Gezip Gördüm

Merhaba!

Ben Sami, 1985 Eskişehir doğumluyum. Halen doğup büyüdüğüm Eskişehir’de yaşıyorum. 

Kurumsal hayatta çalışan klasik bir beyaz yakalı olsam da seyahat etmek benim vazgeçilmez tutkum. Yeni yerler görmek, dünyanın farklı renklerini yerinde hissetmek benim için vazgeçilmez bir yaşam tarzı. Şu ana kadar 40’a yakın ülkede birçok şehri gezip görme şansım olsa da skor peşinden koşmaktan çok benim için önemli olan bir seyahatten keyif almak. Bu nedenle gezmekten mutlu olduğum favori şehirlerime tekrar tekrar gitmekten hiç sıkılmıyorum.

Gezipgordum.com yayına nasıl başladı?

Öğrenci değişim programı, dil eğitimi, Interrail, tur ve bireysel geziler gibi birçok alanda seyahat tecrübesi yaşama fırsatım oldu. Yaşadığım tüm bu tecrübeleri bilgiye ihtiyaç duyanlar için internette paylaşmaya karar verdim ve gezipgodum.com Mayıs 2011’de yayın hayatına başladı. Bu tarihten sonra aramıza katılan birçok yazar arkadaşım ile çok güzel içerikler oluşturduk ve içerik üretimimize devam ediyoruz.

Neden gezipgordum.com?

Kimileri için plansız bir seyahat keyifli olsa da ben, güzel bir araştırma yapılmış, planlı bir gezinin çok daha eğlenceli ve verimli olduğuna inanıyorum. Çalışma hayatı içinde kısıtlı zaman bulup organize edilen gezilerin çok daha keyifli geçmesi herkesin tek isteği. Bu nedenle ben ve yazar arkadaşlarım yaptığımız tüm araştırmalara deneyimlerimizi de ekleyip birçok gezi yazısı hazırlıyoruz.

Amacımız tur firmalarına bağlı kalmaksızın da güzel bir araştırma ile dilediğince gezilebileceğini insanlara göstermek. Bu nedenle sitede yer alan içeriklerin yazım tarzı daha çok gezi rehberi formatında. Ara ara günlük tarzında içerikler eklense de içeriklerin büyük çoğunluğu yol gösterici rehberlerden oluşuyor.

Ben de yazabilir miyim?

Ortak hobilere sahip arkadaşlarla tanışmaktan her zaman mutluluk duyuyoruz. Eğer siz de gezi tecrübelerinize ve kaleminize güveniyorsanız bize İletişim sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Tanışma sonrası hazırlanacak bir deneme çalışması sonrası belki de ekipte yer alabilirsiniz.

Yazarlar

sami 300x300 1

Sami Altınay

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40’a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

baris

Barış Çelebi

Yurt içi & yurt dışı birbirinden güzel seyahat destinasyonları hakkında pratik ve eğlenceli bilgiler…

isil 300x300 1

Işıl Arıkan

Gezmeyi sevdiği kadar, gezdiği yerleri anlatmayı da sever. www.gezipgordum.com

ceren 300x300 1

Şerife Ceren Öz

Hayatını yeni yerler keşfetme ve aşık olduğu yerleri tekrar tekrar ziyaret etme üzerine kurmuş biriyim. Ani kararları ama planlı gezileri, yalnızca görmeyi değil keşfetmeyi seviyorum. Seyahatlerimin bana kattıklarını iyi kötü yazıya dökerek hem yaşadıklarımı başkaları ile paylaşmanın verdiği keyfi tadıyor hem de seyahat etmediğim zamanlarda bile yolda olma duygusunu hissediyorum.

cemre 300x300 1

Cemre Seray

İstanbul doğumlu.Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Haftaiçi finansçı, tam zamanlı gezgin. Gördüğü güzellikleri etrafındakilerle paylaşan, keşfedilmemiş bir günü ömürden saymayan amatör yazar-çizer, fotoğraf çeker bir keşifperest.

sema 300x300 1

Sema Özbek Edisan

İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

bensu 300x300 1

Bensu Cangüler

Blogger, Gezip görmeye ve özellikle Asya ülkelerine aşık bir hayalperest. 12 yıldır amatör olarak yazar, çizer. Fotoğraf çekme meraklısı ve sürekli yeni fikirler üretip durur. Hayali, Asya turu yapmak ve gezerken yazılarını yazmaya devam etmek.