Marsilya

Fransa’nın güneydoğusunda, Bouches du Rhone ilinin ve Provinces Alpes Cote d’Azur bölgesinin merkezi olan Marsilya, dünyanın yedinci, ülkesinin ve Akdeniz’in ise en büyük limanına sahip.

Fransa’nın en eski şehri olan, M.Ö.600’lü yıllarda Foçalı Yunan tüccarlar tarafından kurulan Marsilya, günümüzde dünyanın dört bir yanından göç etmiş yaşayanlarıyla tam anlamıyla kozmopolit bir kent. Yılın 300 günü güneş alan, ılıman Akdeniz iklimine sahip olan şehrin simgeleriyse liman açıklarındaki adada bulunan eski kalesi Chateau d’If ile şehirdeki Notre-Dame de la Garde Bazilikası.

Tapaslarıyla ünlü kafelerinden, fast food dükkanlarına ve hatta Michelin yıldızlı restaurantlara kadar çok farklı seçeneği bir arada bulabileceğiniz Marsilya, halen kuvvetli bir balıkçılık geleneği olmasından dolayı en çok deniz mahsulleriyle dikkat çekiyor.

Province Bölgesi’nin dünyaca beğenilen şarapları, sarımsak ve safranlı balık çorbası “bouillabaisse”, bölgedeki geniş Arap nüfusun şehre kazandırdığı et yahnili makarna “couscous” ile yerel olduğu halde uluslararası üne sahip anasonlu içki “pastis” şehrin en ünlü lezzetlerinden.

Marsilya'da nerede kalınır?

Marsilya’da Nerede Kalınır? Popüler 4 Bölge

Marsilya’da nerede kalınır?Fransa’nın nüfus bakımından ikinci büyük kenti konumundaki Marsilya, hem doyasıya eğlenebileceğiniz hem de kültürel anlamda bilgi dağarcığınızı fazlasıyla genişletme olanağı bulabileceğiniz bir tatil destinasyonu.