Merhaba!

Ben Sami, 1985 Eskişehir doğumluyum. Halen doğup büyüdüğüm güzel şehrim Eskişehir’de yaşıyorum. Kurumsal hayatta çalışan klasik bir beyaz yakalı olsam da seyahat etmek benim vazgeçilmez tutkum. Yeni yerler görmek, dünyanın farklı renklerini yerinde hissetmek benim için vazgeçilmez bir yaşam tarzı. Şu ana kadar 30 ‘dan fazla ülkede birçok şehri gezip görme şansım olsa da skor peşinden koşmaktan çok benim için önemli olan bir seyahatten keyif almak. Bu nedenle gezmekten mutlu olduğum favori şehirlerime tekrar tekrar gezmekten hiç sıkılmıyorum.

Gezipgordum.com yayına nasıl başladı?

Öğrenci değişim programı, dil eğitimi, interrail, tur ve bireysel geziler gibi birçok seyahat tecrübesi yaşama fırsatım oldu. Yaşadığım tüm bu tecrübeleri bilgiye ihtiyacı olanlar için internette paylaşmaya karar verdim ve gezipgordum.com Mayıs 2011 yılında yayın hayatına başladı. Bu tarihten sonra aramıza katılan birçok yazar arkadaşım ile çok güzel içerikler oluşturduk ve içeriklerimize devam ediyoruz.

Neden gezipgordum.com?

Kimileri için plansız bir seyahat keyifli olsa da ben, güzel bir araştırma yapılmış, planlı bir gezinin çok daha eğlenceli ve verimli olduğuna inanıyorum. Çalışma hayatı içinde kısıtlı zaman bulup organize edilen gezilerin daha keyifli geçmesi herkesin tek isteği. Bu nedenle ben ve yazar arkadaşlarım yaptığınız tüm araştırmalara deneyimlerimizi de ekleyip birçok gezi yazısı hazırlıyoruz.

Amacımız tur firmalarına bağlı kalmaksızın da güzel bir araştırma ile dilediğince gezilebileceğini insanlara gösterebilmek. Bu nedenle sitede yer alan içeriklerin yazım tarzı daha çok gezi rehberi formatında. Ara ara günlük tarzında içerikler eklense de içeriklerin büyük çoğunluğu yol gösterici rehberlerden oluşuyor.

Yazarlar

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.
Yurt içi & yurt dışı birbirinden güzel seyahat destinasyonları hakkında pratik ve eğlenceli bilgiler...
Gezmeyi sevdiği kadar, gezdiği yerleri anlatmayı da sever. www.gezipgordum.com
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.
Hayatını yeni yerler keşfetme ve aşık olduğu yerleri tekrar tekrar ziyaret etme üzerine kurmuş biriyim. Ani kararları ama planlı gezileri, yalnızca görmeyi değil keşfetmeyi seviyorum. Seyahatlerimin bana kattıklarını iyi kötü yazıya dökerek hem yaşadıklarımı başkaları ile paylaşmanın verdiği keyfi tadıyor hem de seyahat etmediğim zamanlarda bile yolda olma duygusunu hissediyorum.
Sırt çantası sırtına yapışık gezgin, klasik müzik dinleyen inekten süt içici, kısa saç kullanıcısı, etsiz çiğ köfte yiyicisi.
okur yazar,gezer dolaşır
Seyahat etmek ve yeni şeyler deneyimlemek ruhumu besleyen en önemli tutkularımdan biri. Dünya'da olabildiğince çok yer görmek, yeni insanlarla tanışmak ve hayattan keyif almak ise en büyük hedefim. Deneyimlerimi, sizlere ilham vermesi ve seyahat planlarınıza yardımcı olması amacıyla burada paylaşıyorum... Kısaca, Jack Kerouac'un deyişiyle "Yaşa, seyahat et, maceraya atıl, şükret ve asla pişman olma." Hayatınızı dilediğiniz gibi yaşamanız, bol bol seyahat etmeniz, anılarınızda daima kalacak maceralar yaşamanız, şükretmeniz ve en önemlisi yaptığınız hiçbir şey için pişman olmamanız dileğiyle...
Blogger, Gezip görmeye ve özellikle Asya ülkelerine aşık bir hayalperest. 12 yıldır amatör olarak yazar, çizer. Fotoğraf çekme meraklısı ve sürekli yeni fikirler üretip durur. Hayali, Asya turu yapmak ve gezerken yazılarını yazmaya devam etmek.
İstanbul doğumlu.Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Haftaiçi finansçı, tam zamanlı gezgin. Gördüğü güzellikleri etrafındakilerle paylaşan, keşfedilmemiş bir günü ömürden saymayan amatör yazar-çizer, fotoğraf çeker bir keşifperest.
Yazar, gezer, düşünür
Çalışmaktan fırsat buldukça yurt içini gezen yurt dışını merak eden bir şahsiyet 🙂
Tarihin izinde. Çeşitli dergi, gazete ve mecmualarda genel yayın yönetmenliği ve farklı departmanlarda çalıştı. Anadolu’nun bir çok yerinde mimari oluşumlar ve eserlerle ilgili araştırmalar da bulundu. Mesleki hayatının başlaması ile gittikçe yoğunlaşarak artan meşguliyetini fotoğraf çekerek sürdürüyor.Gezipgordum.Com
Gittiği bir ülkenin tek bir şehrini veya en turistik bölgelerini görmekle yetinmeyen, böyle bir seyahatten yeterince tatmin duygularla dönmeyen bu yüzden farklı, cazip, çok tüketilmemiş alternatiflerin peşinden giden, hayata dokunmaya çalışan, deneyimleyen..
Yeni yerler keşfetmenin tadını doyasıya çıkarır. @znazlimutlu