Kiev

Ukrayna’nın başkenti olarak hafızalara kazınan Kiev, namıdiğer “Sambat”, yaklaşık 500 sene Türk beyliklerine ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Kışların sert geçtiği bu kent Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yağan kar ile beraber bembeyaz bir manzaraya sahne olurken, ilkbahar ve yaz ayları Kiev’in yeşillikler ile dolu pitoresk manzarasını gözler önüne seriyor.

Parkları ve tarihi mimarileri ile gezilip görülecek geniş bir kültürel miras sunan Kiev, aynı zamanda tarihte tanıklık ettiği II. Dünya Savaşı’na dair birçok eserin, koleksiyonun ve belgelerin sergilendiği Büyük Anayurt Savaş Müzesi ile ziyaretçilerine tarihte kısa bir yolculuk yaptırıyor.

Ukrayna kültürünü size en iyi şekilde anlatan bu şehir, tarihi duraklarının yanı sıra, dillere destan gece hayatından yerel festivallere ve karnavallara kadar size unutulmaz anlar yaşatacak birçok etkinliğiyle eğlence anlayışınıza da yeni bir soluk getiriyor. Kiev Moda Haftası, Kiev Day, Uluslararası Kısa Film Festivali ve 1990 yılından bu yana kutlanan Kiev Müzik Festivali gibi etkinlikler sayesinde şehir yılın her ayı renkli görüntülere sahne oluyor.

Bu güzel şehre ayak basmışken Ukrayna mutfağının Borsch, Zavyvantsi, Deruny ve Vareniky gibi leziz yemeklerini tatmayı ve şehrin simgesi haline gelen matruşka bebeklerden satın almayı sakın unutmayın deriz!

Scroll to Top