Chicago

Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois Eyaleti’nde, Michigan Gölü’nün güney batısında, Chicago Irmağı’nın 2 kolu üzerinde bulunan Chicago, ülkenin en büyük üçüncü şehri. Irmağın kolları nedeniyle üçe bölünen şehirde kuzey bölgesi gökdelenler ve otellerin yoğun olduğu, batı bölgesiyse geniş yeşilliklerin ve parkların bulunduğu bölgeler. 1920’lerde uygulanan içki yasağı sırasında yeraltı dünyasının çekişme alanı olan ve ünlü gangster Al Capone’u Hollywood filmleriyle tüm dünyaya tanıtan kent, günümüzde Chicago Üniversitesi ve Illinois Teknoloji Enstitüsü’nün başı çektiği birçok eğitim kurumunu barındırıyor. 1833 yılında kurulan şehirde 1885’de dünyanın ilk gökdeleni, 1925’de ise dünyanın en büyük tren garı yapılmıştır.

ABD’nin 4 büyük müzesinden biri olan Chicago Sanat Müzesi kentin gururu olma özelliğini taşıyor. Fast foodun anavatanı sayılan Chicago aynı zamanda ilk McDonald’s işletmesinin açıldığı yer. Çok sayıda Fransız, İtalyan, Japon ve Çin restaurantı olan kentin Chicago pizzası, portakallı tavuğu ve geleneksel bir Amerikan yemeği olan yumurtalı pilavı çok ünlü.

Chicago'da ne yapılır?

Chicago’da Ne Yapılır? Yapılacak 14 Şey

Chicago’da ne yapılır diye araştırma yapmaya başladıysanız tebrikler, muhtemelen yakında bu rüzgarlı şehre bir seyahatiniz olacaktır. Amerika‘nın kuzeyinde yer alan kent ülkenin en büyük üçüncü şehri olup, sporla ilgisi olmayanların bile artık duyduğu Chicago Bulls basketbol takımı ile ünlü. Ve şehrin tadını çıkarabileceğiniz onlarca farklı aktivite de Chicago‘da mümkün.

Chicago gezilecek yerler blog

Chicago Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 20 Nokta)

Chicago gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Illinois Eyaleti’nin sınırları içerisindeki Chicago, günümüzden yalnızca 180 yıl önce kurulmuş olmasına rağmen gerek kültürel birikimi gerekse de mimari açıdan tüm dünyaya öncülük eden bir şehir.