Asya

Yeryüzünün en yüksek noktası Everest’in ve en alçak yeri olan Lut Gölü’nün bulunduğu Asya, pek çok sıra dışı özelliğiyle tatilcileri kendisine çekiyor.

Mistik havası, kültürel çeşitliliği ve ekonomik gelişimiyle beraber son yılların gözde tatil rotası haline gelen Asya’nın birçok ülkesine ülkemizden direkt veya aktarmalı uçak seferleriyle ulaşmak mümkün.

Kıtanın Moskova, Seul, Abu Dabi gibi gelişmiş yerleşim bölgeleri başta olmak üzere büyük şehirlerinin çoğunda konaklama imkânları ve ulaşım son derece gelişmiş durumda.

Dünyanın en büyük kıtasının kuzeyinde kutup etkisiyle aşırı soğuk hava şartları hüküm sürerken, ortasında karasal iklimin etkileri gözleniyor. Güney ve Güneydoğu Asya’da ise yaşama Muson iklimi şekil verirken, önemli dinlerin doğum yeri olan Orta Doğu’da Akdeniz ve çöl iklimi yaşanıyor.

Gündelik hayatın her alanında çeşitliliğin gözlendiği Asya’da Rusya, Çin, Japonya gibi ülkeler tarihleri ve ekonomik güçlerinin desteğiyle turizmde öne çıkarken; Hindistan ve Tayland dini inanışları, gündelik yaşamlarıyla tatilcilerin ilgisini çekiyor.

Özellikle Makao eğlencenin; Hong Kong, Tokyo, Dubai alışverişin; Kuala Lumpur, Pekin, Mumbai (Bombay) gündelik yaşamın öne çıktığı şehirler.

Semavi dinlerin kuzeyinde ve batısında yaygın olduğu kıtada Budizm, Hinduizm önde gelen inanış sistemlerini oluşturuyor. Türk, Hint, Çin uygarlıklarının doğum yeri olan Asya’daki toplulukların özgün mutfak kültürleri gastronomi meraklılarına farklı lezzetleri deneme fırsatı veriyor. Asya gezi rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Asya Kategorisindeki İçerikler

Bangkok gezilecek yerler listesi

Bangkok Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 28 Nokta)

Tayland’ın ve Uzak Doğu’nun mistik, biraz karmaşık, modern ve gelenekseli aynı anda yaşayan dinamik şehri Bangkok turistlerin de en uğrak merkezlerinden biri. Bangkok gezilecek yerler listesi ile çok sayıda zenginlik sunan bu metropolün simgesi haline gelen yerleri kısa sürede bile gezme şansına sahip olabilirsiniz.

Singapur gezilecek yerler listesi

Singapur Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 35 Nokta)

Singapur gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Güneydoğu Asya’da Çinlilerden Malaylara, Hintlilerden Arap ve Avrupalılara kadar çok farklı kültürden insanların hoşgörü içinde yaşadığı rengarenk bir şehir Singapur.

Universal Studios Singapore

5 Maddede Universal Studios Singapore Rehberi

Singapur‘daki en önemli gezi noktalarından biri olan Universal Studios Singapore benim şu ana kadar gezip gördüğüm, en keyifli zaman geçirdiğim yerlerden biri. Bu nedenle siteye bu güzel eğlence parkı ile ilgili detaylı bir rehber eklemek istedim. Zaten burası Singapur gezilecek yerler yazısının da önemli duraklarından biri.

Singapur'da nerede alışveriş yapılır?

Singapur’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Singapur’da nerede alışveriş yapılır diye araştırma yapanlar muhtemelen burada yapılabilecek en güzel şeylerden birinin alışveriş olduğunun farkına çoktan varmıştır. Ancak ben yine de Güney Asya’nın hareketli ülkesi hakkında kısaca bir şeyler söylemek isterim.

Hong Kong'da nerede alışveriş yapılır?

Hong Kong’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Hong Kong’da nerede alışveriş yapılır sorusunun cevabı öyle zengin, öyle çeşitli ki… Şehir gerek KDV’siz alışveriş sebebiyle, gerek dünyanın her yerinden gelen insanların oluşturduğu çok renkli, çok kültürlü ve dinamik yapısıyla alışverişin Mekke’si konumunda.

Tayland yüzen pazar

8 Maddede Tayland Yüzen Pazar Hakkında Bilgiler

Tayland ve Bangkok denilince akıllara gelen ilk yerlerden biri Yüzen Pazar ya da kullanılan diğer adı ile Yüzen Market oluyor. Seyahat programlarında uzun uzadıya yapılan tanıtımlar ve geçmişte burada çekilmiş ünlü filmler ile yüzen pazarlar çok daha popüler bir yer haline geliyor ve pazarlar bu coğrafyaya yolculuk planlayan herkesin hayalini süslüyor.

Tokyo'da nerede kalınır?

Tokyo’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Japonya’nın başkenti Tokyo’da nerede kalınır?” sorusuna en doğru yanıtı bulmak için şehirde ne görmek istediğinizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Çünkü 20 milyondan fazla bireyin yaşadığı bir metropol alanının merkezi konumundaki şehirde gündelik yaşama kaos damgasını vuruyor.

Singapur'da nerede kalınır?

Singapur’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Singapur’da nerede kalınır?” Dünyanın sayılı şehir devletlerinden biri olan Singapur; tropikal iklimi, lezzetli yemekleri, lüks otelleri, üst düzey alışveriş olanakları ve hareketli gece hayatı ile Güneydoğu Asya’nın en popüler tatil destinasyonları arasında sayılıyor.

Seul'de nerede kalınır?

Seul’de Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Seul’de nerede kalınır?Seul, dünyanın en gelişmiş şehirleri arasında sayılıyor. Güney Kore‘nin başkenti, bir yandan modern atmosferi ile konuklarını büyülerken diğer yandan kökenleri yüzyıllar öncesine dayanan geleneklerinden de kopmadığını kanıtlıyor.

Phuket'te nerede kalınır?

Phuket’te Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Phuket’te nerede kalınır?” sorusu, özellikle ilk defa Tayland‘a bağlı egzotik tatil cennetine gidecek gezginler için en az gezilecek yerleri tespit etmek kadar zorlayıcı olabiliyor. Ben de bu durumdan yola çıkarak sizler için adadaki en popüler konaklama bölgelerinin bulunduğu bir rehber hazırladım.