Muğla

1 milyona varan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 24. şehri olan Muğla, Ege Bölgesi’nin en güney ucuyla, Akdeniz Bölgesi’nin en batı ucu üzerine kurulu turizm cenneti. Başta Bodrum olmak üzere, Marmaris, Datça, Köyceğiz, Fethiye ve Dalaman bölgelerinin ülke turizmine katkısında başrol oynadığı şehir, Mavi Bayraklı 100’den fazla plajı, sayısız bakir koyu ve yine 100’ün üzerinde ören yeriyle her yıl 1 milyonun üzerinde yerli yabancı ziyaretçiyi misafir ediyor.

Merkezde, 1493 yılında yapılan Kurşunlu Cami ve göz alıcı ahşap mimarisiyle Konakaltı Han’la özellikle fotoğraf tutkunlarının dikkatini çeken şehir, çevre ilçelerdeyse Halikarnas Mozolesi, Milas Müzesi, Bodrum Kalesi, Yediler Manastırı, Beçin Kalesi, Bodrum Antik Tiyatrosu ve Marmaris Kalesi gibi tarihi eserleriyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Her türden fast food dükkanı, lokanta ve balık restaurantı bulabileceğiniz Muğla, gürlen kebabı, ballık kavurma, dutmeş çorbası, galli patlıcan, çopur, Ege ot yemekleri ve Muğla keşkeği gibi yerel lezzetleriyle son derece iddialı.

Scroll to Top