İtalya

Floransa'da nerede alışveriş yapılır?

Floransa’da Nerede Alışveriş Yapılır? 9 Popüler Adres

İtalya’nın sanat ve tarihi açıdan en zengin kentlerinden olan Floransa’da nerede alışveriş yapılır diye araştırıyorsanız, bu kentin alışveriş açısından da bir cennet olduğunu fark etmişsiniz demektir.

Venedik'te nerede alışveriş yapılır?

Venedik’te Nerede Alışveriş Yapılır? 10 Popüler Nokta

Venedik’te nerede alışveriş yapılır? İtalya’nın hemen her şehri romantik ancak bunlar içerisinde en romantiği diyebileceğim Venedik sadece kanallar, vaporettolar ve turistik yapılardan ibaret değil. Bu büyüleyici kentte alışveriş yapmak da çok zevkli, çok keyifli.

Venedik nasıl gezilir? blog rehber

Venedik Nasıl Gezilir? 6 Popüler Seçenek

Son derece farklı bir coğrafi yapısı olması sebebiyle Venedik nasıl gezilir diye bir soru sormanız çok normal. Lagünler üzerine kurulu olması ve dünya çapında ün kazanmış kanalları ile Venedik Avrupa’daki diğer şehirlerden çok daha farklı bir yapı sergiliyor.

Murano Adası

Murano Adası: 6 Soruda Hakkında Bilgiler & Gezilecek Yerler

Son derece hareketli ve kalabalık Venedik‘in hemen yanında en az onun kadar güzel, ama aynı zamanda daha sakin ve huzurlu bir yer olduğunu söylesem? Ünü şehir ve ülke sınırlarını aşmış cam üfleme sanatı ile Murano Adası hem bu işçiliği merak edenler hem de Venedik’ten birkaç saatliğine de olsa kaçmak ve kanallar arasındaki sokaklarda huzurla, keyifle dolaşmak isteyenler için benzersiz bir adres.

San Marco Bazilikası

San Marco Bazilikası: 8 Soruda Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Venedik büyüleyici kanalları, köprüleri, meydanları, kanal kıyısındaki dönemin aristokratlarının malikane ve sarayları, kiliseleri ve katedralleri ile ünlü. Ancak burada iki yapı var ki çoğu turist özellikle bunlar için Venedik’i ziyaret ediyor. Venedik gezilecek yerler listesinin de önemli duraklarından olan yapılardan bir tanesi daha önce bir başka yazıda detaylı anlattığım Dükler Sarayı iken diğeri de hemen yanındaki etkileyici San Marco Bazilikası.

Roma nasıl gezilir?

Roma Nasıl Gezilir? 7 Popüler Seçenek

“Roma nasıl gezilir?” diye araştırırken kendinizi burada mı buldunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Tarihi ve kültürel birikimi sayesinde kendisine verilen “Sonsuz Şehir” ismini fazlasıyla hak eden Roma şehir içi ulaşım konusunda gezginlerin işini fazlasıyla kolaylaştıran bir kent görünümünde.

Vatikan Müzeleri gezi notları

8 Soruda Vatikan Müzeleri ve Sistina Şapeli Hakkında Bilgiler

Vatikan, ruhani bir merkez ve mimari açıdan mükemmelliğe ulaşmış tarihi yapılarıyla meşhur. Ancak hepsi bu değil. Vatikan ayrıca resim, heykel, gravür gibi plastik sanatların en değerli eserlerinin sergilendiği müzeleriyle de  biliniyor. Bu küçük şehre yapacağınız ziyarette Vatikan Müzeleri turu yapmazsanız seyahatiniz eksik, yarım kalır.

Aziz Petrus Bazilikası rehberi

8 Soruda Vatikan’ın Göz Bebeği Aziz Petrus Bazilikası

Dünyadaki en önemli Katolik İbadethanesi diyebiliriz Aziz Petrus Bazilikası için. Kabe Müslümanlar için nasıl bir öneme sahipse Aziz Petrus Bazilikası da Hristiyanlar için benzer bir önemde. Tek farkı burasının dini önemine ek olarak, sanatsal ve turistik açıdan da ilgi çekici olması.