Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Dubai, son yıllarda Arap yarım adasının ve dünyanın en ilgi çeken turizm merkezleri arasında yer alıyor. Basra Körfezi’nin turkuaz renkli suları ile uçsuz bucaksız çöl arasında uzanan şehir, modern siluetiyle bir vahayı andırıyor.

Denizin üzerine inşa edilen palmiye şeklindeki adaları ve dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa ile markalaşan Dubai, yedi yıldızlı Burj Al Arab oteliyle, lüks kavramını bir üst boyuta taşıyor. Sürekli yenilenen yüzü ve sunduğu sayısız eğlence olanağıyla misafirlerine hayallerin çok ötesinde bir tatil imkanı sağlıyor. Mall of the Emirates ve The Dubai Mall gibi dünyanın en büyük alışveriş merkezleri, su parkları, dev akvaryumları, plajları ve kayak pistleri ile her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken şehir, geleneksel yaşam biçimini de koruyor. Bedevi kültürünü ve Dubai’nin tarihini öğrenme şansı sunan Heritage and Diving Village, Altıncılar ve Baharatçılar çarşıları mistik atmosferleriyle özellikle batılı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Kozmopolit bir şehir olan Dubai; opera binası, müzeleri, her yıl düzenlenen alışveriş, yemek, edebiyat ve sanat festivalleri, müzik etkinlikleri ve spor karşılaşmalarıyla sadece eğlence değil kültür turizminde de oldukça iddialı.

Dubai gezilecek yerler listesi

Dubai Gezilecek Yerler

Tarihi ve geleneksel yönü pek güçlü olmasa da dünyanın en dikkat çeken turizm şehirlerinden biri Dubai. Petrol zenginliği ile gelen hızlı yatırımların sonucunda Dubai gezilecek yerler listesine dünyanın en ultra modern yapılarını, lüks eğlence mekanlarını ve gösterişli yerlerini yazmak mümkün.

Dubai'de nerede alışveriş yapılır?

Dubai’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Dubai’de nerede alışveriş yapılır diye araştırıyorsanız çok şanslısınız. Döviz kurlarının artması ciddi bir sorun ancak KDV’siz alışveriş burada hala geçerli ve kendinize iyi kötü bir bütçe belirleyebildiyseniz hem alışverişin keyfini çıkarabilir, hem orijinal ürünleri diğer ülkelere kıyasla daha uygun fiyata alabilir hem de binlerce çeşit arasından beğenilerinize en çok uyanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dubai'de ne yenir?

Dubai’de Ne Yenir? En Popüler 17 Lezzet

“Dubai’de ne yenir?” Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan ve ihtişamıyla dünyanın birçok yerinden turist çeken Dubai, mutfağıyla da ziyaretçilerine çok çeşitli lezzetler sunar. Amerikalı ve Avrupalı göçmenlerin ağırlıkta olduğu şehri ziyaret ettiğinizde çok farklı kültürlerin izlerini yemeklerde de görebilirsiniz.

Dubai Havaalanı Ulaşım Araçları

Dubai Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Dubai Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” diye araştırma yapıyorsanız görebileceğiniz en düzenli ve disiplinli alternatiflere hazır olmalısınız.

Dubai gezi rehberi blog, Dubai gezi notları

Dubai Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en çok ziyaretçi çeken destinasyonların başında geliyor. Kentin neden bu kadar popüler olduğu konusunda tüm ipuçlarını Dubai gezi rehberi dâhilinde elimden geldiğince sıralamaya çalıştım.