Londra

Londra, Avrupa’nın en kalabalık ve etnik popülasyon olarak en renkli şehri olmaya devam ediyor. Birleşik Krallık’ın en önemli ülkesi İngiltere’nin başkenti olan Londra, dünyada, İngilizce dil eğitiminin merkezi olma özelliğini taşıyor.

Ses kayıt stüdyoları, büyük spor alanları, müzeleri, konser ve tiyatro salonlarını içinde barındıran şehir, alışveriş merkezleri ve eğlence mekanlarıyla da olağanüstü bir cazibe merkezi haline geliyor. 

Geçmişi, yüzyıllar öncesine dayanan Oxford ve Cambridge üniversiteleri ile oldukça prestijli bir kimliğe sahip olan Londra, eğitim turizmi açısından dünyanın farklı yerlerinden gelen her yaştan insanı kendine çekiyor.

Özellikle Viktorya Devri mimarisiyle öne çıkan yapılarıyla adeta açık hava müzesi görünümünde olan şehir, bilim ve teknoloji harikası London Planetarium, dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, dünyadaki nadir sanat eserlerinin olduğu National Gallery gibi birçok müzeye de ev sahipliği yapıyor.

Gölleri, yürüme ve dinlenme alanları ile şehrin ortasında kurulu ünlü Hyde Park, 24 saat yaşayan şehir Londra’nın günlük yoğunluğundan bir nebze uzaklaşmak için güzel bir tercih olma özelliği taşıyor. Her zevk için gezilecek ve yaşanacak sınırsız alternatif barındıran Londra, mutlaka gezip görülecek dünya şehirleri arasında yer alıyor.

Scroll to Top