Lviv

Ukrayna’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren şehri Lviv, kültürel mirası, şehir manzaraları ve bu kenti daha da güzelleştiren kadınları ile hem göze hem ruha hitap ediyor. II. Dünya Savaşı’nda aldığı hasarlar bu şehri günümüzde gezilip görülecek tarihi bir kent haline getirmiş; müzeler, opera ve tiyatro binaları, sanat evleri, katedraller ve parklar Lviv şehrini keşfedilmeye aday yapan detaylar arasında bulunuyor.

Şehrin kalbinin attığı nokta olarak hem yerel halkı hem turistleri kucaklayan Rynok Meydanı, mezardan ziyade hüzünlü bir bahçeyi; hatta açık hava müzesini andıran Lychakiv Mezarlığı, Folk Architect Müzesi, Lviv Tarih Müzesi, dış cephesindeki heykeller ile gösterişli bir mimari olan Opera Binası, eski şehir bölgesinde konumlanan Dormition Katedrali, Ermeni Katedrali ve Brewery Müzesi, Lviv’in önemli yapılarından yalnızca birkaçı.

Dolu dolu geçireceğiniz üç ya da dört gün içinde tarihi ve kültürel zenginliğini hazmedebileceğiniz Lviv, aynı zamanda dillere destan gece hayatıyla da keyifli dakikalar yaşatıyor. Müzik ve dans ikilisini Lviv sınırlarında yaşayarak eğlenmek isteyenler için FashionClub’danRafinadPeople’a, Zanzibar Club’danMilleniumClub’a kadar sınırsız sayıda eğlence kulübü beklentilerinizden fazlasını sunuyor. Yurt dışı seyahati yapabileceğiniz dünyanın sayılı ucuz yerlerinden biri olan bu şehirde yepyeni deneyimler sizleri bekliyor.

Lviv gezilecek yerler rehberi

Lviv Gezilecek Yerler – En Güzel 30 Yer

Lviv, Ukrayna’nın batısında yer alan ve Avrupa’nın popüler destinasyonlarından hiç de aşağı kalmayan bir şehir. Ukrayna’nın en modern şehrine olan seyahatiniz yakınsa Lviv gezilecek yerler listesi size birçok turistik nokta hakkında fikir verebilir. Gezi süreniz sadece hafta sonu kaçamağı ile sınırlı olsa bile mutlaka bir liste hazırlamanızı öneriyorum.

Lviv'de nerede kalınır?

Lviv’de Nerede Kalınır? Popüler 3 Bölge

“Lviv’de nerede kalınır?” sorusu aklınızı mı kurcalıyor? Her seyahat öncesi olduğu gibi Lviv’de de konaklama seçimi mükemmel bir tatil geçirmeniz için oldukça önemli bir konu.

Lviv'de ne yapılır?

Lviv’de Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

Lviv’de ne yapılır? diye araştırma yapıyorsanız öncelikle Ukrayna‘nın bu kültür başkentinin büyüsüne kapılmaya hazır olmalısınız. Ülkenin gözde ve turistik şehri Lviv, Polonya sınırında yer alıp Avrupai bir hava taşımasıyla diğer Ukrayna şehirlerinden bir adım öne çıkıyor. Gerek mimarisi gerekse insanların sıcakkanlılığıyla kendini oldukça sevdiriyor. 

Lviv Havaalanı Ulaşım Rehberi

Lviv Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Lviv Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir diye araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Ukrayna‘nın kültürel anlamda merkezi diyebileceğimiz kent her yıl milyonlarca turisti de ağırlamaktan, sahip olduğu güzellikleri ziyaretçilere sunmaktan geri kalmıyor.

lviv gezi rehberi blog

Lviv Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Lviv, zengin Ukrayna kültürü hakkına bilgi sahibi olunabilecek en ideal tatil destinasyonu konumunda. Ayrıca kent, Orta Avrupa ülkeleri ile geçmişte kurduğu ilişkilerden dolayı gayet hoş bir ambiyansa sahip.

Lviv ulaşım rehberi blog

Lviv Ulaşım Rehberi | Lviv’de Ulaşım FULL Rehber

Ukrayna‘nın kültür başkenti Lviv, mimarisi, doğası ve canlı şehir yaşamı ile görülmeye değer bir şehir. Tüm bu güzelliklerin üzerine vizesiz seyahat edilebilen şehirler arasında olması da Lviv’i birçok seyahatseverin gezi planlarında ilk sıraya taşıyor. Bu güzel şehri görmek isteyenler için Lviv’e ulaşım ve Lviv’de ulaşım konularını içeren Lviv Ulaşım Rehberi adında bir rehber hazırlamak istedim.