Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri, Avrupa ve Amerika’nın en popüler turist destinasyonlarına ışıltılı, görkemli ve bir o kadar da gizemli bir alternatif arayan gezginler için ideal bir rota olarak öne çıkıyor. Son yıllarda git gide daha fazla turist tarafından ziyaret edilen ülke, sahip olduğu potansiyel ve ziyaretçilerine sunduğu farklı deneyimler ile Orta Doğu’daki ayrıcalıklı yerini sonuna kadar hak ettiğini gösteriyor.

Gezi amacınız ister alışveriş, ister farklı bir kültür tanımak, ister fotoğraf çekmek isterse de deniz, kum ve güneş üçlüsü olsun, aradığınızı -ve daha fazlasını- Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulabilirsiniz! Birleşik Arap Emirlikleri, her ne kadar pek çok kişi için yalnızca Dubai’den ibaret olsa da, ülkede keşfetmeye değer diğer yerler de var. Bunların en önemlilerinden biri, Dubai’nin güneyinde, ziyaretçileri bir saatlik araba yolculuğunun sonunda bekleyen, Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti olan Abu Dhabi…

Dünyadaki en modern şehirlerden biri olan Abu Dhabi, ışıltılı sokakları, masmavi denizi ve “gökdelen” kelimesinin hakkını veren binaları ile başınızı döndürecek. Dünyanın en popüler kentlerinden bir tanesi olan Dubai ise, birçok kişinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmesinin başlıca sebebi… Siz de çölün üzerinde bir serap gibi yükselen bu büyüleyici şehre giderseniz; dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife’yi, Dubai Alışveriş Merkezi’ni ve palmiye şeklinde, insan üretimi bir ada olan Palm Jumeirah’ı görmeyi unutmayın. Birleşik Arap Emirlikleri’nde daha bütçe dostu bir tatil düşünenler ise, Ajman’ı tercih edebilirler.

Scroll to Top