Kotor

Karadağ’ın güneydoğusunda Kotor Körfezi’nde yer alan, 15 bin nüfuslu kendi küçük, turistlere sunduğu görsel şöleni büyük kasabası Kotor, Adriyatik Denizi’ndeki en büyüleyici yerlerden de biri.

Eski şehir merkezinde dağın eteklerine örülmüş olan ve neredeyse Çin Seddi’nin minik bir kopyası olan tarihi duvar ve St. John’s kalesi yanında St. Tryphon Katedrali, St. Luke Kilisesi, St. Giovanni Kalesi, The Pima Sarayı, Denizcilik Müzesi de tarih, arkeoloji ve mimari meraklılarının keyifle ziyaret edecekleri yerler arasında.

UNESCO Kültür Mirasları arasında yer alan Kotor tarih boyunca farklı dönemlerde İtalyan kontrolüne girmesinden dolayı tipik İtalyan şehri atmosferini de tadabileceğiniz huzur dolu bir kasaba.

Deniz ve güneş severler için Kotor ve Kalardovo Plajları’nı önerebileceğimiz kasabada tatmadan dönmemeniz gereken yerel lezzetler ise; buğday ve mısır unundan yapılan Kacamak, patates ve sütle yapılan Cicvara, baharatlı sebze yemeği Rastan, bir çeşit etli yaprak sarması olan Japraci, kalamarla yapılmış Black Risotto ve kasabanın Akdeniz’de yer almasından dolayı her türlü deniz ürünü.

Kotor'da nerede kalınır?

Kotor’da Nerede Kalınır? Popüler 3 Bölge

Kotor’da nerede kalınır?” Karadağ’ın eğlenceli, hareketli, bol güneşli ve bol kedili kenti Kotor, Balkan Turları‘nın da en önemli duraklarından. İster uzun bir turun bir parçası olarak, ister özellikle bu şehri ziyaret ediyor olun, Kotor ziyaretçilerine eğlenmek, dinlenmek ve keşfetmek adına sonsuz olanaklar sunuyor.