülerliğini her sene sürdürüyor. İspanya’nın kuzeybatısındaki Katalonya bölgesinin başkenti olan Barselona İspanya’nın en büyük ikinci şehri ve genellikle İspanya denildiğinde akla gelen ilk yer.

Barselona gezi rehberi

Barselona Gezi Rehberi & Tavsiyeler (2023)

Akdeniz kıyılarındaki en davetkar turizm şehirlerinden biri olan Barselona gezginlere birbirinden renkli gezi anıları vadediyor. Güzellikleriyle dünyaya ün salmış bu turistik İspanya şehrine gezi planlıyor ve gitmeden önce kenti her yönüyle tanımak istiyorsanız sizin için kapsamlı bir Barselona gezi rehberi hazırladım.

Atina gezilecek yerler

Atina Gezilecek Yerler – En Güzel 33 Yer

Batı Medeniyetinin beşiği ve Avrupa’nın tarihi başkenti Atina hem modern çehresi hem de binlerce yıllık tarihi kökleri ile turistler için harika bir gezi durağı olmayı sürdürüyor. Atina yolcusuysanız yaşı 3000 yılı aşan tarihi şehri tüm popüler noktalarıyla tanıyıp gezmeniz adına detaylı bir “Atina gezilecek yerler” listesi hazırladım.

İtalya gezilecek yerler listesi

İtalya Gezilecek Yerler – En Güzel 30 Yer

Akdeniz’in huzurlu olduğu kadar coşkulu ve ateşli karakterini de taşıyan İtalya Avrupa’nın en güzel turizm rotalarından biri. Eğer her yönüyle zengin ve dikkat çekici olan bu ülkeye bir seyahat planı yapıyorsanız İtalya gezilecek yerler listesi sizin için iyi bir rehber olabilir.

Stockholm gezilecek yerler listesi

Stockholm Gezilecek Yerler – En Güzel 30 Yer

İskandinav’ın, içine çektikçe insanı daha da çok etkisi altına alan şehri Stockholm büyüleyici çok sayıda güzelliğe sahip. Kentin büyük bir bölümünü kaplayan yeşil alanlar ve parklar, doğal güzellikler, mimari yapılar, sanat galerileri, müzeler, ünlü metrolar, tarihi binalar ile sizi dolu dolu bir Stockholm gezilecek yerler listesi bekliyor.

Bangkok gezilecek yerler listesi

Bangkok Gezilecek Yerler – En Güzel 28 Yer

Tayland’ın ve Uzak Doğu’nun mistik, biraz karmaşık, modern ve gelenekseli aynı anda yaşayan dinamik şehri Bangkok turistlerin de en uğrak merkezlerinden biri. Bangkok gezilecek yerler listesi ile çok sayıda zenginlik sunan bu metropolün simgesi haline gelen yerleri kısa sürede bile gezme şansına sahip olabilirsiniz.

San Francisco gezilecek yerler listesi

San Francisco Gezilecek Yerler – En Güzel 40 Yer

San Francisco gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken en önemli yerler hangileri? “Silikon Vadisi” ve Apple, Google gibi dünyanın inovasyon lideri şirketleri ile anılan San Francisco Kuzey Kaliforniya’nın en dikkat çekici şehirlerinden biri.

Singapur gezilecek yerler listesi

Singapur Gezilecek Yerler – En Güzel 35 Yer

Singapur gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Güneydoğu Asya’da Çinlilerden Malaylara, Hintlilerden Arap ve Avrupalılara kadar çok farklı kültürden insanların hoşgörü içinde yaşadığı rengarenk bir şehir Singapur.

Los Angeles gezilecek yerler blog

Los Angeles Gezilecek Yerler – En Güzel 41 Yer

“Amerika rüyası” ya da “melekler şehri” denildiğinde Los Angeles akla geliyor. ABD’nin en kalabalık ve renkli ikinci şehrine bir gezi planlıyorsanız mutlaka Los Angeles gezilecek yerler listesi hazırlamanızda büyük yarar var.