Fransa

Louvre Müzesi

8 Maddede Louvre Müzesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dünyanın en etkileyici yerlerinden ve müzelerinden biri olan, Paris gezilecek yerler listelerinin de zirvesine oynayan Louvre Müzesi 73 bin metrekare alan üzerinde (başka bir deyişle 10 futbol sahası kadar) yer alması ve hepsi ziyaretçilere gösterilmese de toplamda 350 binden fazla esere sahip olması sebebiyle “Dünyanın En Büyük Müzesi” olarak kayıtlara geçmiş.

Nice'de ne yapılır?

Nice’de Ne Yapılır? Yapılabilecek 10 Güzel Öneri

“Nice’de ne yapılır?” araştırması yapıyorsunuz ne şanslısınız! Fransız Rivierası’nın en büyük kentlerinden Nice yüzyıllar boyunca bölgede bir başkent sayılmış. Bir zamanlar Sardunya Krallığı’na da bağlı olan şehir 18. YY’dan itibaren de zengin İngiliz aristokrasisinin yazlığı olarak ünlenmiş.

Nice Havaalanı Ulaşım Rehberi

Nice Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Nice Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? Fransa’nın en güzel tatil yerlerinden, hatta Akdeniz kıyısındaki Fransız Riviera’sı şehirlerinin de en güzel ve en popülerlerinden olan Nice özellikle yaz aylarında Avrupa’nın her yerinden turisti bir mıknatıs gibi çekiyor. Dolayısıyla ülkemizden de.

Paris Havaalanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Paris Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Paris’e özellikle ilk defa seyahat edecekler için öncelikli olarak cevaplanması gereken soruların başında “Paris havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir” sorusu geliyor. Ben de bu durumdan yola çıkarak bir rehber hazırlamaya karar verdim.