Frankfurt

Tam adı am Main Frankfurt olan şehir Hassen Eyaleti’nin en büyük, Almanya’nın ise 5. büyük kenti. Ülkenin finans merkezi olan Frankfurt aynı zamanda Hannover’den sonra da en büyük 2. fuar şehri.

İlk fuarın M.S. 1100 yılında gerçekleştirildiği kentte her sene yapılan kitap ve araba fuarları dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. Tarihte ilk yerleşimin 3. yüzyılda başladığı, Ortaçağ mimarisiyle gökdelenlerin uyumla kaynaştığı Frankfurt yeme-içme konusunda da ziyaretçilerine zengin seçenekler sunuyor.

Az pişmiş kırmızı eti, şnitzeli, klasik bir Alman olan sosisi dışında, Alman makarnası spatzle, yerel biralı pilavı sauerkraut, yerel keki Frankfurter kranz  ve Frankfurt elma şarabı apfelwein denenebilir. Ayrıca tatilde Türk yemeklerinden kopmak istemeyenler için şehirde birçok döner dükkanı ve kebap lokantası da var.

Alışveriş ve AVM konusunda da oldukça iddialı olan Frankfurt şehrinin merkezi sayılan Zeil Caddesi’nde dünyaca ünlü markaların butikleriyle lezzetli restaurantları bir arada bulabilirsiniz.

Frankfurt'ta nerede kalınır?

Frankfurt’ta Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Frankfurt’ta nerede kalınır?Almanya‘nın en önemli ticaret ve finans merkezi olan Frankfurt, gezginler için farklı anlamlar ifade ediyor. Güvenli yapısı ile öne çıkan kent, bir yandan tarihi dokusu sayesinde kültür turlarından hoşlanan gezginleri memnun ederken diğer taraftan eğlence tutkunlarına tam da aradıkları tarzda fırsatlar sunuyor.