Venedik’te Nerede Kalınır? Popüler 7 Bölge

İtalya‘nın kanalları ile ünlü şehri Venedik, Dünyanın en sıra dışı gezi noktalarından bir tanesi. Benim de gezmekten en keyif aldığım yerlerden olan Venedik’e ülkemizden düzenlenen turlarla gidebileceğiniz gibi gezi planınızı kendiniz yaparak da gidebilirsiniz. Venedik’te nerede kalınır yazısında seyahat planlarını kendileri organize edenler için elimden geldiğince önemli bilgiler paylaşmaya özen göstereceğim.

Yazı boyunca Venedik şehir merkezi otelleri başta olmak üzere her bütçeye göre Venedik otel tavsiye listesi sunacağım. Bu yazıyı okuduktan sonra Venedik’te konaklama yapacağınız bölge ve otelinizi çok daha kendinizden emin seçeceğinize inanıyorum.

Acelesi olanlara…

Venedik’te konaklama için en ideal bölgeler arasında Santa Marco, Castello, Santa Polo ile Santa Croce yer alıyor.

Otel tavsiyesi isteyenlere de son seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım Hotel Fontana‘yı önerebilirim. Bunun dışında Rialto Köprüsü’ne yakın Hotel L’Orologio ile şehrin tam merkezinde, lüks Baglioni Hotel Luna adlı otelleri de değerlendirebilirsiniz.

Venedik’te Nerede Kalınır?

Venedik'te nerede kalınır blog
Venedik’te nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Venedik’te konaklama yapabileceğiniz 7 bölge var. Bunlar:

 1. Şehrin tam merkezi sayılan San Marco,
 2. San Marco’nun doğu komşusu olan Castello,
 3. Büyük Kanal çevresinin önemli yerleşimlerinden San Polo,
 4. Venedik tren istasyonunun çevresi sayılan Santa Croce,
 5. Avrupa’nın en eski Yahudi yerleşimlerinden Cannaregio,
 6. Önemli sanat galerilerini sınırlarında bulunduran Dorsoduro,
 7. San Marco’nun karşısında yer alan Giudecca.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. San Marco

venedik'te nerede kalınır San marco

Venedik’te nerede kalınır rehberimizde ilk bölge tavsiyem şehrin kalbi kabul edilen San Marco. Venedik’in tam merkezinde yer alan San Marco, Venedik gezilecek yerler yazımızdaki birçok önemli yapıyı sınırları içinde barındırıyor.

San Marco’da konaklamanın en büyük avantajı gerek şehir içi  gerekse de şehirler arası ulaşım.

San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Dükler Sarayı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi ve Ahlar Köprüsü gibi Venedik’in en önemli gezi noktalarını sınırları içinde barındıran San Marco’da yürüyerek birçok önemli yere gidebilirsiniz.

Bunun yanında yakınlarda yer alan vaporetto durakları ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir içinde gezebilir ya da Murano ve Burano Adaları’na giden deniz otobüslerine binebilirsiniz. Hemen yakındaki San Zaccaria durağından kalkan botlarla havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölgenin sahip olduğu en olumsuz konu ise otel ve restoranlardaki yüksek fiyatlar. San Marco çok turistik olduğu için bölgedeki kafe, restoranlar da turistik ve normalden daha pahalı.

Bölgenin ikinci olumsuz özelliği çok kalabalık olması. Eğer sessiz, sakin bir yer tercih ediyorsanız diğer bölgelere bakabilirsiniz.

Özetle San Marco bana göre Venedik’te nerede kalınır diyenler için ilk tavsiye edeceğim yer. Her ne kadar bölgedeki otel fiyatları yüksek olsa da şehrin tam kalbinde konaklıyor olmak çok güzel bir duygu.

Ben son Venedik seyahatimde meydana 5 dk uzaklıkta bir otelde kaldım. Yorulduğumuzda otele geçip biraz dinlenip çıktık. Turistlerin bölgeden uzaklaştığı gece saatlerinde otelden çıktık yürüyüş yaptık.

Kısacası kırk yılda bir çıkılacak seyahat için konaklama bütçenizde biraz daha fedakarlık edin ve bu bölgedeki otellerden birini seçmeye çalışın.

San Marco Bölgesindeki En Popüler Oteller

2. Castello

venedik Castello otel tavsiyesi

5 yıldızlı birçok tesisin yer aldığı Castello, San Marco’dan sonra Venedik’te nerede kalınır listemizdeki en popüler 2. yer. San Marco’nu doğusunda yer alan Castello, tarihi sokakları ve 1200’lü yıllardan kalma tarihi binaları ile Sestiere’nin en büyük bölgesi.

Bölgenin sahip olduğu en güzel artılardan bazıları ulaşım kolaylığı ve yerel halkla iç içe olma şansı. San Marco Meydanı’na yakınlığı ile dikkat çeken Castello, özellikle Venediklilerin yaşamlarını sürdüğü bir bölgede konaklamak isteyen gezginler için ideal.

Bölgede yer alan Venedik Tersanesi ile Deniz Tarihi Müzesi, şehirde gezip görülmesi gereken yerlerden bazıları. San Marco ve Cannaregio bölgelerine sınırı olan Castello şehirdeki birçok yere de yürüme mesafesinde yer alıyor.

Yalnız bölgenin doğu tarafında kalan tesisleri seçmemeye özen gösterin çünkü bu noktadan merkeze gitmek için daha uzun süre yürümeniz gerekebilir.

Burada konaklarsanız şehir içindeki yerlere kolayca gidebileceğiniz gibi Murano ve Burano adalarına da bölgeden kalkan feribotlar ile ulaşabilirsiniz.

Eğer merkeze yakın, yerli halkla iç içe ve bir nebze daha sakin bir yerde konaklamak isterseniz Castello güzel bir seçenek.

Castello Bölgesindeki En Popüler Oteller

3. San Polo

venedik'te nerede kalınır San Polo

Şehrin en hareketli ve turistik yerlerinden olan San Polo, Büyük Kanal eğrisi içinde yer alıyor. Venedik’in simge yapılarından Rialto Köprüsü başta olmak üzere Santa Maria dei Frari Kilisesi ve Campo San Polo Meydanı gibi birçok önemli gezi noktasını sınırlarında barındırıyor.

Sestiere’nin en küçüğü olarak bilinen bölge San Marco’ya göre daha sessiz sakin olsa da Venedik’in en iyi restoranlarına yakın bir konumda bulunuyor.

San Polo Meydanı, San Marco’dan sonra Venedik’in en büyük meydanı olma özelliğine sahip. Eğer tercihiniz Büyük Kanal çevresinde yer alan otellerden birinde konaklamaksa San Polo size uygun bir bölge.

San Polo Bölgesindeki En Popüler Oteller

4. Santa Croce

venedik'te nerede kalınır Santa Croce

Venedik’te nerede kalınır rehberimizde sıradaki bölge, özellikle ulaşım ağına yakınlığı ile dikkat çeken Santa Croce.

Venedik’in batısında yer alan bölge, ana otobüs duraklarının kalktığı Piazzale Roma Meydanı’nı sınırları içinde barındırıyor. (Otobüs durakları Mestre vb yerlere ulaşımda işinize yarayabilir, yoksa merkeze otobüsle gitme şansınız zaten yok.) Santa Lucia Tren İstasyonu’nu ise bölgeye çok kısa bir yürüyüş mesafesinde.

Eğer Venedik’te sessiz sakin ama güvenli bir yerde konaklamayı planlıyorsanız Santa Croce’de kalmayı düşünebilirsiniz.

Tabi bölgenin en olumsuz yanı şehrin en az turistik bölgesinin burası olması. Her ne kadar çevrede kanal manzaralı oteller, restoranlar ve kafeler olsa da burada konaklarsanız zamanınızın bir kısmını merkezdeki turistik yerlere gitmek için harcayabilirsiniz. Tabi vaporetto ücretlerinin de çok yüksek olduğu belirtmekte fayda var.

Özetle, eğer Venedik’e İtalya içerisinde trenle gezerken uğrayacaksanız, sessiz, sakin ve diğer bölgelere nazaran biraz daha ekonomik otellerin olduğu bir yer arıyorsanız bu bölgedeki tesislere göz atabilirsiniz.

Santa Croce Bölgesindeki En Popüler Oteller

5. Cannaregio

venedik Cannaregio nerede kalınır

Avrupa’nın en eski Yahudi Gettosunun yer aldığı Cannaregio aynı zamanda Venedik nüfusunun 1/3’ünü de sınırları içinde barındıran, konaklama için tercih edebileceğiniz bir diğer güzel bölge.

Şehrin tarihi bölgelerinden olan Canaregio her ne kadar Büyük Kanal kıyısında yer alsa da diğer bölgelere göre sessiz sakin bir yer.

Burası merkeze uzak olsa da bölgede yer alan Santa Lucia Tren İstasyonu’nun dolayı ayrı bir öneme sahip. Eğer siz de benim son seyahatimde yaptığım gibi İtalya içi başka bir şehirden trenle Venedik’e ulaşacaksanız merkezdeki varış noktası burası olacak. Gar yakında konaklamak bazen avantaj olabiliyor.

Venedik’teki ucuz otel ve hostellerin bir kısmı bu bölgede yer alıyor. Her ne kadar merkeze ulaşım yürüyerek çok zor olsa da bu bölgeden kalkan 12 numaralı deniz otobüslerine binerek Burano ve Murano Adalarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Kısacası akşamları sokakların tenhalaştığı bu yer, turist kalabalığından uzak, tarihi yapılar arasında biraz daha yereller gibi yaşamak isteyenler için tercih edilebilecek bir bölge.

Cannaregio Bölgesindeki En Popüler Oteller

6. Dorsoduro

venedik Dorsoduro otel fiyatları

Venedik’te nerede kalınır rehberimizde tanıtacağım sıradaki yer San Marco’nun karşı kıyısında yer alan Dorsoduro. Akademia ve Peggy Guggenheim Koleksiyonu gibi şehrin en önemli sanat galerileri ile tarihi yapılarına ev sahipliği yapan Dorsoduro, Büyük Kanal’a yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Santa Maria della Salute Bazilikası gibi ikonik yapıların bulunduğu bölge her ne kadar ilgi çekici ara sokakları ile öne çıksa da Dorsoduro’nun en önemli özelliği Venedik gece hayatının en hareketli yaşandığı noktalarında başında geliyor olması. Özellikle Campo Santa Margherita meydanının çevresi eğlencenin kalbini oluşturuyor.

Genelde öğrencilerin ve genç gezginlerin takıldığı bölgenin olumsuz yanı ise yer yer kalabalık ve bazı yerlerin hareketli gece hayatından dolayı biraz gürültülü olması.

Yine Venedik’te uygun fiyatlı restoranların olduğu, merkeze yakın, gece hayatının hareketli bir bölgede konaklamak isterseniz buradaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Dorsoduro Bölgesindeki En Popüler Oteller

7. Giudecca

Giudecca venedik otel fiyatları

Ana karanın karşı kıyısında bulunan Giudecca, ince uzun bir ada. Zenginlerin yaşadığı bölge olarak öne çıkan bu yer kalabalıktan hoşlanmayan ama turistik bölgelere yakın bir yerde kalmak isteyenler için güzel bir seçenek. Çünkü buradan bineceğiniz bir vaporetto ile San Marco’ya 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Şehrin güneyinde yer alan bu bölgenin en güzel özelliği eşsiz bir Venedik manzarasına sahip oluşu.

Sahip olduğu en önemli olumsuzluk ise ana karaya herhangi bir köprü ile bağlanmıyor oluşu. Yani burada konaklarsanız gitmek isteyeceğiniz herhangi bir yer için illa ki vaporettolara binmeniz hatta zaman zaman aktarma yapmanız gerekli.

Bu da ulaşım için ekstra para harcamanız anlamına geliyor. Ayrıca gün bitiminde otelinize dönerken karanlıkta deniz otobüsüne binmeniz gerekiyor.

Yine de Venedik manzarasına karşın biraz sessiz sakin bir bölgede konaklamak isteyenler için belki uygun bir yer olabilir.

Giudecca Bölgesindeki En Popüler Oteller

8. Önemli: Mestre ve Diğer Bölgeler

venedik konaklama bölgeleri
Görselde de görebileceğiniz üzere Mestre ve adı geçen yerler aslında Venedik merkeze uzak mesafede yer alıyor.

Venedik’te nerede kalınır yazısı boyunca şehir merkezinde konaklama yapılacak tüm bölgelerle ilgili detaylı bilgiler versem de ilave olarak bu bölümü de eklemek istedim. Çünkü Padova ve Mestre gibi bölgeler konaklama konusunda dikkat edilerek seçilmesi gereken yerler.

Venedik her sene 20 milyon turisti ağırlıyor. Ülkemizde düzenlenen İtalya turlarının en gözde duraklarından bir tanesi de Venedik. Yalnız bu noktada çok önemli bir konu karşımıza çıkıyor.

Venedik’te konaklama ücretleri diğer Avrupa şehirlerine nazaran çok daha yüksek. Bu nedenle tur firmaları maliyeti düşürmek için misafirlerini  Mestre, Padova, Noventa di Piava, Quarto d’ Altino, Lido di Jesolo, Treviso gibi merkez dışında kalan bölgelerde ağırlıyorlar.

Eğer adı geçen bu bölgelerin harita konumlarını incelerseniz şehir merkezine ne kadar uzak olduklarını anlarsınız. Burada konaklarsanız her sabah ve akşam otelden merkeze ulaşmak için ciddi zaman ve enerji kaybı yaşayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Adı geçen yerlerden Mestre, merkeze en yakın olanı. Venedik’in köprü ve demiryolu ile ana karaya bağlı olduğu en yakın yer olan Mestre, merkeze göre çok daha ekonomik otellere sahip. Bu bölgeden otobüs, tramvay ve tren ile merkezdeki Piazzale Roma’ya ulaşabilirsiniz.

Yine de benim tavsiyem Venedik gibi olağanüstü bir yere gidecekseniz bir tık düşük otelde kalın ama yine de merkezde kalın. Kapıdan adımınızı dışarıya attığınız an kendinizi kanallar arasında bulmak çok farklı bir duygu.

Bu nedenle eğer Venedik hayallerinizin şehriyse her yazımda ısrarla belirttiğim gibi seyahat planınızı kendiniz yapın, turlara katılmayın.

Venedik’te ben hangi bölgede, hangi otelde kaldım?

Venedik otel tavsiyeleri Hotel Fontana
3 yıldızlı Hotel Fontana, Venedik’in tam merkezinde, Venedik tarzı dekore edilmiş ufak bir otel.

Venedik şehir merkezi sayılan San Marco Meydanı‘na yürüyerek birkaç dakika uzaklıkta yer alan 3 yıldızlı Hotel Fontana 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren sevimli bir aile işletmesi. Booking.com ziyaretçi puanı 8,8.

Benim bu oteli tercih etmemdeki en büyük sebep; otelin merkeze yürüme mesafesi, güzel fiyat/performans oranı ve tipik bir Venedik evinde konaklama şansı olmuştu.

Son Venedik seyahatimizde bizlere anne ve babam da eşlik ettiği için açık konuşmak gerekirse tesisin merkezi olması, şehirde gezip görülecek yerlere yakın, hatta mümkünse yürüyerek gidilebilecek olması bizim için önemliydi. Bu yüzden Venedik’in en turistik ve merkezi noktası olan San Marco Meydanı‘na 5 dakikada yürüme mesafesindeki bu tesisi seçtim.

Şehirde gezilecek yerlere yürüyerek ulaşma dışında tren istasyonundan otele gelirken ya da otel-havaalanı arası ulaşım sağlarken de çok rahat ettik. Otele çok yakın konumdaki San Zaccaria vaporetto (deniz otobüsü) durağı ile gara ya da havaalanına rahatça ulaşmak mümkün.

Gelelim otelin en büyük eksilerinden birine. Bu otel de maalesef diğer Venedik otelleri gibi biraz pahalı. Biz oteli seyahatimize 1 ay kala ayarlamıştık bu nedenle tam sezonda gecelik çift kişilik oda için, kahvaltı dahil, ücretsiz iptal seçeneği ile 269 Euro ödemiştik.

Venedik’te nerede kalınır yazısını hazırlarken aynı oda Ocak ayı sonu için indirimle 89 Euro iken yaz dönemi için indirimsiz 250 Euro gibi rakamlara satılıyordu.

Venedik’te konaklama gerçekten çok pahalı ama özellikle bu gibi mükemmel konuma sahip tesislerde biraz araştırma yapmak, fırsatları kovalamak gerekiyor.

Özet olarak açıkça konuşmak gerekirse otelin sahip olduğu imkanlar kısıtlı. Ama zaten burası tipik bir Venedik evi. Bunun dışında otelin kapısından dışarı adım attığınız anda kendinizi Venedik kanalları arasında bulmak, her yere yürüyerek gidebilmek güzel bir duygu.

Benim tavsiyem seyahat bütçenizde konaklama için biraz daha fazla pay ayırın ve bu otel ya da benzer konuma sahip bir otelde konaklayın. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Venedik’te Şehir İçi Ulaşım

venedik'te nerede kalınır, şehir içi ulaşım
Vaporetto, Venedik

Yüzlerce ada ve köprüden oluşan Venedik’te ulaşım belki de Venedik’te nerede kalınır yazımızın en önemli konularından bir tanesi çünkü burası diğer Avrupa şehirlerine göre çok farklı bir yapıya sahip.

Avrupa’nın motorlu araç trafiğine kapalı belki de tek şehri olan Venedik’te kanallar arasında ulaşım vaporetto adı verilen deniz otobüsleri ile deniz taksileri ile sağlanıyor.

Büyük Kanal başta olmak üzere San Marco gibi turistik noktalara yakın bir çok yerde vaporetto durakları var. Deniz otobüslerinin gitmediği yerlere gitmek içinse maalesef sürekli yürümeniz gerekiyor.

Havanın güzel olduğu aylarda kanallar arasında yürümek her ne kadar masalsı bir durum gibi olsa da otele gelip giderken taşlı yollarla bavul sürüklemek zaman zaman eziyete dönülebilir. Bu nedenle otelinizin vaporetto duraklarına yakın olması çok önemli bir konu.

Vaporettolar ile sürekli aktarma ile uğraşmamak için otelinizi Büyük Kanal, Guidecca ya da San Marco gibi yerlerde ayırabilirsiniz. Çünkü vaporetto fiyatları oldukça yüksek olabiliyor. Bu nedenle bu araçları gün içerisinde sık sık kullanacaksanız bence o parayı konaklama bütçenize ayırın ve daha merkezi bir yerde kalmaya çalışın.

Ulaşım konusunda detaylı bilgileri şu yazılarda okuyabilirsiniz;

Venedik Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Venedik'te konaklama, internetten otel rezervasyonu

Gönül isterdi ki Venedik için çok ucuz bir yer diyelim ama maalesef Venedik konaklama konusunda Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden birisi, hatta benim şu ana kadar gezip gördüklerim arasında en pahalı olanı belki de.

Mestre gibi lagün dışında kalan bölgelerde otel fiyatları merkeze göre oldukça uygun olsa da lagün içindeki oteller biraz pahalı. Yine de biraz araştırma biraz da erken rezervasyon gibi kurallara dikkat ederek, indirimleri kovalayarak uygun fiyatlara şehirde konaklama yapmak mümkün.

Özet olarak merkezdeki orta şeker tesislerin çift kişilik oda fiyatları gecelik 150-250 Euro arasında değişebiliyor. Venedik’teki otel fiyatlarına %10’luk KDV dahilken kişi başı gecelik 3,50 Euro şehir vergisi dahil değil.

Bu ekstra tutarı otelde check in anında ödüyorsunuz. Tabi bu fiyat yaz sezonu için. Fiyatların ölü olduğu kış sezonunda bu fiyatların yarısına hatta 3’te birine konaklama yapma şansınız var.

Venedik merkezinde yer alan otellerin büyük çoğunluğu eski tip Venedik binaları içinde yer alıyor. Fiyatlara kahvaltı çoğunlukla dahil olsa da kahvaltılar genellikle zayıf oluyor.

Otel fiyatları ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer konu otel odanızın sahip olduğu manzara. Venedik’i bu kadar popüler yapan en önemli etkenlerden biri kanal mazaraları. Oteliniz her ne kadar kanal kıyısında olsa da standart odalar alakasız manzaralara sahip olabilir.

Eğer odanızın kanal manzaralı olmasını istiyorsanız otel odası seçimini yaparken “Kanal Manzaralı Oda” vb uyarıları dikkate alın. Tabi bu odaların fiyatları standart odalara göre bir tık daha pahalı olabilir.

Venedik otel rezervasyonunuzu internetin en güvenilir ve popüler sitelerinden olan Booking.com üzerinden yaptırabilirsiniz.

Benim de kendi seyahatlerimde sıkça kullandığım Booking.com, rezervasyon ücreti ödemeden, seçeceğiniz otele bağlı olarak ücretsiz rezervasyon iptal seçeneğinizin olduğu, hatta konaklama ücretini otele vardığınızda ödeyebileceğiniz bir site.

Booking.com’da yer alan tüm Venedik otellerini incelemek için tıklayın.

Özet’le Venedik’te Nerede Kalınır?

Venedik'te nerede kalınır rehberi

Özetle, Venedik’te konaklama yapılacak bir çok bölge var. San Marco, şehrin merkezi kabul ediliyor. Büyük Kanal çevresinde yer alan San Polo ve Santa Croce ise dikkat çeken yerlerden.

Ama bölge seçerken en çok dikkat etmeniz gereken konu otel fiyatları. Yazı boyunca sık sık belirttiğim gibi Venedik, otel fiyatları konusunda biraz can sıkıcı bir yer.

Çok turistik olması ve şehrin, otellerin farklı bir yapıda olmasından dolayı gecelik konaklama fiyatları çok yüksek. Bu yüzden bütçeye önem veriyorsanız bölgeden çok konaklama fiyatlarına önem verin. Hangi bölgede uygun rakamlı otel bulursanız orayı tercih edin.

Venedik’te otel tavsiyesi olarak; ben son seyahatimde konakladığım 3 yıldızlı Hotel Fontana adlı otelden gerçekten memnun kaldım. Şehrin tam merkezinde, kanallar arasında konaklamak güzel bir duyguydu. Tekrar Venedik’e gidecek olsam otelin güncel fiyatlarına göz atarım.

Bunun dışında şehirde benim dikkatimi çeken tesislerden bazıları:

Eğer konaklama bütçenizde sıkıntınız da yoksa San Marco’da yer alan 5 yıldızlı Baglioni Hotel Luna adlı tesise göz atabilirsiniz.

Venedik’te nerede kalınır? yazısı boyunca Venedik’te konaklama ile ilgili tüm bilgileri anlatmaya çalıştım. Tavsiye ettiğim oteller çok yüksek puana sahip, merkezi oteller. Dilerseniz gezi öncesinde bu otellere göz atabilirsiniz.

Eğer sizin de Venedik’te nerede kalınır yazımıza eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın!

“Venedik’te Nerede Kalınır? Popüler 7 Bölge” üzerine bir yorum

 1. Merhaba, Polonya’da erasmus öğrencisiyim ve yaklaşık 1 ay önce arkadaşımla İtalya planı yaptık biletlerimiz hazır yani. İtalya planımızda Venedik de var ancak şu sıralar Venedik’in durumu malum, biraz korkuyoruz. Eğer bilginiz varsa, sel felaketi olan yerler dışında gezebileceğimiz yerler var mıdır, şehrin her kısmında mı durum böyledir? Herhangi bir tavsiyeniz var mı?
  Şimdiden çok teşekkürler….

  Cevapla
  • Merhabalar, Acqua Alta yani su baskını Venedik’teki gündelik hayatı oldukça etkileyen bir durum. Normalde sular belirli bir düzeyde yükselirken bu see hem süreç uzadı hem de sular çok daha fazla uzadı. Acqua Alta’nın güncel durumunu öğrenebileceğiniz çeşitli siteler mevcut. Eğer şehri ziyaret ettiğiniz zaman sular çekilmemiş olursa bence pek keyif almayabilirsiniz. Gezi öncesinde mutlaka güncel duruma bakın derim. Sevgiler

   Cevapla
 2. Merhabalar..çok aydinlatici yardimci bilgiler..tebrik ederim.Bir sorum olucak size..venedik te iki aksam yeterli olur mu ne tavsiye edersiniz?

  Cevapla
  • Korhan Bey merhabalar,

   Eğer Venedik merkezinde konaklarsanız ve Palazzo Ducale gibi uzun süre isteyecek yerlere girmezseniz 2 gece fazlasıyla yeterli olacaktır. Eğer zamanınız olursa mutlaka Murano & Burano Adalraı’na da gidin derim. Saygılarımla…

   Cevapla
 3. Merhaba,
  Bloğunuzy kuduktan sonra, tavsiyelerinize göre otel seçimi yaptım. Mart 2019 son hafta (5 gece 4 gün) Hotel Fontana’dan yerimizi aldık.
  Deneyimlerimi -umarım harika geçecek- sizinle de paylaşmak isterim.
  Ve belki bir kaç sorum olabilir size.
  Teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Merhabalar, ilginizden ötürü çok teşekkürler. Otelden, özellikle de konumundan oldukça memnun kalacaksınız. Büyüleyici Venedik’i gece gündüz, doyasıya keşfetmek için mükemmel bir konumda yer alıyor. Her zaman sorabilirsiniz, şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dilerim…

   Cevapla

Yorum yapın