Paris

Louvre Müzesi

8 Maddede Louvre Müzesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dünyanın en etkileyici yerlerinden ve müzelerinden biri olan, Paris gezilecek yerler listelerinin de zirvesine oynayan Louvre Müzesi 73 bin metrekare alan üzerinde (başka bir deyişle 10 futbol sahası kadar) yer alması ve hepsi ziyaretçilere gösterilmese de toplamda 350 binden fazla esere sahip olması sebebiyle “Dünyanın En Büyük Müzesi” olarak kayıtlara geçmiş.

Paris Havaalanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Paris Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Paris’e özellikle ilk defa seyahat edecekler için öncelikli olarak cevaplanması gereken soruların başında “Paris havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir” sorusu geliyor. Ben de bu durumdan yola çıkarak bir rehber hazırlamaya karar verdim.

Paris'te ne yenir rehberi

Paris’te Ne Yenir? En Popüler 18 Lezzet

“Paris’te ne yenir?” Aslında Türk damak tadına yabancı olsa da Fransız mutfağı tüm dünyada haklı bir üne sahip. Tabii bunda kentin ve hatta tüm ülkenin yeme kültürüne verdiği önem de göz ardı edilmemeli.

Paris'ten ne alınır blog rehber

Paris’ten Ne Alınır? En Güzel 11 Hediye

“Paris’ten ne alınır?” Fransa’nın başkenti Paris tam bir alışveriş cenneti. Özellikle moda alanında öncü olmasından dolayı en trendy hazır giyim ürünlerini bulabileceğiniz kentte binlerce başka seçenek de mevcut.

Disneyland Paris hakkında bilgiler

Disneyland Paris: 12 Soruda Bilmeniz Gereken Her Şey

Disneyland Paris, açılışının üzerinden neredeyse 30 yıla yakın süre geçmesine rağmen çocuklu aileler ve eğlence tutkunları için vazgeçilmez olmayı sürdüren, dünyanın en popüler eğlence parklarından bir tanesi.

Versay Sarayı ve Bahçeleri Paris

Versay Sarayı ve Bahçeleri Hakkında Detaylı Bilgiler

Bir zamanların Fransız Hanedanlığı’nın nasıl bir zenginlik ve ihtişam içerisinde yaşadığının bugüne kadar ulaşmayı başarmış büyük kanıtı diyebilirim Versay Sarayı ve Bahçeleri için.