Los Angeles

Sakin bir yurt dışı tatili hayal ediyorsanız, hemen rotanızı başka bir yöne çevirmenizi öneriyoruz; çünkü Los Angeles, namı diğer Melekler Şehri; ziyaretçilerine tam anlamıyla durmadan gezip keşfedebilecekleri bir Amerikan rüyası sunuyor! Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles, günümüzde her ne kadar bir Amerika şehri olsa da, ismini İspanyolca’dan alıyor.

Geçmişten bugüne film endüstrisinin doğduğu yer olarak hafızalara kazınan bu kent; ev sahipliği yaptığı yazarlar, Hollywood yıldızları, yapımcılar ve daha birçok sanatçı ile dünyanın en üretken ve en yaratıcı şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Kısacası eğer bu şehri ziyaret edecekseniz, kendinizi bir yıldız gibi hissetmeye hazır olmanız gerekiyor!

Dört mevsim güneşli ve ferah bir iklime sahip olan Los Angeles’ta uzun, bembeyaz kumlu plajlar gezinizi daha keyifli hale getirmeye aday! Hem denize girebileceğiniz hem de keşfe çıkabileceğiniz bu modern şehirde, yediden yetmişe herkesi eğlendiren Disneyland başta olmak üzere; Universal Stüdyoları, filmlere konu olan büyüleyici görüntüsü ile Beverly Hills, şehrin merkezi olarak kabul edilen Downtown, Modern Sanatlar Müzesi, Çin Mahallesi, El Pueblo Tarihi Parkı ve Santa Catalina Adası gezebileceğiniz popüler duraklar arasında yer alıyor. Altın Küre Film Ödülleri’ne ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çeken Los Angeles’ta, yıl boyu süren birbirinden değişik festivaller ve gece hayatı, şehrin dinamik eğlence anlayışı konusunda ziyaretçilerine tüyo veriyor.

Los Angeles gezilecek yerler blog

Los Angeles Gezilecek Yerler – En Güzel 41 Yer

“Amerika rüyası” ya da “melekler şehri” denildiğinde Los Angeles akla geliyor. ABD’nin en kalabalık ve renkli ikinci şehrine bir gezi planlıyorsanız mutlaka Los Angeles gezilecek yerler listesi hazırlamanızda büyük yarar var.

Los Angeles'ta nerede alışveriş yapılır?

Los Angeles’ta Nerede Alışveriş Yapılır?

Los Angeles’ta nerede alışveriş yapılır sorusu kimin sorduğuna göre değişen cevaplara sahip. Şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler kenti lüks ve pahalı alışverişin her yerde olduğu bir kent. Ancak hem alınabilecek şeyler hem de alışveriş yapılacak yerler açısından çok zengin alternatifler var.

Los Angeles'ta nerede kalınır?

Los Angeles’ta Nerede Kalınır? Popüler 6 Bölge

Kaliforniya Eyaleti’nin en kalabalık ve bir o kadar da popüler şehri Los Angeles’ta nerede kalınır? sorusuna cevap bulmak, ne yapmak ve ne görmek istediğini bilen birisi için gayet kolay.

Los Angeles'ta ne yapılır?

Los Angeles’ta Ne Yapılır? Yapılacak 14 Şey

“Los Angeles’ta ne yapılır?” sorusuna cevap arayanlardansanız doğru yerdesiniz. Güney Kaliforniya’nın güneşli şehirlerinden Los Angeles, başka bir deyişle “Melekler Şehri“, yüz yıla yakın bir süredir eğlence sektörünün başkenti konumunda. Ancak çok kültürlü yapısı, zengin alışveriş seçenekleri ve okyanus iklimi de şehrin atmosferini oluşturan diğer detaylardan.

Los Angeles Havaalanı Ulaşım Rehberi

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Los Angeles Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” Amerika’nın en büyük ikinci şehri olan Los Angeles ülkenin belki de en renkli şehirlerinden biri. Hollywood filmlerinden aşina olduğumuz kent Büyük Okyanus kıyısında olmasının da avantajıyla plaj, alışveriş ve her türlü eğlenceyi tadabileceğiniz bir destinasyon.