Roma

Roma gezilecek yerler listesi

Roma Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 32 Yer (2022)

Uzun süreden beri hayalini kurduğunuz Roma tatilini sonunda gerçeğe mi dönüştürmeye karar verdiniz? Peki, seyahatiniz süresince Roma gezilecek yerler listenize nereleri eklemeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü?

Roma'da ne yenir? En ünlü yöresel Roma yemekleri

Roma’da Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Roma’da ne yenir?” Roma birçok yönüyle dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca turist çekiyor. En güzel şehirlerden biri olan Roma; pratik, sade ve daha çok Akdeniz tipi yöresel lezzetlerinin yanı sıra birbirinden çekici restoran ve kafeleriyle de ünlü.

Roma'da ne yapılır listesi

Roma’da Ne Yapılır? Yapılabilecek 12 Güzel Öneri

“Roma’da ne yapılır?” İtalya‘nın başkenti Roma dünyanın her yerinden, her yıl milyonlarca turisti kendine çekiyor. Bu çekimin kaynağı ise elbette tarihte uzun bir süre dünyaya hükmetmiş olan Roma İmparatorluğu ve bıraktığı miras, geçmişte ve günümüzde Katolik Hristiyan Mezhebi’ne yön veren Vatikan, Rönesans, Gotik, Rokoko ve Barok dönemlerine ait nefes kesici sanat eserleri, ünü dünyaya yayılmış yemek kültürü ve bir Milano olmasa da kentin moda endüstrisindeki sarsılmaz yeri diyebilirim.

Roma Aziz Petrus Bazilikası gezi rehberi

Aziz Petrus Bazilikası (Basilica di San Pietro)

Dünyadaki en önemli Katolik İbadethanesi diyebiliriz Aziz Petrus Bazilikası için. Kabe Müslümanlar için nasıl bir öneme sahipse Aziz Petrus Bazilikası da Hristiyanlar için benzer bir önemde. Tek farkı burasının dini önemine ek olarak, sanatsal ve turistik açıdan da ilgi çekici olması.

roma gezi rehberi blog

Roma Gezi Rehberi: Roma Gezisi İçin Önemli Gezi Notları

İtalya‘nın başkenti Roma, daha çok tarihi ile anılsa da zengin alışveriş olanakları, renkli gece hayatı, konaklama tesislerinin kalitesi ve çevresindeki diğer büyük şehirlere ulaşım kolaylığı sayesinde gezginlere dört dörtlük tatil imkânı sunuyor.

Roma'da nerede alışveriş yapılır rehberi

Roma’da Nerede Alışveriş Yapılır? Caddeler, Pazarlar, Avm’ler

Alışveriş tutkunlarının adeta Cenneti gibi olan Roma gerek sokak pazarları, gerek yetenekli tasarımcıların özgün ürünlerini bulabileceğiniz butikleri gerekse adını dünyaya ezberletmiş Dolce & Gabbana, Armani, Eataly, Bvlgari gibi her sektörde dev markalarıyla bu ünvanın hakkını veriyor. Dolayısıyla Roma’yı ziyaret eden bizlere de bütçemiz ölçüsünde kentin sunduğu eşsiz ürünlerden satın almak kalıyor.

Kolezyum gezisi hakkında bilgi ve tavsiyeler

Roma’nın Dev Arenası: Kolezyum Hakkında Bilgiler

Roma‘daki en önemli tarihi ve turistik yapıların başında gelen devasa Kolezyum temelde bir arkeolojik kalıntı. Ancak bu kadar basit değil elbette. 2 bin yaşındaki bu yapı dünyanın en çok turist çeken yapılarından biri olmakla birlikte zaman içerisinde yıpranmış, bazı bölümleri yıkılmış veya deforme olmuş.