Belgrad

Eğlence ağırlıklı geziler için çoğunlukla yaz aylarında, kültür turizmi içinse yılın her ayı gezginler tarafından ziyaret edilen Belgrad, Sırbistan’ın kuzeyinde yer alıyor. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulu kente iki ülke arasında yapılan antlaşma sayesinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz seyahat edilebiliyor.

Başkent Belgrad’a uçak, tren seferlerini kullanarak; kendi aracınızla veya otobüsle ulaşabileceğiniz gibi Avrupa’nın bazı şehirlerinden suyoluyla yolculuk yapabilirsiniz. Avcı ve toplayıcı toplulukların yerleşimiyle başlayan tarihinde imparatorlukların egemenliğinde kalmış şehir, zengin bir tarihi mirası barındırıyor.

Adı “Beyaz Şehir” anlamına gelen Belgrad’da Kalemegdan, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Müzesi’ni ziyaret ederek bu konuda birbirinden değerli bilgileri öğrenebilirsiniz. Pek çok uygarlıktan etkilenmiş mutfak kültüründe kendinize uygun yemeği rahatlıkla bulabileceğiniz Belgrad bir kültür şehri olmasının yanında Avrupa’nın en hareketli ve renkli gece hayatına sahip yerlerinden birisi. Ayrıca yılın belirli zamanlarında kentte gastronomi, müzik ve film festivalleri düzenleniyor.

Belgrad’ın tüm bu güzelliklerini deneyimlemek için kent merkezindeki otellerde konaklayabilirsiniz. Avrupa’nın çoğu yerine göre fiyatları ekonomik olan konaklama tesislerinden Belgrad’da gezilecek yerlere yürüyerek veya otobüslerle kolayca ulaşabilirsiniz.

Belgrad'da nerede alışveriş yapılır?

Belgrad’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Belgrad’da nerede alışveriş yapılır diye bir soru soruyorsanız az çok bir bütçe de belirleyin kendinize. Öyle aşırı yüksek rakamlara çıkmanıza da gerek yok. Her ne kadar döviz kurlarından dolayı yurt dışında alışveriş bizler için eskisi kadar kolay olmasa da, diğer Avrupa kentleriyle kıyaslandığında Belgrad bu açıdan çok daha bütçe dostu. Başka bir deyişle; alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Belgrad'da nerede kalınır?

Belgrad’da Nerede Kalınır? Popüler 3 Bölge

Sırbistan‘ın başkenti ve en büyük şehri Belgrad uzun yıllar boyunca uygun fiyatlı Avrupa şehri olarak turistleri kendine çekti. Ki Euro bazında bu durum hala geçerli diyebiliriz. Belgrad’da nerede kalınır? yazısında aslında bu keyifli şehirdeki turistik konaklamalar için en ideal bölgeler ve bu bölgelerdeki otel alternatiflerinden bahsedeceğim.

Belgrad'da ne yapılır?

Belgrad’da Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

Belgrad’da ne yapılır araştırması yapanlar burada mı? Sırbistan‘ın başkenti ve 1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla en büyük kenti Belgrad; fetihler, savaşlar ve iç çatışmalarla dolu zengin tarihi, Avrupa’ya uyum sağlamaya çalışan modern yüzü ve kültürel hayatıyla yanı başımızda yer alan benzersiz bir turistik destinasyon. Vizesiz seyahat de bir başka avantajı tabii.

Belgrad'da ne yenir?

Belgrad’da Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Belgrad’da ne yenir?” Belgrad hem tarihi ve turistik yapısı hem de zengin mutfağı ile gezmekten keyif alabileceğiniz bir şehir. Sırbistan’ın başkenti olan kent, ziyaretçilerini canlı sokakları ve leziz yemekleri ile en iyi şekilde ağırlar.

Belgrad havaalanı şehir merkezi ulaşım

Belgrad Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Biletler alındı, oteller ayarlandı, planlar yapıldıysa gelin, Belgrad’ı keşfetmek için ilk adımı beraber atalım! Belgrad havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? diye merak ediyorsanız tüm detayları burada bulacaksınız.

belgrad gezi rehberi blog

Belgrad Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Balkanların en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Belgrad, tatil sırasında birçok aktiviteyi gerçekleştirmek için illa da çok büyük bir bütçenin gerekmediğini her fırsatta kanıtlıyor.

Belgrad gezilecek yerler blog

Belgrad Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 15 Yer!

Belgrad’da nereler gezilir? Belgrad gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Sırbistan‘ın yerel dildeki adı “Beyaz Şehir” olan başkenti Belgrad, gerek kültürü gerekse de tarihi birikimi ile Avrupa’nın en özel destinasyonları arasında gösteriliyor.