Avusturya

Avusturya, doğal güzelliklere ve kültürel değerlere sahip şehirleri ile Orta Avrupa’nın en turistik ülkeleri arasında yer alıyor. Yemyeşil ormanları, akarsuları, doğa manzarası ve dağ havası ile masallardaki sevimli ülkeleri anımsatan Avusturya; sanat galerileri, müzeleri, sergileri ve farklı kültürel etkinlikleri ile turistleri kendisine çekmeyi başarıyor.

Mozart’ın doğduğu evin bulunduğu Salzburg, tarihi dokusu ile ön plana çıkan başkent Viyana ve Avrupa kültür başkentliği yapmış olan Graz gibi seyahatseverler tarafından sıkça tercih edilen önemli şehirleri bünyesinde bulunduran ülke, ziyaretçilerine farklı etkinliklere katılma imkanı sunuyor.

Alışveriş tutkunları, sanatseverler ve tarih meraklıları için birbirinden güzel gezilip görülecek yerlerin bulunduğu Avusturya’nın Salzkammergut gibi doğal kaynak potansiyeli fazla olan turistik bölgelerinde doğa yürüyüşü, tırmanma ve kayak gibi sporlar yapılabiliyor.

Yılın belli dönemlerinde pek çok konsere, fuara, festivale ve spor etkinliğine ev sahipliği yapan ülke, düzenlenen eğlenceli etkinlikler sayesinde de dünyanın dört bir yanındaki insanlar için turistik açıdan cazip hale geliyor. Daha çok karasal iklimin hüküm sürdüğü Avusturya’da kışlar oldukça sert ve soğuk geçtiği için hava şartlarının uygun olduğu yaz aylarını seyahatiniz için tercih edebilirsiniz.

Viyana gezilecek yerler listesi

Viyana Gezilecek Yerler

Orta Avrupa ve Avusturya’nın; tarihi dokusu, ihtişamlı yapıları, sanatsal ve entelektüel yönü ile en zengin şehirlerinden biri Viyana. Tuna Nehri’nin kıyısındaki konumuyla görkemli görüntüsünü pekiştiren başkent Viyana, her köşesiyle keşfedilmesi oldukça keyifli bir şehir.

Viyana'da 'da nerede kalınır

Viyana’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Dünyanın en yaşanabilir şehri seçilen Viyana milyonlarca insanın gözünde güzel ve keyifli bir yaşamı temsil ediyor. Şaşalı imparatorluk döneminden kalma sarayları, gotik-barok tarz ağırlıklı büyüleyici mimari dokusu, müzeleri, opera gösterileri, meşhur tatlıları, enfes şinitzeli ve çok daha fazlası ile gezginlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken şehirlerden biri.

Viyana Opera ve Klasik Müzik Hakkında Bilgiler

6 Maddede Viyana’da Opera Ve Klasik Müzik Konserleri

Viyana’da opera ve klasik müzik konserleri sanırım en zevkle yazdığım yazılar arasında ilk üçe girer. Bunun sebebi de sadece şehrin ve hatta tüm ülkenin müzik dünyasına katkıları değil, kendi seyahatimden önce yaptığım detaylı araştırmalar ve Viyana‘da gittiğim konserlerden aldığım keyif.

Viyana'da nerede alışveriş yapılır?

Viyana’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Viyana’da nerede alışveriş yapılır araştırması yapanlar kentin özellikle alışveriş konusunda ünlü olmadığını düşünebilirler. Ancak Avusturya’nın bu en zengin kentlerinden birinin rakibi Avrupa başkentlerine kıyasla pek bir eksiği de yok.

Salzburg'da nerede kalınır?

Salzburg’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Avusturya ile Almanya arasındaki sınıra yakın konumdaki Salzburg; etrafı dağlarla çevrili, gerek mimarisi gerekse de kültürü ile konuklarını büyüleyen çarpıcı bir şehir. “Salzburg’da nerede kalınır?” sorusuna odaklanan rehberi hazırlarken kentin bu özelliklerini rahatça kavrayabileceğiniz bölgeleri anlatmaya öncelik verdim.

Viyana'dan ne alınır?

Viyana’dan Ne Alınır? En Güzel 10 Hediye

“Viyana’dan ne alınır?” Barok mimarinin, klasik müziğin ve sanatın en önemli merkezlerinden Viyana Avrupa’nın ortasında çok kültürlü bir vaha adeta. Şehrin gastronomik zenginlikleri ise bir başka keşif objesi.

Viyana'da ne yenir?

Viyana’da Ne Yenir? En Popüler 14 Lezzet

“Viyana’da ne yenir?” Avrupa’nın en önemli kültür sanat merkezlerinden biri olan Viyana, birbirinden lezzetli seçenekler barındıran mutfağıyla da tüm dünyada önemli bir üne sahip.

Viyana Havaalanı Ulaşım

Viyana Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Viyana havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? sorusu cevapları açısından oldukça zengin bir araştırma aslında. Bu zenginliğin oluşmasında Avusturya‘nın başkenti olan Viyana‘nın ulusal demir yolu ağının merkezinde olmasının etkisi bir hayli fazla.

Hallstatt gezilecek yerler listesi

Hallstatt Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 10 Yer!

Hallstatt’ta nereler gezilir? Hallstatt gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Avusturya‘nın batısında, Salzburg ile Graz şehirleri arasında Hallstatt adlı bir kasaba var. Ki eğer bu yazıyı okuyorsanız mutlaka adını duymuşsunuzdur.