Seyahat Rehberi

Seyahat Rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Dünyanın en ilginç meyveleri

Dünyanın En İlginç Meyveleri – En Garip 26 Tropikal Meyve

Hiç merak ettiniz mi “Dünyanın en ilginç meyveleri hangileri?” Kimileri için yurt dışına yapılan seyahatlerin temelini yeni yerler gezip görmek oluştursa kimileri ise farklı dünya lezzetlerinin peşinde oldukları için yeni seyahat etmek isterler.

bask bölgesi gezisi

Bask Bölgesi Gezi Rehberi (Bilgiler, Tavsiyeler)

3 milyonu aşkın nüfusuyla İspanya’nın kuzey batısı ve Fransa’nın güney batısında 20 bin kilometrekarelik alanı kaplayan Bask Bölgesi Avrupa tarihi, coğrafya veya kültürel farklılıklarla ilgili bir mesleği olmayan hepimize biraz yabancı bir memleket aslında. Ancak yine de adını duymuşsunuzdur. Ki benim de 2019 Ağustos ayında bölgeye bir gezi düzenleyene kadar bölge hakkında çok az, bölük pörçük bilgilerim vardı.

Vizesiz Balkan Turu blog

Vizesiz Balkan Turu Bireysel Mi? Turla Mı?

Avrupa’nın göbeğinde ama Batı ve Kuzey Avrupa’dan çok farklı, bir yanıyla Türkiye ve Türk kültürüne çok benzeyen ancak bir yanıyla da bambaşka bir diyara gitmek ister misiniz? Cevabınız evetse, dünyada bunun Balkanlar’dan başka bir adresi yok.

bireysel italya turu gezisi

İtalya’ya Turla Mı Yoksa Bireysel Mi Gitmeli?

İtalya turları özellikle yurt dışına ilk kez gideceklere güzel bir deneyim olması için en çok tavsiye edilen turların başında geliyor. İtalya’nın sahip olduğu muhteşem güzelliklerin yanı sıra ülkenin en önemli geçim kaynaklarından birinin turizm olması ve her yıl milyonlarca gezginin ülkeyi ziyaret ediyor olması ülkedeki turizm konusunun önemini de belirliyor.

Unesco Dünya Mirası Listesi Türkiye eserleri

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde Türkiye’de Yer Alan Eserler

UNESCO Dünya Miras Listesi, “Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme” kapsamında bazı kriterler doğrultusunda oluşturulmaktadır. Bu listeyi oluşturmanın amacı evrensel değerlere sahip çıkıp tanıtmak ve yaşatmaktır.