Viyana

Avusturya’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olan Viyana; gösterişli mimari yapıları, müzeleri, sanat galerileri ve hareketli caddeleri ile Avrupa’nın gezilip görülmeye değer en güzel şehirleri arasında yer alıyor.

Yüzyıllar boyunca Habsburg hanedanlığına ev sahipliği yapan Viyana’da hala hanedanlığın izlerini taşıyan ünlü Schönbrunn Sarayı, önemli turistik ve tarihi yapılar arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Karl Kilisesi ve Aziz Stefan Katedrali gibi dini yapılar ise bir taraftan şehrin inanç kültürü hakkında bilgiler verirken bir taraftan da ihtişamlı görünümleri ile gezginlerin ilgisini çekiyor.

Ünlü sanatçıların değerli eserlerinin sergilendiği ve zaman zaman da çeşitli sanat çalışmalarına ev sahipliği yapan Doğa Tarihi Müzesi, Sanat Tarihi Müzesi, Albertina Müzesi ve birçok müzenin bir arada olduğu bir meydan olan Museumsquartier, özellikle sanata ve tarihe meraklı olanlar için ideal olan yerler arasında bulunuyor.

Mağazaları, butikleri, restoranları ve kafeleri ile şehrin en popüler ve hareketli caddelerinden olan Karntner Caddesi, Mariahilfer Caddesi ve Graben Caddesi ise eğlenmek, alışveriş yapmak ve güzel lezzetler denemek isteyenlerin keyifli vakit geçirebilecekleri önemli noktalar arasında yer alıyor.

Özellikle yaz ve ilkbahar aylarının gezmek için daha uygun olduğu şehir; çeşitli film festivallerinin yanı sıra Viyana Akordeon Film Festivali ve Uluslararası Viyana Festivali gibi keyifli festivalleri ve etkinlikleriyle de ön plana çıkıyor.

Scroll to Top