Kiev

Ukrayna’nın başkenti olarak hafızalara kazınan Kiev, namıdiğer “Sambat”, yaklaşık 500 sene Türk beyliklerine ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Kışların sert geçtiği bu kent Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yağan kar ile beraber bembeyaz bir manzaraya sahne olurken, ilkbahar ve yaz ayları Kiev’in yeşillikler ile dolu pitoresk manzarasını gözler önüne seriyor.

Parkları ve tarihi mimarileri ile gezilip görülecek geniş bir kültürel miras sunan Kiev, aynı zamanda tarihte tanıklık ettiği II. Dünya Savaşı’na dair birçok eserin, koleksiyonun ve belgelerin sergilendiği Büyük Anayurt Savaş Müzesi ile ziyaretçilerine tarihte kısa bir yolculuk yaptırıyor.

Ukrayna kültürünü size en iyi şekilde anlatan bu şehir, tarihi duraklarının yanı sıra, dillere destan gece hayatından yerel festivallere ve karnavallara kadar size unutulmaz anlar yaşatacak birçok etkinliğiyle eğlence anlayışınıza da yeni bir soluk getiriyor. Kiev Moda Haftası, Kiev Day, Uluslararası Kısa Film Festivali ve 1990 yılından bu yana kutlanan Kiev Müzik Festivali gibi etkinlikler sayesinde şehir yılın her ayı renkli görüntülere sahne oluyor.

Bu güzel şehre ayak basmışken Ukrayna mutfağının Borsch, Zavyvantsi, Deruny ve Vareniky gibi leziz yemeklerini tatmayı ve şehrin simgesi haline gelen matruşka bebeklerden satın almayı sakın unutmayın deriz!

Kiev gezilecek yerler rehberi

Kiev Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 22 Nokta)

Doğu Avrupa’nın etkileyici ve cazibeli şehri Kiev‘e seyahat etme zamanınız mı yaklaşıyor? Kiev’e gidecek olanlar için hazırladığım Kiev gezilecek yerler listesi ile seyahatinizi nasıl organize edeceğiniz üzerine çok fazla vakit harcamanıza gerek yok.

Kiev'de nerede kalınır?

Kiev’de Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Kiev’de nerede kalınır?” Vizesiz, hafta sonu için 2 günlüğüne bile gidebileceğiniz Kiev, uçsuz bucaksız ormanlarında yeşilin tadını sonuna kadar çıkartabileceğiniz muhteşem bir Doğu Avrupa şehri.

Tarihi 5. yüzyıla dayanan Ukrayna’nın başkenti parkların ve ormanların dışında renkli bir gece hayatını, zengin mutfak kültürünü, özgün ürünler bulabileceğiniz alışveriş seçeneklerini ve birçok tarihi yapıyı barındırıyor. Bu güzel şehre seyahat planladığınızda ise akıllara takılabilecek ilk soru doğal olarak Kiev’de nerede kalınır? oluyor.

Kiev'de ne yenir?

Kiev’de Ne Yenir? En Popüler 16 Lezzet

“Kiev’de ne yenir?” Keyifli bir Kiev tatili dendiğinde aklınıza ilk olarak büyüleyici doğal güzellikler, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici tarihi eserler geliyor olabilir.

Kiev'de ne yapılır?

Kiev’de Ne Yapılır? Yapılacak 10 Şey

“Kiev’de ne yapılır?” Ukrayna‘nın yemyeşil başkenti Kiev hemen yanı başımızda, birkaç saatlik uçuş mesafesinde olması, hem de görece uygun fiyatlarıyla hafta sonu tatillerinin de ideal bir adresi. Peki bu şehirde yapabilecekleriniz hakkında ne kadar fikriniz var?

Kiev Havaalanı şehir merkezi arası ulaşım

Kiev Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ukrayna‘nın başkenti ve en büyük kenti Kiev ülkede en çok turist çeken şehir aynı zamanda. Yakınlığı, ucuzluğu ve bir de vize gerektirmemesi sebebiyle Türk seyahat seveler arasında da son derece popüler bir destinasyon. Dolayısıyla kente ilk defa giden veya daha önceden gitmiş olsa da ilk defa havaalanından şehre ulaşım konusunda bilgiye ihtiyaç duyanlar Kiev Havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir? sorusunu sıkça soruyor.

kiev gezi rehberi blog

Kiev Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Kiev gezi rehberi boyunca Ukrayna‘nın Dinyeper Nehri kıyısına kurulmuş göz alıcı güzellikteki başkenti Kiev hakkında detaylı bilgiler paylaşacağım.