ABD

Amerika, farklı kültürlerin, sanatın, tarihin ve ihtişamın ülkesidir. Dünya’nın merkezi Amerika, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapar. Kültürü ve turizmi ile adeta bir cennet ülkesi olan Amerika; New York, Chicago, Washington DC, gibi önemli kentleri ile her yıl iş dünyasından önemli isimleri ağırlar.

Yüksek gökdelenler, tarihi yapılar ve doğası ile bütünleşmiş bir ülke olan Amerika, dünyanın her yıl en çok ziyaret edilen ülkesi olma özelliğine sahiptir. Times Square ve Millennium Park bölgeleri, alışverişin ve modanın kalbidir.

Amerika, Walt Disney World’s Magic Kingdom , South Beach ve Las Vegas Sign ile ziyaretçilerini eğlencenin ve gece hayatının doruklarına ulaştırır. Amerika’da bulunan Grand Canyon, Grand Tetons ve Yellowstone ormanları, doğanın eşsiz ve benzersiz ihtişamını gözler önüne serer.

Seattle, San Francisco, Orlando gibi önemli spor kulüplerinin bulunduğu kentleri ile basketbolda dünyaya kafa tutan Amerika, farklı kültürleri ve ortak zevkleri bir arada toplar. Ülkede her yıl farklı kültürleri barındıran çeşitli etkinlikler ve festivaller düzenlenir. Amerika doğası ve tarihi ile ziyaretçilerine keyifli ve güzel anlar vadeder.

ABD Kategorisindeki İçerikler

San Francisco gezilecek yerler listesi

San Francisco Gezilecek Yerler – En Güzel 40 Yer

San Francisco gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken en önemli yerler hangileri? “Silikon Vadisi” ve Apple, Google gibi dünyanın inovasyon lideri şirketleri ile anılan San Francisco Kuzey Kaliforniya’nın en dikkat çekici şehirlerinden biri.

Los Angeles gezilecek yerler blog

Los Angeles Gezilecek Yerler – En Güzel 41 Yer

“Amerika rüyası” ya da “melekler şehri” denildiğinde Los Angeles akla geliyor. ABD’nin en kalabalık ve renkli ikinci şehrine bir gezi planlıyorsanız mutlaka Los Angeles gezilecek yerler listesi hazırlamanızda büyük yarar var.

Miami gezilecek yerler listesi

Miami Gezilecek Yerler – En Güzel 40 Yer

Miami gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Rengarenk tropikal bir ortam, sınırsız eğlence, moda, reklam, birbirinden büyüleyici plajlar ve okyanus denildiğinde çoğu insanın gözünde bir dünya markası olan Miami canlanıyor.

New York gezilecek yerler listesi

New York Gezilecek Yerler – En Güzel 37 Yer

Görkemli gökdelenleri, şehrin göbeğindeki parkı, büyüleyici şovları, müzeleri, kalabalığı ve geceleri ile New York, ne isterseniz onu önünüze serebilen bir metropol. Dünyanın en renkli şehirlerinden olan New York’a gitmeyi planlıyorsanız mutlaka bir New York gezilecek yerler listeniz de olmalı.

Miami'de nerede alışveriş yapılır?

Miami’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Miami’de nerede alışveriş yapılır diye merak edenlerin endişelerini anlar gibiyim. Döviz kurları çok yüksek, haliyle yurt dışında alışveriş yapmak eskisi kadar kolay değil. Ama pandemiden dolayı yurt dışı seyahatleri de azaldı, fırsat varken sonuna kadar değerlendirmek de lazım. Haliyle, her ne yapıyorsak nokta atışı olmak zorunda.

Los Angeles'ta nerede alışveriş yapılır?

Los Angeles’ta Nerede Alışveriş Yapılır?

Los Angeles’ta nerede alışveriş yapılır sorusu kimin sorduğuna göre değişen cevaplara sahip. Şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler kenti lüks ve pahalı alışverişin her yerde olduğu bir kent. Ancak hem alınabilecek şeyler hem de alışveriş yapılacak yerler açısından çok zengin alternatifler var.

San Francisco'da nerede kalınır?

San Francisco’da Nerede Kalınır? Popüler 8 Bölge

San Francisco’da nerede kalınır?” sorusuna cevap bulmanızı kolaylaştıracak bu rehberi hazırlarken bir kez daha Tony Bennett’ın “I Left My Heart in San Francisco” şarkısı aklıma geldi.

New York'ta nerede kalınır?

New York’ta Nerede Kalınır? Popüler 7 Bölge

New York’ta nerede kalınır?” Her yıl 50 milyona yakın gezgini ağırlayan New York; gökdelenleri, modern caddeleri, bitmek bilmeyen gece hayatı ve görkemli koleksiyonlara sahip müzeleri ile konuklarına eşsiz tatil deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.

Miami'de nerede kalınır?

Miami’de Nerede Kalınır? Popüler 6 Bölge

Miami’de nerede kalınır?” Florida Eyaleti’nin en büyük ikinci kenti Miami, tropikal iklimi sayesinde modern, lüks, eğlenceli ve sıcak bir tatil düşleyen gezginleri dört mevsim kendisine çekiyor.

Los Angeles'ta nerede kalınır?

Los Angeles’ta Nerede Kalınır? Popüler 6 Bölge

Kaliforniya Eyaleti’nin en kalabalık ve bir o kadar da popüler şehri Los Angeles’ta nerede kalınır? sorusuna cevap bulmak, ne yapmak ve ne görmek istediğini bilen birisi için gayet kolay.