Rusya

Yüz ölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesi olarak bilinen Rusya, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan tarihi yapıtları, yeşil bir atmosfer sunan doğal güzellikleri ve keyif dolu anlar yaşatan milli parkaları ile size eşsiz bir tatilin kapılarını aralıyor.

Kültür turizmi açısından ideal bir destinasyon seçeneği oluşturan ülke, ilkbahar-yaz dönemlerinde hayranlık uyandıran renkli atmosfere büründüğü için daha fazla turist çekmeyi başarıyor. Uluslararası Kar-Buz, Altın Maske ve Beyaz Geceler gibi çeşitli eğlence organizasyonları ise 85 ayrı federal bölgeye ayrılmış olan ülkenin kültürel dinamiğini sembolize ediyor.

Kuzeyi Kuzey Kutup Denizi, Batısı Pasifik Okyanusu ile çevrili olan Rusya’da, başkent Moskova başta olmak üzere St. Petersburg, Kazan ve Samara gibi daha pek çok turistik rota karşınıza çıkıyor. Yoğun nüfus popülasyonuna sahip olan başkent Moskova; müzeleri, görkemli plazaları, parkları ve eşsiz görsellikteki mimari yapıtları ile dünyanın en turist çeken şehirleri arasında bulunuyor. Kremlin Sarayı, Lenin Mozolesi ve Aziz Vasili Katedrali gibi turistik değerler, şehrin turistik cazibesini arttırıyor.

Neva Nehri üzerinde konuşlanmış olan St. Petersburg, gelişmişlik yönünden Rusya’nın “Avrupa’ya Açılan Kapısı” olarak tanımlanıyor. Ülkenin en kalabalık 8. şehri olan Kazan da İslami yöndeki anlayışı ile ziyaretçilerin üzerinde olumlu bir algı bırakıyor. Geçmişten beri zengin bir kültürel mirasa beşiklik eden Rusya’ya uçuşunuzu gerçekleştirerek, siz de kendinizi muazzam bir gezinin akışına kaptırabilirsiniz.