Paris

Paris'te şehir içi ulaşım hakkında bilgiler

Paris Nasıl Gezilir? 7 Popüler Seçenek

Paris’te yapılacak şeyler çok olunca Paris nasıl gezilir sorusu da önemli hale geliyor. Ulaşım Paris‘te çözümlenmesi gereken konuların en önemlisi diyebilirim. Ama neyse ki kentte 20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren gerçekleştirilen çalışmalarla ulaşım seçenekleri bir hayli artırılmış.

Paris'te nerede alışveriş yapılır?

Paris’te Nerede Alışveriş Yapılır? 15 Popüler Adres

“Paris’te nerede alışveriş yapılır?” diye bir soru bile olmamalı bence. Zira Paris adeta alışveriş için yaratılmış. Gerek nefis Fransız lezzetleri, gerek ülkenin moda alanında dünyaya yayılmış ünü, gerekse turistik karakterinden ötürü oluşan hediyelik eşya sektörü…

Versay Sarayı

8 Soruda Versay Sarayı ve Bahçeleri Hakkında Her Şey

Bir zamanların Fransız Hanedanlığı’nın nasıl bir zenginlik ve ihtişam içerisinde yaşadığının bugüne kadar ulaşmayı başarmış büyük kanıtı diyebilirim Versay Sarayı ve Bahçeleri için.

Louvre Müzesi

8 Maddede Louvre Müzesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dünyanın en etkileyici yerlerinden ve müzelerinden biri olan, Paris gezilecek yerler listelerinin de zirvesine oynayan Louvre Müzesi 73 bin metrekare alan üzerinde (başka bir deyişle 10 futbol sahası kadar) yer alması ve hepsi ziyaretçilere gösterilmese de toplamda 350 binden fazla esere sahip olması sebebiyle “Dünyanın En Büyük Müzesi” olarak kayıtlara geçmiş.

Paris Havaalanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Paris Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Paris’e özellikle ilk defa seyahat edecekler için öncelikli olarak cevaplanması gereken soruların başında “Paris havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir” sorusu geliyor. Ben de bu durumdan yola çıkarak bir rehber hazırlamaya karar verdim.