Sapanca

Sakarya şehrinin batı sınırında, Sapanca Gölü kıyısında bulunan Sapanca, küçük ama çok turist ağırlayan bir ilçe. Kapadokya’yla beraber Türkiye’de hafta sonu kaçamakları için en çok tercih edilen 2 ilçeden biri olan Sapanca, su sporları yapılan gölü, doğayla iç içe yürüyüş parkurları, otelleri ve kış turizmini popüler mekanlarından Kartepe’ye yakın olan konumuyla dikkat çekiyor.

Mimar Sinan’ın kalfaları tarafından yapılan Rüstempaşa Camii’ni görebileceğiniz ilçe merkezinin en kalabalık yeri göl kenarındaki yürüyüş parkuru ve göl manzaralı kafeler. Yine göl kenarındaki Kırkpınar Bölgesi de gözde tesisleriyle Sapanca’nın en çok misafir ağırlayan bölgelerinden.

Bölgedeki otellerde dünya mutfağından örnekler, ilçe merkezindeyse çok sayıda fast food dükkanı ile bol miktar ızgara göl balığı bulacağınız Sapanca’nın mutfağı genellikle Marmara ve Karadeniz mutfakları etkisinde. Cevizli lahana, mantarlı pide, barbunya ezmesi ile Ordu ilinin yemeği olarak da bilinen diken başı yemeği Sapanca’nın misafirlerine sunduğu yerel lezzetler.

Sapanca'da nerede kalınır? blog rehber

Sapanca’da Nerede Kalınır? En İyi 4 Bölge & Oteller

Sapanca’da nerede kalınır? Sakarya’nın en popüler ilçelerinden Sapanca, atmosferiyle ve güzellikleriyle tam bir doğa harikasıyken konaklama alternatifleriyle de bol dinlenceli, bol huzurlu bir tatilin en sevilen adreslerinden biri.

Sapanca gezilecek yerler listesi

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 12 Yer!

Sapanca gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Göl kenarında huzur dolu saatler geçirmekten, farklı mutfak kültürlerine özgü lezzetleri tatmaktan ve doğayı keşfetmekten hoşlanıyorsanız, Sapanca’yı çok seveceğinizden eminim.