Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri, Avrupa ve Amerika’nın en popüler turist destinasyonlarına ışıltılı, görkemli ve bir o kadar da gizemli bir alternatif arayan gezginler için ideal bir rota olarak öne çıkıyor. Son yıllarda git gide daha fazla turist tarafından ziyaret edilen ülke, sahip olduğu potansiyel ve ziyaretçilerine sunduğu farklı deneyimler ile Orta Doğu’daki ayrıcalıklı yerini sonuna kadar hak ettiğini gösteriyor.
Gezi amacınız ister alışveriş, ister farklı bir kültür tanımak, ister fotoğraf çekmek isterse de deniz, kum ve güneş üçlüsü olsun, aradığınızı -ve daha fazlasını- Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulabilirsiniz! Birleşik Arap Emirlikleri, her ne kadar pek çok kişi için yalnızca Dubai’den ibaret olsa da, ülkede keşfetmeye değer diğer yerler de var. Bunların en önemlilerinden biri, Dubai’nin güneyinde, ziyaretçileri bir saatlik araba yolculuğunun sonunda bekleyen, Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti olan Abu Dhabi…
Dünyadaki en modern şehirlerden biri olan Abu Dhabi, ışıltılı sokakları, masmavi denizi ve “gökdelen” kelimesinin hakkını veren binaları ile başınızı döndürecek. Dünyanın en popüler kentlerinden bir tanesi olan Dubai ise, birçok kişinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmesinin başlıca sebebi… Siz de çölün üzerinde bir serap gibi yükselen bu büyüleyici şehre giderseniz; dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife’yi, Dubai Alışveriş Merkezi’ni ve palmiye şeklinde, insan üretimi bir ada olan Palm Jumeirah’ı görmeyi unutmayın. Birleşik Arap Emirlikleri’nde daha bütçe dostu bir tatil düşünenler ise, Ajman’ı tercih edebilirler.

Dubai gezilecek yerler listesi

Dubai Gezilecek Yerler

Tarihi ve geleneksel yönü pek güçlü olmasa da dünyanın en dikkat çeken turizm şehirlerinden biri Dubai. Petrol zenginliği ile gelen hızlı yatırımların sonucunda Dubai gezilecek yerler listesine dünyanın en ultra modern yapılarını, lüks eğlence mekanlarını ve gösterişli yerlerini yazmak mümkün.

Dubai'de nerede alışveriş yapılır?

Dubai’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Dubai’de nerede alışveriş yapılır diye araştırıyorsanız çok şanslısınız. Döviz kurlarının artması ciddi bir sorun ancak KDV’siz alışveriş burada hala geçerli ve kendinize iyi kötü bir bütçe belirleyebildiyseniz hem alışverişin keyfini çıkarabilir, hem orijinal ürünleri diğer ülkelere kıyasla daha uygun fiyata alabilir hem de binlerce çeşit arasından beğenilerinize en çok uyanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dubai'de ne yenir?

Dubai’de Ne Yenir? En Popüler 17 Lezzet

“Dubai’de ne yenir?” Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan ve ihtişamıyla dünyanın birçok yerinden turist çeken Dubai, mutfağıyla da ziyaretçilerine çok çeşitli lezzetler sunar. Amerikalı ve Avrupalı göçmenlerin ağırlıkta olduğu şehri ziyaret ettiğinizde çok farklı kültürlerin izlerini yemeklerde de görebilirsiniz.

Dubai Havaalanı Ulaşım Araçları

Dubai Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Dubai Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” diye araştırma yapıyorsanız görebileceğiniz en düzenli ve disiplinli alternatiflere hazır olmalısınız.

Dubai gezi rehberi blog, Dubai gezi notları

Dubai Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en çok ziyaretçi çeken destinasyonların başında geliyor. Kentin neden bu kadar popüler olduğu konusunda tüm ipuçlarını Dubai gezi rehberi dâhilinde elimden geldiğince sıralamaya çalıştım.