Hollanda

Belçika ve Almanya ile sınır komşusu olan Hollanda, Kuzey denizinin hemen kıyısında yer alıyor. Değirmenleri, şehirleri baştan başa geçen kanalları, bisikletleri, laleleri, çeşit çeşit peynirleri ve tahta ayakkabılarıyla tanınan Hollanda, aynı zamanda dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi.

Doğal ve tarihi güzellikleri ile her yıl milyonlarca turisti kendisine çeken ülke, misafirlerini dört mevsim seyrine doyulmaz güzellikleriyle karşılıyor. Bahar aylarında göz alıcı renkleriyle lale bahçeleri, yaz mevsimde nefes kesen kumsalları, sonbaharda tabiat parkları ve kar altında peri masallarını andıran görüntüleriyle şehir siluetleri Hollanda’yı yılın her mevsimi tercih edilen turizm destinasyonlarından biri haline getiriyor.

Birçok aktivite ile keyifli bir tatil imkanı sunan Hollanda da bisiklet gezileri, şehir ve doğa yürüyüşleri, plajlar, kanal turları, ünlü sanat eserlerinin sergilendiği müze ziyaretleri, alışveriş, yerel tatlar sunan kafe ve restoranlar, ziyaretçiler tarafından özellikle tercih ediliyor.

Kanallarıyla ünlü başkent Amsterdam’da Van Gogh Müzesi, Kraliyet Sarayı, Amsterdam Çiçek Pazarı ve Dam Meydanı gezi programına mutlaka eklenmesi gereken yerler arasında sayılıyor.

Bir liman kenti olan Rotterdam, lezzetli peynirleri ve tarihi binaları ile ünlü Almaar’ın yanı sıra Eindhoven ve Den Haag da Hollanda’nın ziyaretçi akınına uğrayan diğer önemli şehirleri arasında yer alıyor.

Amsterdam'da nerede kalınır?

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Amsterdam özgürlükçü rahat ortamı, romantik kanalları, ünlü Red Light Street ve daha birçok gezilecek yeri ile dünyanın en ilginç şehirlerinden biri. Seyahat planınızda Amsterdam gibi çok popüler bir turistik şehir yer alıyorsa gezilecek yerler listesi kadar “Amsterdam’da nerede kalınır?” sorusu da aklınızı meşgul ediyordur.

Amsterdam gezilecek yerler blog rehber

Amsterdam Gezilecek Yerler

Hollanda’nın güzel başkenti Amsterdam Avrupa’da gezip görülecek en renkli şehirlerin başında geliyor. Zaten benim de kişisel favorilerim arasında yer alan bu şehre birkaç senede bir gitmek en keyif aldığım şeylerin başında geliyor. Şehre şu ana kadar 5 kez gitsem de imkanım olan her fırsatta tekrar tekrar gitmekten sıkılmam sanırım.

Amsterdam nasıl gezilir?

Amsterdam Nasıl Gezilir? Ulaşım Seçenekleri

Amsterdam nasıl gezilir sorusunun onlarca cevabı var. Zira kent şehir içi ulaşım seçenekleri açısından Avrupa’nın üst düzey kentleri arasında yer alıyor. Gelişmiş toplu taşıma sistemini efektif kullanabilmenin yolu, her bir seçeneğin kapsamını ve sağladığı avantajı iyi bilmekten geçiyor.

Amsterdam'da nerede alışveriş yapılır?

Amsterdam’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Son zamanlarda döviz bazlı alışveriş yapmak oldukça zorlaşsa da eğer bu kenti ziyaret edecekseniz Amsterdam’da nerede alışveriş yapılır diye düşünmeniz normal.

Amsterdam'dan ne alınır?

Amsterdam’dan Ne Alınır? En Güzel 10 Hediye

“Amsterdam’dan ne alınır?” Amsterdam gezip görülecek yer zenginliği kadar alışveriş konusunda da gezginlere bol seçenekler sunuyor. Şehrin bir çok noktasında hediyelik eşya satan dükkanlar bulabileceğiniz gibi Amsterdam’ın ünlü sokak pazarlarında ya da alışveriş merkezlerinde de alışveriş yapabilirsiniz.

Amsterdam'da ne yenir?

Amsterdam’da Ne Yenir? En Popüler 15 Lezzet

“Amsterdam’da ne yenir?” Hollanda‘nın başkenti Amsterdam hemen herkesin ilgisini çeken muhteşem Avrupa şehirlerden biri. Eğer bir gün yolunuz Avrupa’ya düşerse siz de mutlaka Amsterdam’ı gezi planınıza dahil etmelisiniz.

Amsterdam'da ne yapılır?

Amsterdam’da Ne Yapılır? Yapılacak 10 Şey

“Amsterdam’da ne yapılır? Avrupa’nın en gözde turizm merkezlerinden Amsterdam’da yapılacak şeyler neler?” Şu ana kadar dünyanı dört bir köşesinde birçok ülke ve şehir gezip görme şansına sahip olsam da Amsterdam benim en favori şehirlerimden bir tanesi.

Amsterdam Havaalanı Ulaşım Rehberi

Amsterdam Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ülkemizden her gün ortalama 3,5 saat süren direkt uçak seferlerinin düzenlendiği Amsterdam havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? sorusunun cevabı trenden servis araçlarına, otobüsten taksilere kadar pek çok seçenek sayesinde son derece basit hale geliyor.

hollanda gezilecek yerler listesi, hollanda'da görülmesi gereken yerler

Hollanda Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 12 Yer!

Hem huzurlu hem de eğlence dolu Hollanda, hayret verici tabiatı ile doğa ananın adeta torpil geçtiği ülkeler arasında ve kucakladığı tarih ile ansiklopediyi andırıyor. Hollanda gezilecek yerler başlıklı yazımızda ise Hollanda seyahatine çıkmadan önce göz atabileceğiniz şehirler ve gezilecek noktalar yer alıyor.