Antalya

Ülkemizin güneyinde  640 km’lik bir sahil şeridine yayılan Antalya 2.5 milyona yaklaşan nüfusuyla aynı zamanda en kalabalık beşinci şehrimiz. Türkiye’nin en çok yabancı turist çeken şehri olan Antalya,  misafirlerine sonsuz seçenek sunabiliyor. Şehrin doğusundan batısına ince kumlu,  mavi bayraklı onlarca plajı var. Kleopatra ve Kaputaş Plajları dünyaca ünlü plajlardan sadece  ikisi.

Antalya’nın doğusundaki Side ve Alanya bölgelerinde ve batısındaki Kemer’de 5 yıldızlı oteller yoğun olarak görülürken Olimpos-Kaş arasındaki sahil şeridinde daha çok küçük oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Kano, sörf, tüplü dalış, şnorkel, parasailing, tekne turları ve yamaç paraşütü Antalya ve çevresinde yapılacaklardan sadece birkaçı.

İnsanlığın bilinen en eski yerleşim yeri olan merkeze 30 km uzaklıktaki Karain Mağarası  tahmini 500 bin yıllık mirasıyla şehrin sahip olduğu düzinelerce mağaranın en ünlüsü. Yine tarihte bilinen en eski yollardan Likya Yolu’nun çok büyük bir bölümü de Antalya şehri sınırlarına dahil.

Likya Yolu sizlere doğa ve yürüyüş sporları yapma imkanı verirken aynı zamanda yol üzerinde bulunan binlerce antik kalıntı ve yerleşim yerini de görme fırsatı sunuyor. Bizce Antalya tekrar tekrar ziyaret edilmesi ve her seferinde başka bir özelliği keşfedilmesi gereken, güzelliklerle dolu sonsuz seçenekler diyarı.

Scroll to Top