Yurt Dışı Gezilecek Yerler

Nice gezilecek yerler listesi

Nice Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 34 Yer (2022)

Avrupa’nın seçkin şehirleri arasındaki Nice, Paris’ten sonra Fransa’nın en turistik yeri olma özelliğini de taşıyor. Dolayısıyla şimdiden unutulmaz tatil anıları biriktirmeye hazır olun! Nice gezilecek yerler listesini hazırlarken kente her yönüyle ışık tutacak, onu en iyi şekilde yansıtıp tanıtacak rotaları seçmeye özen gösterdim.

Milano gezilecek yerler listesi

Milano Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 30 Yer (2022)

Kuzey İtalya’da yer alıp ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Milano Avrupa’nın gezmesi oldukça keyifli merkezleri arasında bulunuyor. Roma’nın ardından en turistik şehir olma özelliğini taşırken gezginler için de renkli bir gezi deneyimi vaadediyor. Dolayısıyla “Milano gezilecek yerler” listesinde tarihi yapılardan, görkemli gotik binalara, sanat galerilerinden, moda ve alışveriş dünyasına kadar çok çeşitli gezi rotaları mevcut.

Bangkok gezilecek yerler listesi

Bangkok Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 28 Yer (2022)

Tayland’ın ve Uzak Doğu’nun mistik, biraz karmaşık, modern ve gelenekseli aynı anda yaşayan dinamik şehri Bangkok turistlerin de en uğrak merkezlerinden biri. Bangkok gezilecek yerler listesi ile çok sayıda zenginlik sunan bu metropolün simgesi haline gelen yerleri kısa sürede bile gezme şansına sahip olabilirsiniz.

New York gezilecek yerler listesi

New York Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 37 Yer (2022)

Görkemli gökdelenleri, şehrin göbeğindeki parkı, büyüleyici şovları, müzeleri, kalabalığı ve geceleri ile New York, ne isterseniz onu önünüze serebilen bir metropol. Dünyanın en renkli şehirlerinden olan New York’a gitmeyi planlıyorsanız mutlaka bir New York gezilecek yerler listeniz de olmalı.

Berlin gezilecek yerler listesi

Berlin Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 33 Yer (2022)

Farklı kültürleri ahenkle kucaklayan, günümüz Avrupası’nın en önemli kültürel, sanatsal ve politik merkezlerinden biri Berlin. Almanya’nın kendine has güzelliklerle dolu başkentine seyahat edecekseniz Berlin gezilecek yerler listesi oluşturmanın size çok yararı olacağını düşünüyorum.

Saraybosna gezilecek yerler listesi

Saraybosna Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 30 Yer (2022)

Balkanların gezmesi en keyifli şehirlerinden biri olan Saraybosna çok kültürlü yapısı, sıcak kanlı insanları ve yemyeşil doğası ile turistleri karşılıyor. Birçok gezginin aklında güzel anılar bırakan şehre gitmeden önce ise bir Saraybosna gezilecek yerler listesi hazırlamak oldukça faydalı.

Viyana gezilecek yerler

Viyana Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 35 Yer (2022)

Orta Avrupa ve Avusturya’nın; tarihi dokusu, ihtişamlı yapıları, sanatsal ve entelektüel yönü ile en zengin şehirlerinden biri Viyana. Viyana gezilecek yerler listesi hazırlayarak kısıtlı seyahat süreniz boyunca şehrin öne çıkan, cazibeli ve popüler merkezlerini doya doya dolaşabilirsiniz.

Madrid gezilecek yerler listesi

Madrid Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 29 Yer (2022)

İspanyol ruhunu tam olarak yaşayan bir şehir Madrid. Dolayısıyla cıvıl cıvıl sokakları, tarihi yapıları, büyük meydanları, müzeleri, sanat galerileri ve daha birçok güzelliği ile Madrid gezilecek yerler listesi de oldukça renkli.

Londra gezilecek yerler listesi

Londra Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 42 Yer (2022)

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Londra her yanı sürprizlerle dolu, hızlı ama özellikle doğal güzellikleriyle sakinliğini de gösteren bir şehir. Londra gezilecek yerler arasında turistleri akın akın çeken çok sayıda cazibesi yüksek nokta bulunuyor.

Venedik gezilecek-yerler rehberi

Venedik Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 28 Yer (2022)

Romantik ambiyansı ile filmlere, kitaplara ve aşıklara ilham olmuş Avrupa şehri Venedik‘te hayatınız boyunca mutlulukla hatırlayacağınız anılar biriktirebilirsiniz. Seyahatinizden önce güzelliği ve etkileyiciliği ile Dünya Mirasları arasına giren bu şehri daha yakından tanıyabilmek için detaylı bir Venedik gezilecek yerler listesi hazırladım.