Ölüdeniz’de Nerede Kalınır? En İyi 5 Bölge & Oteller

Ölüdeniz’de nerede kalınır? Ölüdeniz’e tatil planlayanlar buraya! Ölüdeniz yeryüzünden gökyüzüne, yeşiliyle mavisiyle hem yaz tatilleri, hem doğa tatilleri için mükemmel bir seçenek.

Dalış, yamaç paraşütü, trekking, yat turu gibi aktiviteler bir yana sayısız restoranı, eğlence mekanları, alışveriş noktalarıyla da sabah akşam, her saati dolu dolu geçecek bir tatil vadediyor.

Tüm bu olanakları doyasıya yaşamak için ilk planlamanız gerekenlerden biri de tabii ki konaklama, yani Ölüdeniz’de nerede kalınır sorusuna doğru cevap!

Sizin de planlarınızda yakın gelecekte bir Ölüdeniz rotası varsa ya da henüz sadece “Bi Ölüdeniz yapsak fena mı olur?” kafasındaysanız Ölüdeniz’de konaklama hakkındaki tüm detayları burada bulabilirsiniz.

Ölüdeniz’de konaklama için en ideal bölgeleri ve bölge bölge Ölüdeniz’de otel tavsiyelerimi rehber boyunca sıralıyor olacağım. Umarım sizin için en iyi seçeneği bulur ve unutulmaz bir tatil yaşarsınız, iyi tatiller!

Acelesi olanlara…

Ölüdeniz’de konaklama için en ideal bölgelerin başında Ölüdeniz plajı çevresi ile Belceğiz geliyor.

Otel tavsiyesi isteyenlere Belcekız Beach Club adlı oteli tavsiye edebilirim. Bunun dışında Booking.com’da yer alan tüm Ölüdeniz otellerini incelemek için tıklayın.

Ölüdeniz’de Nerede Kalınır?

Ölüdeniz'de konaklama rehberi

Ölüdeniz’de konaklama için 5 bölge bulunuyor:

 1. Meşhur Ölüdeniz Lagünü ve Kumburnu Plajı çevresinde yer alan kısımlar yani Ölüdeniz Plajı çevresi,
 2. Ölüdeniz sahil şeridine yakın, bölgenin en hareketli mahallelerinden biri Belceğiz,
 3. Denizden iç kısımda yer alan, bölgenin merkezi Ölüdeniz merkez yani Hisarönü ve Ovacık Mahallesi,
 4. Ölüdeniz’in tarihi bölgelerinden eski Rum evleri ve doğasıyla ünlü Kayaköy,
 5. Ölüdeniz yakınlarında daha sakin ve bakir bir deneyim arayanlar için Kıdrak Koyu mevkii.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. Ölüdeniz Plajı Çevresi

Ölüdeniz'de konaklama merkez otelleri

Ölüdeniz denince akla ilk gelen o görüntüyü çıkarabildiniz mi? Masmavi hareketsiz deniz, yemyeşil bir doğa, incecik kum, tepede parıl parıl parlayan güneş…

Ölüdeniz’de konaklama için hayaliniz o manzaraysa “Ölüdeniz’de Nerede Kalınır?” rehberimin ilk önerisi sizin için: Ölüdeniz Plajı çevresi!

Öncelikle Minik Bir Not

Bu bölge Ölüdeniz Plajı adıyla anılsa da Ölüdeniz Plajı aslında Ölüdeniz Lagünü, Kumburnu Plajı ve Belcekız Plajı’nı da kapsayan daha geniş bir alan olarak da kabul ediliyor. Bu başlık altında sizlerle paylaşacağım öneriler ise Ölüdeniz Lagünü ve Kumburnu Plajı’nı kapsayan kısım.

Ölüdeniz Lagünü, Ölüdeniz’in en popüler yerlerinden biri. Dalgalar tarafından oluşturulan bir kıyı birikim şekli olan lagün sayesinde Ölüdeniz’in bu kısmı yaz – kış, hava fırtınalı da olsa güneşli de olsa dümdüz.

Eğer Ölüdeniz’de denize sıfır otel arıyorsanız Ölüdeniz Lagünü’nde yer alan tesislere göz atabilirsiniz. Lüks otellerden bungalov tesislere birçok seçenek bulunuyor.

Kumburnu Plajı tarafı ise Ölüdeniz Lagünü ve Belcekız (Belceğiz) Plajı arasında kalan burun kısmı.

Kumburnu tarafı Ölüdeniz’in en hareketli bölgelerinden olan Belceğiz Mahallesi’ne daha yakın. Lagün tarafı ise Ölüdeniz Tabiat Parkı içerisinde daha sakin, sessiz bir ortam sunuyor.

Bu arada “yakın, uzak” söylemlerimi biraz açayım. Lagünden Belceğiz Mahallesi’ne 10 dakikada yürüyorsanız, Kumburnu’ndan 5 dakika sürüyor. Yani çok dikkate alınacak mesafeler değil ancak atmosfer olarak farklı ortamlar.

Ölüdeniz Plajı çevresi otel tavsiyelerimi ise aşağıda görebilirsiniz. Her bütçeye ve zevke hitap edecek alternatifleri bir araya topladım.

Ölüdeniz Plajı Çevresindeki En Popüler Oteller

Oba Beach Hotel: Bungalovlar ve karavan tipi odalarla hizmet veren tesis Ölüdeniz Lagün tarafında, doğanın içerisinde yer alıyor. Ölüdeniz’de uygun fiyatlı otel arıyorsanız göz atmanızı öneririm.

Lagoon Boutique Hotel (★★) Ölüdeniz’de denize sıfır otel arayanlar için fiyat performans olarak ideal bir seçenek. Tesis çam ağaçlarıyla sarılı plajda, minik odalarla hizmet veriyor.

Meri Hotel (★★★) Ölüdeniz’de iyi otel arayanlar için fiyat performans açısından dengeli bir seçenek. Plaj alanından odalarına, restorandan bahçeye güzel vakit geçirebilirsiniz.

Sugar Beach Hotel (★★) Ölüdeniz Mavi Lagün’e 1 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan tesis şık ve modern bungalovlarla hizmet veriyor. Keyifli bir plajı, bol yeşil alanı ve restoran, kafe, bar gibi olanakları mevcut.

S3 Seahorse Beach Club & Hotel (★★★) Ölüdeniz’de lüks otel arıyorsanız göz atabilirsiniz. Büyük tatil köylerinin soğuk havasının aksine atmosferi gayet sıcak. Odalar oldukça modern ve keyifli. Plaj ve yeşil alanları da güzel zaman geçirmek için ideal.

2. Belceğiz

Belceğiz otelleri Ölüdeniz'de nerede kalınır

Ölüdeniz’de hem denize, hem de şehre yakın olacağınız bir noktada konaklamak isterseniz en doğru bölge Belceğiz Mahallesi.

Belceğiz Mahallesi, Ölüdeniz’de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri. Ölüdeniz içi diğer bölgelere göre hem daha çok tesis olanağı var, hem de daha uygun fiyatlı seçenekler var.

Konaklama alternatiflerinin yanında Belceğiz, gece hayatından yeme içme olanaklarına kadar zaman geçirilecek farklı imkanlarla da dolu dolu bir bölge.

Özellikle Ölüdeniz’de gece hayatı için ideal bir otel arıyorsanız Belceğiz’de yer alan Ölüdeniz Barlar Sokağı civarı tesislere göz atabilirsiniz.

Deniz kenarına daha yakın olmak önceliğiniz ise Belcekız Plajı ve paralelindeki Denizpark Caddesi ile başlayan caddelere göz atabilirsiniz.

Belcekız Plajı, Ölüdeniz Lagünü civarına kıyasla çok daha az kalabalık ve bayağı sakin oluyor. Doğal olarak Belcekız Plajı’nda otel tercih ederseniz de çok daha sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak önceden uyarayım: Deniz, ne görüntü, ne de durgunluk olarak lagün tarafındaki gibi değil ama yine de enfes!

Sahilden başlayıp iç kısımlara doğru uzanan Çarşı Caddesi ise alışverişten yeme içmeye, gece hayatından kafelere birçok olanağa en yakın olacağınız bölge.

Son olarak da Kıdırak Caddesi, Belceğiz’in hareketli ve merkezi caddelerinden biri. Son seçenek olarak tercih edebileceğiniz bir kısım olarak bir kenara not etmenizi tavsiye ederim.

Belceğiz’de otel tavsiyelerine ihtiyacınız varsa buyurunuz aşağıdaki listeye…

Belceğiz’deki En Popüler Oteller

Karbel Beach Hotel (★★) Ölüdeniz’de uygun fiyatlı otel arıyorsanız hem merkezi, hem de ideal olanaklara sahip bu seçenek sizin için uygun olabilir.

Akdeniz Beach Hotel (★★) Ölüdeniz Plajı yakını otel arayanlar için fiyat performans açısından ideal bir tesis.

Bronze Hotel (★★★) Butik otel seviyorsanız Ölüdeniz Plajı’na yürüme mesafesinde yer alan, oldukça merkezi bu tesisi tercih edebilirsiniz. Odaları çevredeki tesislerin çoğuna göre çok modern ve şık.

Symbola Ölüdeniz Beach Hotel (★★★★) Belcekız’da, Ölüdeniz Plajı’na 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan tesis, yeşillikler içerisinde hizmet verdiği taş villalarla otantik bir konaklama deneyimi sunuyor.

Belcekız Beach Club (★★★★) Belcekız’da lüks otel arayanlar her şey dahil hizmet veren, havuzu, spa hizmeti, yeşil alanı gibi özellikleriyle öne çıkan bu tesise göz atabilir. Özellikle çocuklu aileler için ideal bir seçenek.

3. Ölüdeniz Merkez

Ölüdeniz'de konaklama merkez otelleri

Sırada Ölüdeniz’in asıl merkezi ve turistlerden ziyade yerlisinin de yaşam bölgesi Ölüdeniz merkez var.

Ölüdeniz merkez, deniz kıyısına yani Ölüdeniz Plajı’na yaklaşık 5 km mesafede yer alıyor.

Ölüdeniz Caddesi’nden kendinizi dağlara doğru kaptırdığınızda öncelikle Hisarönü Mahallesi, biraz daha ilerlediğinizde ise Ovacık Mahallesi sizi karşılıyor.

Genel konuşacak olursam Ölüdeniz merkez bölgesi, Ölüdeniz’de neredeyse yazlıkçı hayatı yaşayan İngilizlerin ve yabancı turistlerin tercihi olmuş bir bölge. Marketlerden restoranlara hem dil olsun, hem para birimi bunu fark edebiliyorsunuz.

Durum böyle olunca tabii ki konaklama tesislerinin tarzından restoranların menüsüne yabancı turistlerin tercihleri öne çıkmış durumda.

Hisarönü ve Ovacık mahalleleri arasındaki en belirgin farkları şöyle sıralayabilirim:

 • Hisarönü, daha hareketliyken Ovacık daha sessiz, sakin bir yer. Gece hayatı, alışveriş vs. için Hisarönü’nü, doğa ve daha köy ortamı için Ovacık’ı tercih etmelisiniz.
 • Hisarönü, Ölüdeniz Plajı’na daha yakın ancak Ovacık ile aralarında 5 dakika gibi çok kısa bir ulaşım süresi var.

Ölüdeniz merkezin genel avantajı ise plaj çevresine göre daha doğa içerisinde bir atmosfer ve serin hava sunuyor. Eğer sıcakları sevmiyorsanız kendinizi özellikle Ovacık’ın üst bölgelerinde bir otele atabilirsiniz.

Ölüdeniz merkez otelleri için tavsiyelerimi de aşağıda sıralıyorum.

Ölüdeniz Merkez’deki En Popüler Oteller

Ünlü Hotel: Ölüdeniz merkezde uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal seçeneklerden biri.

Vento Boutique Hotel (★★★★) Ölüdeniz Hisarönü Mahallesi’ndeyer alan tesis, butik otel sevenleri samimi atmosferi ve fiyat performans açısından ideal olanaklarıyla mutlu edecek bir seçenek.

The Pinehill Hotel & Suites (★★) Hisarönü’nde oldukça merkezi bir konumda yer alan tesis şık ve keyifli bir ortama sahip. Açık havuzu, restoran, bar ve spa olanaklarıyla hem çiftler, hem de aileler için ideal.

Han Deluxe Hotel (★★★★) Hisarönü’nde yer alan tesis Ölüdeniz Plajı’na 5 dakikalık sürüş mesafesinde, merkezi bir noktada yer alıyor. Özellikle çiftler tarafından tercih ediliyor.

Garcia Resort & Spa (★★★★) Ölüdeniz’de lüks otel arayanlar için Ovacık Mahallesi’nde, yeşillikler içerisinde yer alan bu tesis merkezi ve ideal seçeneklerden biri.

4. Kayaköy

Ölüdeniz'de konaklama Kayakoy otelleri

Bizi Ölüdeniz’in popüler bölgelerinden, plajlarından çıkar daha tarihi, daha sıra dışı bir ortama götür diyorsanız Kayaköy göz atmanız gereken bölgelerden biri.

Ölüdeniz’de nerede kalınır sorusu için çoğu insanın tercih edeceği bir seçenek değil, insanlar genellikle Kayaköy’e günübirlik gezi planlarıyla uğruyor ancak Ölüdeniz’de konaklama için farklılık arıyorsanız şans verebilirsiniz.

Kayaköy, Fethiye – Ölüdeniz yolu üzerinde, Ölüdeniz Plajı’na yaklaşık 9 km uzaklıkta yer alıyor. Hisarönü Mahallesi ise 5 km uzakta. Her iki bölgeden de minibüsle kolay ulaşım var.

Kayaköy’de konaklama için Ölüdeniz merkez, Belceğiz ve Ölüdeniz Plajı çevresi bölgelere göre daha kısıtlı tesis bulunsa da pansiyonlardan bungalovlara, butik otellerden lüks seçeneklere birçok alternatif bulabilirsiniz.

Peki Kayaköy’de otel tercih edecek olursanız bölgede nasıl zaman geçirebilirsiniz?

Öncelikle Kayaköy bölgesinin en popüler noktası şu anda “hayalet şehir” olarak turistik gezilere açık olan tarihi Kayaköy yerleşim yeri.

Geçmişinin 11.yy civarlarına dayandığı bilinen bu köy eskiden bir Rum köyüymüş. Mübadele sonrası boşaltılınca zaman içerisinde tam bir hayalet şehre dönmüş. Bu tarihi bölgede bugün yüzlerce Rum evi, kilise gibi terk edilmiş farklı yapılar bulunuyor.

Eğer yürüyüşle hatta daha ötesi trekking ile aranız iyiyse Kayaköy, Likya Yolu durakları arasında en keyiflilerden biri. Sizi hem doğasıyla büyüleyecek, hem de manzaralarıyla hayran bırakacak bir rotası bulunuyor.

Üstelik 3 saat gibi bir yürüyüşle Ölüdeniz Plajı’na gidebilir ya da 40 dakikalık yürüyüşlerle Kayaköy’ün kıyı kesimlerinde yer alan Soğuk Su Koyu gibi çok daha bakir, el değmemiş koylara ulaşabilirsiniz. Tabii ki dilerseniz araçla da buralara ulaşabileceğinizi hatırlatayım.

Kayaköy’ün merkezinde ise tabii ki keyifle yemek yiyeceğiniz mekanlar, alışveriş için ufak dükkanlar gibi olanaklar bulunuyor.

Ancak gece hayatı istiyorsanız Kayaköy’ü tercih etmemenizi öneririm. Kayaköy’ü daha çok doğa ve tarihi bir arada yaşayacağınız sakin bir bölge olarak düşünebilirsiniz.

Kayaköy’deki En Popüler Oteller

Kayaköy Boutique Hotel: Kayaköy otelleri arasında en keyifli seçeneklerden Kayaköy Boutique Hotel, sakin ve yemyeşil bir ortamda taştan yapılma şık villa içi odalarla hizmet veriyor.

Doğa Apartments: Kayaköy’de villa kiralamak isteyenler için de bir alternatif olabilecek bu seçenek taş villalarla hizmet veriyor. Tüm villayı kiralayabileceğiniz gibi oda kiralama da tercih edebiliyorsunuz.

Avalon Steppes Luxury Glamping Holidays: Kayaköy’de, ormanlık alanın içerisinde yuvarlak şekilli, sıra dışı bungalovlarla hizmet veriyor. Odaların içi standart bungalov tesislere göre oldukça büyük ve lüks. 

Yeldeğirmeni Bungalow Hotel: Kayaköy’de uygun fiyatlı otel arayanlar için en keyifli seçeneklerden biri. Üçgen şekilli, ahşap bungalovlarda hizmet veren tesis, doğayla baş başa kalabileceğiniz, mükemmel bir seçenek.

5. Kıdrak Koyu Mevkii

Kıdrak Koyu Ölüdeniz'de nerede kalınır

Ölüdeniz’de nerede kalınır sorunuza hala cevap bulamadıysanız Ölüdeniz’in en keyifli koylarından birine ev sahipliği yapan bölgeyle devam edelim: Kıdrak Koyu mevkii.

Kıdrak mevki, Babadağ’ın eteklerine kurulu, doğasıyla büyüleyen bir bölge. Kıdrak Tabiat Parkı bir yana, çam ağaçlarıyla süslenmiş yolları, mavinin yüzlerce tonunu taşıyan berrak Kıdrak Koyu ve havasından suyuna her şeyiyle doğanın keyfinin çıkaracağınız bir konaklama bölgesi.

Kıdrak, Ölüdeniz’e yaklaşık 3 km uzaklıkta. Kendinize güveniyorsanız tempolu yürüyüşle bile Ölüdeniz’e ulaşabilirsiniz. Tabii alternatif olarak minibüsleri de kullanabiliyorsunuz.

Peki neden Ölüdeniz’de konaklama için Kıdrak?

Öncelikle Ölüdeniz neredeyse her mevsim, her gün kalabalık ve doğası, denizi çok güzel olsa da şehirleşmeden ve yoğun turizmden dolayı doğayı pek hissedemiyorsunuz. Kıdrak ise Ölüdeniz’e göre çok daha bakir, doğayla baş başa kalabileceğiniz, huzurlu bir seçenek.

Aynı şekilde Kıdrak’ta deniz de Ölüdeniz’e göre daha bakir ve sakin. Ölüdeniz’in en popüler plajları arasında da yer alan Kıdrak Koyu başta olmak üzere çevrede Könül Beach, Mavi Mağara, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu gibi denizin ve sakinliğin tadını çıkaracağınız noktalar var.

Doğa severler için yalnızca deniz ve yeşille de bitmiyor Kıdrak. Mavi Mağara’da dalış, Babadağ’da yamaç paraşütü, Likya Yolu’nda trekking gibi farklı aktiviteler için de mükemmel bir konaklama noktası.

Kıdrak’ta nerede kalınır sorusuna gelecek olursak Kıdrak’ın merkezi çok büyük bir yer olmadığı için bölge alternatifi de kısıtlı. Küçük bir Akdeniz kasabası gibi düşünebilirsiniz.

Kıdrak Koyu’nun da içinde bulunduğu Kıdrak Tabiat Parkı tarafını, Kıdrak merkez bölgesini ya da Babadağ’ın yamaçlarına doğru olan daha doğanın içerisindeki kesimleri tercih edebilirsiniz.

Bu arada Kıdrak Koyu, tabiat parkı içerisinde olduğu için giriş ücreti ve dilerseniz ücretli plaj hizmeti var. Eğer deniz yanıbaşımda olsun ve dilediğim gibi girip çıkayım derseniz Kıdrak’ta deniz kenarı otel tercih etmenizi öneririm.

Kısacası Ölüdeniz’e yakın ama daha sakin bir konaklama deneyimi için neresi derseniz hiç tereddütsüz Kıdrak otelleri için araştırmaya başlayabilirsiniz.

Kıdrak’ta otel tavsiyelerimi aşağıda göreceksiniz ancak kamp yapmayı seviyorsanız Kıdrak kamp alanlarına mutlaka göz atmanızı öneririm.

Kıdrak Koyu Bölgesi’ndeki En Popüler Oteller

Kıdrak Motel: Kıdrak’ta uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal. Minik, ahşap evlerle hizmet veren tesisKıdrak Plajı ile 5 dakikalık araç mesafesinde yer alıyor.

Babakamp Eco Ranch & Retreat: Babadağ’da konaklama deneyimi isteyenler için 1.300 metrede, yemyeşil doğa içerisinde yer alan, havuzlu sıra dışı bir deneyim. Taş ve ahşap olmak üzere farklı bungalov ve ev tipleriyle beraber kamp alanı da bulunuyor. Ekolojik yaşamı deneyimlemek isteyenler için mükemmel.

Kıdrak Camping Namaste: Hem kamp alanı, hem de bungalov konaklama deneyimi sunan bu seçenek Kıdrak Plajı’na yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesinde, ormanın içerisinde yer alıyor.

Liberty Hotels Likya (★★★★) En lüks Ölüdeniz otelleri arasında yer alan bu tesis, Kıdrak mevkiinde, denize sıfır konumda yer alıyor. Özel plajı, her şey dahil hizmeti, jakuzili odaları ve daha birçok olanağıyla mükemmel bir seçenek.

Ölüdeniz’de Ulaşım

Ölüdeniz'de nerede kalınır ulaşım rehberi

Tatil planlama söz konusu oldu mu otel seçiminin en önemli belirleyicilerinden biri bence ulaşım. Siz de Ölüdeniz’de otel seçiminizi yaparken ulaşım hakkında az çok fikir edinmek isterseniz şöyle buyurun.

Ölüdeniz’de ulaşım aslında oldukça rahat, konforlu ve dert edilmeyecek kadar kolay. Minibüs, taksi ve araç kiralama imkanlarıyla bölge içi ulaşımınızı sağlayabilir ya da yakın çevredeki keyifli yerlere ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Ölüdeniz’de araç kiralama tercih edeceklere birkaç tavsiyeyle başlayayım. Ölüdeniz merkezde araç kiralama firmaları olarak güvenilir seçenekler bulunuyor. Tabii ki dilerseniz Fethiye’ye en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’nda araç kiralama tercih edebilirsiniz.

Fırsatınız varsa mutlaka Ölüdeniz’de araç kiralamanızı öneririm. Çevrede Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi, Fethiye merkez gibi pek çok keyifli nokta var. Hepsine en kolay ve hızlı şekilde araçla ulaşabilirsiniz.

Ölüdeniz’de toplu taşıma tercih edecek olursanız ise taksi ve minibüsler ile hem bölge içinde hem de çevre bölgede yer alan turistik noktalarda dilediğiniz yere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Ölüdeniz Plajı çevresi otel ya da Hisarönü’nde konaklama tercih edecekseniz ve daha az hareket edeceğiniz, deniz-güneş-kum tatili istiyorsanız toplu taşımayı kullanmanıza neredeyse hiç gerek kalmayacaktır.

Ölüdeniz Otel Fiyatları & Rezervasyon

Ölüdeniz'de konaklama rezervasyon

Kalk gidiyoruz!” moduna girdiyseniz en can alıcı noktaya gelelim: Ölüdeniz otel rezervasyonu ve otel fiyatları.

Öncelikle Ölüdeniz’de otel rezervasyonu için otel rezervasyon siteleri arasında hem pratik ve kolay, hem de güvenilir bir önerim var.

Ölüdeniz’de rezervasyon için en iyi seyahat sitelerinden, en iyi otel fiyatlarını tek bir yerde bulmanızı sağlayan Booking.com adlı rezervasyon sitesine göz atabilirsiniz.  Hem pratikliği, hem de karşılaştırmalı fiyatlarıyla yüzünüzü ve tabii bütçenizi gülümsetecek bir seçenek.

Ölüdeniz otel fiyatları da aynı şekilde gönül rahatlatıcı, her bütçeye uygun. Ölüdeniz’in hangi bölgesini tercih ederseniz edin, elbet bütçenizle uyumlu bir seçenek bulabilirsiniz.

Tabii ki tatilinizi sezon dışı tarihlere, yani Haziran – Eylül arası dışına planlayacak olursanız ya da konaklamanızı aylar aylar öncesinde, Ölüdeniz erken rezervasyon fırsatları ile ayarlarsanız Ölüdeniz’de uygun fiyatlı konaklamanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Az çok fikir vermesi açısından Ölüdeniz’de otel fiyatları için ortalamalardan bahsedeyim.

Uygun fiyatlıdan da öte gerçekten “ya ne ucuz yer!” diyebileceğimiz, gece odama girip sabaha çıkayım tarzı bir yer arıyorsanız içinizi ferah tutun, bir sürü var. 2 kişi gecelik ortalama 350 – 500 TL aralığında, özellikle Ölüdeniz merkez tesislerini görebilirsiniz.

Bi’ tık daha zaman geçirilebilecek, keyifli yerler ise 2 kişi gecelik 750 – 1250 TL ortalamasında bulunuyor.

Özetle Ölüdeniz’de Nerede Kalınır?

Ölüdeniz'de nerede kalınır blog

Ölüdeniz’de nerede kalınır derdinize en özet cevabı arıyorsanız buradan okumaya başlayabilirsiniz.

Hem merkezi olsun, hem de denizle iç içe olalım derseniz Ölüdeniz Lagünü çevresi veya Belceğiz bölgelerini öneririm.

Ölüdeniz Lagünü daha doğa ve denizle başbaşa bir tatil sunarken Belceğiz’de konaklama daha hareketli bir deneyim sunacaktır.

Yine hareketli olsun, hatta gece hayatı, yeme içme bakımından daha bile hareketli olsun derseniz önerim, Ölüdeniz merkez. Özellikle Hisarönü ve Ovacık mahallelerine odaklanabilirsiniz. Hisarönü daha merkeziyken Ovacık biraz daha sakin.

Ölüdeniz’de konaklama için farklılık arayanlar içinse önerim Kayaköy .Ölüdeniz’in en tarihi bölgelerinden olan Kayaköy, hem doğası, hem de şu an bir hayalet şehir halini almış eski Rum köyüyle dikkat çekici. Üstelik trekking, bakir koylar gibi farklı aktiviteler de var.

Doğa ve denizle geçecek daha sakin ve bakir bir konaklama deneyimi içinse Kıdrak Koyu mevkiini tercih edebilirsiniz. Dalıştan yamaç paraşütüne, trekkingten bakir koylara bu bölgede de tatilin keyfini çıkaracağınız pek çok aktivite var.

Ölüdeniz otelleri için başlıca tavsiyelerime gelecek olursak bölge bölge en beğendiğim otelleri sona sakladım:

 • Ölüdeniz Lagünü’nde Lagoon Boutique Hotel,
 • Belceğiz’de Tonoz Beach Hotel,
 • Ölüdeniz merkezde The Pinehill Hotel & Suites,
 • Kayaköy’de Yeldeğirmeni Bungalow Hotel,
 • Kıdrak Koyu’nda Kıdrak Camping Namaste.

Ölüdeniz’de nerede kalınır konusu kısaca bu şekilde. Eğer sizin de Ölüdeniz’de nerede kalınır rehberine eklemek istediğiniz notlar varsa lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın.

“Ölüdeniz’de Nerede Kalınır? En İyi 5 Bölge & Oteller” üzerine bir yorum

Yorum yapın