Gaziantep’te Nerede Kalınır? En İyi 3 Bölge & Oteller

“Gaziantep’te nerede kalınır?” sorusu kafanızı kurcalıyorsa doğru yerdesiniz! Kendi deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığım bu rehberde Gaziantep’te konaklama hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Rehber boyunca Gaziantep konaklama bölgelerini Gaziantep’te gezilecek yerler, şehrin meşhur yeme içme olanakları ve alışveriş gibi konular açısından ele alacağım. Umarım hayalinizdeki Gaziantep seyahati için doğru oteli bu rehberde bulur ve unutulmaz bir deneyim yaşarsınız!

Acelesi olanlara…

Gaziantep’te konaklama için en ideal bölgeler arasında Şehitkamil, Şahinbey ile Bey Mahallesi geliyor.

Otel tavsiyesi isteyenlere de merkezdeki temiz ve ekonomik Hampton Inn City Centre, gezilecek yerlere yakın Dedeman Park Hotel ile merkezde, lüks The Green Park adlı otelleri tavsiye edebilirim.

Gaziantep’te Nerede Kalınır?

Gaziantep'te konaklama yapılacak bölgeler

Gaziantep’te konaklama yapabileceğiniz en ideal 3 bölge bulunuyor:

  1. Gaziantep şehir merkezi, şehrin en hareketli bölgesi Şehitkamil,
  2. Gaziantep’in en turistik bölgeleri arasında olan, şehirdeki birçok önemli noktanın yer aldığı Şahinbey,
  3. Gaziantep’in en eski bölgelerinden, tarih kokan Bey Mahallesi.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. Şehitkamil

Gaziantep'te nerede kalınır Şehitkamil otelleri

Gaziantep’te nerede kalınır diyenler için ilk önerim şehrin merkezi sayılan Şehitkamil ilçesi.

Şehitkamil ilçesi Türkiye’nin en büyük ve kalabalık ilçelerinden biri. Bu bölgede günün her saati hareket bulabilirsiniz. Aynı şekilde alışverişten yeme içmeye, konaklamadan gezilecek yerlere pek çok olanak da elinizin altında.

Şehitkamil’de konaklama tercih edecek olursanız Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi gibi turistik noktalara veya Forum Gaziantep AVM, Koçak Baklava gibi alışverişten yeme içmeye farklı olanaklara yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Gaziantep’te lüks otel arıyorsanız bölgede yer alan zincir oteller aradığınız seçenekler olabilir. Özellikle Gaziantep’e iş seyahati için geliyor ve ihtiyaçlarınıza uygun bir otel arıyorsanız da konaklama için Şehitkamil’i tercih edebilirsiniz. Zincir otel markalarına ait birçok seçenek bölgede bulunuyor.

Şehitkamil’de otel araması yaparken İncilipınar, Mücahitler ve Değirmiçem mahalleleri çevresine odaklanabilirsiniz. Otel tavsiyeleri içinse aşağıdaki listeye göz atmanızı öneririm.

Şehitkamil’deki En Popüler Oteller

Hampton Inn City Centre (★★★) İncilipınar Mahallesi’nde, Muammer Aksoy Caddesi’nde yer alan uygun fiyatlı, modern bir tesis.

Ayintap Hotel (★★★) İncilipınar’da, işlek bir cadde üzerinde yer alan merkezi ve uygun fiyatlı güzel bir seçenek. Ücretsiz kahvaltı ve otopark mevcut.

ibis Gaziantep (★★★) Gaziantep şehir merkezinde otel arayanlar için ideal. Gaziantep Kalesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi gibi önemli yerlere oldukça yakın.

Dedeman Park Hotel (★★) Gaziantep’te modern otel tercih edecekler için ideal olabilecek bu tesis şehrin merkezinde, Gaziantep Müzesi, Forum Gaziantep AVM gibi yerlere yürüme mesafesinde yer alıyor. Fitness merkezi, havuz, bahçe, bar gibi seçenekler var.

The Green Park Gaziantep (★★★★) Zeugma Mozaik Müzesi’ne yürüme mesafesinde yer alan tesiste spa, fitness merkezi, havuz, otopark gibi pek çok olanak var. Odalar oldukça lüks ve konforlu.

2. Şahinbey

Şahinbey otelleri Gaziantep'te nerede kalınır

Gaziantep’te nerede kalınır diyenler için ikinci önerim Şahinbey ilçesi. Şahinbey, Antep’in merkez ilçelerinden biri ve aynı zamanda turistik açıdan da en zengin ilçesi denilebilir.

Bu nedenle, bence Şahinbey gezilecek görülecek yerleri, tarihi yapıları, yeme içme mekanları, alışveriş noktaları ve çeşitli konaklama alternatifleriyle Gaziantep’te konaklama için en ideal seçeneklerden biri.

Öncelikle Gaziantep’te yeme içme için meşhur birçok yer Şahinbey sınırları içinde Çukur ve Karatarla mahalleleri çevresinde yer alıyor.

Konaklama için özellikle Eski Saray Caddesi ve Hamdi Kutlar Caddesi üzerinde veya paralelinde bir otel seçerseniz İmam Çağdaş, Tahmis Kahvecisi, Katmerci Zekeriya Usta ve çok daha fazlasına yürüyerek birkaç adım mesafede yer alıyor olacaksınız.

Gaziantep Kalesi yakınında otel de Gaziantep’te konaklama için çok iyi bir seçenek olacaktır. Böylece hem Gaziantep’in daha şehir merkezi diyebileceğimiz kısmı Şehitkamil’e ve Şahinbey’e neredeyse eşit uzaklıkta olabilirsiniz.

Şahinbey’de konaklamanın tek artısı bunlar da değil. Hamamlar, Bakırcılar Çarşısı ve meşhur pek çok çarşı, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep Oyuncak Müzesi, camiler ve daha birçok önemli noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, Şahinbey’de nerede kalınır diyecek olanlara önerilerim Alaybey, Bey Mahallesi, Karatarla, Düğmeci ve Çukur bölgeleri ve Gaziantep Kalesi çevresi.

Bey Mahallesi’ni ayrı bir başlıkta ele alıp daha detaylı bilgi aktarmak istedim. İlgilenenler bir sonraki başlıkta bulabilir.

Üstelik, Şahinbey’de lüks zincir otellerden geleneksel Gaziantep konak otellerine kadar birçok alternatif bulmak da mümkün. İster lüks, ister daha uygun fiyatlı birçok otel bulabilirsiniz. Şahinbey otelleri için tavsiyelerimi aşağıda görebilirsiniz.

Şahinbey’deki En Popüler Oteller

Ali Bey Konağı: Gaziantep Kalesi’ne yakın otel arayanlar için uygun fiyatlı ideal bir seçenek. Asırlık, tarihi bir konağın içerisinde hizmet veren tesiste ücretsiz geleneksel kahvaltı, otopark ve avlu mevcut.

Hotel Kaleli (★★★) Alaybey’de, Hürriyet Caddesi üzerinde, ideal bir konumda yer alan otel, Gaziantep’te uygun fiyatlı ve modern bir tesis arayanlar için güzel bir seçenek.

Aynur Hanım Konağı: Eyüpoğlu Mahallesi’nde, Gaziantep Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi gibi gezilecek yerlere birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan tesis, geleneksel Antep dekorasyonunun modern olanaklarla birleştiği, hem lüks, hem samimi bir seçenek.

Sirehan Hotel: 1800’lü yıllardan kalma, Osmanlı dönemine ait bir han içerisinde hizmet veren tesis, Gaziantep’te lüks otel arıyorsanız göz atmanız gereken ilk seçeneklerden. Merkezi konumu, modern ve gelenekselin birleştiği konforlu odaları ve hizmetleriyle ideal.

HSVHN Hotel Hışvahan: Gaziantep’in en iyi otelleri arasında diyebileceğim bu tesis, Antep’te lüks otel için çok güzel bir tercih. Gaziantep Kalesi’ne yalnızca birkaç adım mesafede yer alıyor.

3. Bey Mahallesi

Gaziantep'te konaklama Bey Mahallesi otelleri

Gaziantep’te nerede kalınır diyenler için aslında kişisel olarak ilk önerim Bey Mahallesi.

Şahinbey ilçesi içerisinde yer alan Bey Mahallesi, geleneksel konakları, dokusu, dar sokakları ve yaşantısıyla Gaziantep’in en tarihi mahallesi.

Yıllar içerisinde Ermenilerden Türklere, Yahudilerden Suriyelilere; pek çok milletin yaşadığı bu bölge aslına bakılırsa tam bir kültür mozaiği.

Bey Mahallesi, 2007’de belediye tarafından başlatılan restorasyon çalışmasıyla tekrar hayat bulmuş. Düzenlemeler ve yenilemelerle Gaziantep’in en turistik bölgesi durumuna gelmiş.

Eğer Gaziantep’te geleneksel bir bölgede konaklamak isterseniz Bey Mahallesi otelleri sizin için ideal olacaktır. Hem bu bölgenin otantik atmosferinin hem de otellerin geleneksel tarzının sizi Gaziantep’in tarihi yüzüyle tanıştıracağına eminim.

Bey Mahallesi’nde otel tercih edecekseniz Gaziantep’te gezilecek yerlerin birçoğuna yakın olacağınızı söyleyebilirim. Eski Antep konakları ile süslenmiş sokakların yanında Atatürk Evi, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi gibi birçok nokta da bölgede yer alıyor. Bunlar dışında çevrede çok sayıda kafe, restoran bulunuyor.

Bey Mahallesi otelleri hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki alternatiflere göz atabilirsiniz.

Bey Mahallesi’ndeki En Popüler Oteller

Yunus Hotel (★★) Bey Mahallesi’nde uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal, standart özelliklere sahip bir otel.

Nil Hotel (★★★) Bey Mahallesi’ne yakın uygun fiyatlı ama iyi bir otel arıyorsanız Nil Hotel’e göz atabilirsiniz. Tesis, Atatürk Bulvarı üzerinde, merkezi bir konumda yer alıyor.

Zeynep Hanım Konağı (★★) Gaziantep’te nerede kalınır diyenlere genel olarak tavsiye edebileceğim, tarihi bir konak içerisinde, geleneksel tarzda döşenmiş odalarla hizmet veren bir tesis. Bey Mahallesi’nin tarihi sokaklarında yer alıyor.

Tuğcan Hotel (★★★★) Bey Mahallesi’nde lüks otel için tercih edilebilir, modern ve iyi bir seçenek. Spa, fitness, havuz, bar, otopark gibi olanaklar var.

Gaziantep’te Şehir İçi Ulaşım

Gaziantep'te nerede kalınır toplu taşıma

Gaziantep’te nerede kalınır sorusuna cevap verirken Gaziantep şehir içi ulaşım hakkında bilgi sahibi olmak otel seçiminizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Öncelikle Gaziantep’te şehir içi ulaşım konusunu dert etmenize gerek olmadığını söyleyebilirim. Gaziantep gezilecek yerler birbirine oldukça yakın. Yukarıda konaklama için önerdiğim 3 bölge de birbirine kolaylıkla ulaşabileceğiniz mesafelerde yer alıyor.

Yani kısacası Gaziantep’te otel seçiminizi yaparken gezilecek görülecek yerlere mesafeyi fazla dert etmenize gerek yok. Çoğu yere yürüyerek gidebilmek mümkün. Yürümeyi sevmeyenler için de alternatifleri anlatayım.

Gaziantep’te araç kiralama ile başlayalım. Gaziantep’te ulaşım için araç kiralayacaksanız havalimanında ve şehir merkezinde yer alan birçok firma bulunuyor. Ancak önceden aklınızda olsun Gaziantep’te otopark sorunu yaşayabilirsiniz.

Eğer Antep’e kişisel aracınızla gidecek ya da orada araç kiralayacaksanız otel seçiminizi otopark olanağını göz önünde bulundurarak yapmanızı öneririm.

Gaziantep’te şehir içi ulaşım için otobüs, minibüs, tramvay ve taksi seçenekleri bulunuyor. Gerek otobüslerle gerek tramvayla dilediğiniz her noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksiler de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir çünkü hem turistik noktalar arasındaki mesafeler uzun değil, hem de taksi fiyatları fazla değil.

Gaziantep’te toplu taşıma araçlarını kullanmak için Gaziantep Kart satın almanız gerekiyor. Gaziantep Kart’ı otomatlardan ya da büfelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. İçerisine para yüklemeniz yeterli olacaktır.

Gaziantep Otel Fiyatları & Rezervasyon

Gaziantep'te konaklama otel fiyatları

Gaziantep otel fiyatları ve rezervasyon için de Gaziantep’te nerede kalınır araştırmanızda işinizi kolaylaştıracak birkaç bilgi verebilirim.

Öncelikle, Gaziantep’te otel rezervasyonu için Booking.com üzerinden rezervasyon yapmanızı öneririm.

Booking.com’da Gaziantep otelleri araması yaparak tüm seçeneklere ulaşabilir, bütçenize ve zevkinize göre otel için kolay ve hızlı rezervasyon yapabilirsiniz. Üstelik ücretsiz iptal ve otelde ödeme gibi seçeneklerle işinizi kolaylaştırabiliyorsunuz.

Gaziantep otel fiyatları konumuza gelelim. Gaziantep’te uygun fiyatlı, lüks ya da orta halli, standart birçok otel seçeneği var. Gaziantep’in otel fiyatları olarak pahalı şehirlerden olmadığını söyleyebilirim ancak tabii ki çok lüks, pahalı oteller de bulunuyor.

Genel olarak rakam verecek olursam Gaziantep’te uygun fiyatlı otel, 2 kişi gecelik ortalama 300 – 400 TL arasında değişiyor.

Gaziantep’te iyi otel olarak modern ve standardın bir tık üstü otelleri ele alırsak 2 kişi gecelik ortalama 500 – 600 TL arası diyebiliriz.

Son olarak Gaziantep’te lüks otel fiyatları da otelin tarzına ve özelliklerine göre 300 TL’den başlıyor.

Gaziantep’te otel rezervasyonunuzu daha uygun fiyata getirmek isterseniz Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Özetle Gaziantep’te Nerede Kalınır?

Gaziantep'te otel önerileri

Gaziantep’te nerede kalınır konusunu özetleyecek olursak başlıca 3 bölge var.

Gaziantep şehir merkezi ve aynı zamanda şehrin en hareketli bölgesi olan Şehitkamil. Özellikle Gaziantep’e iş gezisi için geliyorsanız ya da daha lüks ve modern otelleri seviyorsanız bu bölgeye göz atmalısınız. Hem turistik noktalara yakın, hem de zincir otellerin çoğu burada yer alıyor.

Gaziantep’in en turistik bölgeleri arasında yer alan Şahinbey. Gaziantep’te gezilecek yerler, Gaziantep yeme içme noktaları, alışveriş yerleri, müzeler, parklar vs. bu bölgede yoğun olarak yer alıyor. Burası da aslında şehir merkezi sayılıyor, en az Şehitkamil ilçesi kadar hareketli ancak daha turistik.

Son olarak Gaziantep’in en eski bölgelerinden, tarih kokan Bey Mahallesi. Burası şehrin en turistik, tarihi ve geleneksel bölgesi. Otellerinden sokaklarına, kafelerden insanlarına kadar her şey size bu coğrafyanın kültürünü yansıtıyor. Gaziantep’te görülmesi gereken yerlerin birçoğu da bu bölgede yer alıyor.

Gaziantep’te otel tavsiyesine gelecek olursak merkezi ve modern bir otel için İbis Gaziantep ve Dedeman Park Hotel tercih edilebilir.

Daha geleneksel, Gaziantep konaklarında konaklama imkanı sunan bir seçenek arıyorsanız uygun fiyatlı kategorisinde Aynur Hanım Konağı ya da lüks otel için Sirehan Hotel isimli tesise göz atmanızı öneririm.

Gaziantep’te nerede kalınır rehberi boyunca bölgede konaklama konusunda bilgiler paylaşmaya çalıştım. Eğer sizin de Gaziantep’te nerede kalınır yazısına eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın.

“Gaziantep’te Nerede Kalınır? En İyi 3 Bölge & Oteller” üzerine 2 yorum

  1. Ellerinize sağlık çok faydalı bilgiler son derece güzel derlemişsiz.
    Paylaştığınız için de yüreğinize sağlk.

    Yanıtla

Yorum yapın