Las Vegas

ABD’nin Nevada Eyaleti’nde, Mojave Çölü üzerine kurulan Las Vegas, 1931 tarihine kadar küçük bir çöl kasabasıyken, o yıl kumarhanelerin yasal hale dönüştürülmesiyle hızla gelişmeye başlayan, günümüzün 2.3 milyon nüfuslu eğlence, kumar ve alışveriş kenti. “Günahlar Şehri” olarak tanınan kent ışıl ışıl kumarhaneleri ve çok büyük lüks otelleriyle ülkesinin en büyük turizm merkezlerinden.

Hollywood prodüksiyonlu filmlere de bol bol konu olan Las Vegas’ın tümünü tek seferde görmek için Strip civarında, 350. metresinde balkonu bulunan Stratsphere Kulesi bire bir. Hazır Strip’teyken modern ve postmodern eserleriyle Guggenheim Hermitage Müzesi de diğer bir altenatif. Şehrin Downtown olarak bilinen kısmına kısaca 24 saat uyumayan “kumarhaneler bölgesi” diyebiliriz. Aradığınız her ürünü bulabileceğiniz ve keyifle dolaşabileceğiniz, dünyaca ünlü Boulevard ve Grand Canal Alışveriş Merkezleri’ne de sahip olan Las Vegas, Amerikan, Çin. Tayland, Hint, Fransız, İtalyan, Türk, Japon, Meksika ile Yunan mutfaklarının en seçkin yemeklerinden oluşan çok geniş bir yelpazeyi de misafirlerine sunuyor.

Las Vegas'ta ne yapılır?

Las Vegas’ta Ne Yapılır? Yapılacak 14 Şey

“Las Vegas’ta ne yapılır?” diye araştırıyorsanız büyük ihtimalle yakınlarda bu şehre gitme planı yapıyorsunuz. O zaman filmlerde göre göre artık yakından tanıdığımız bazı ünlü casinoları ve göz alıcı neon ışıklarını görmeye, Las Vegas’a “Günahlar şehri” yakıştırmasını getiren kumar ve gece hayatına tanıklık etmeye hazır olmalı ve bir Las Vegas turunun bunlardan ibaret olmadığını bilmelisiniz.

Las Vegas gezilecek yerler blog

Las Vegas Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Las Vegas gezilecek yerler açısından olduğu kadar yapılabilecek aktiviteler bakımından da dünyada eşine benzerine rastlaması zor bir şehir. Kentin bu konuma gelmesinde gerek konumunun gerekse de Bugsy Siegel’in vizyonunun payı bir hayli fazla.