Mykonos

Ege Denizi’ndeki Cyclades Adaları’na bağlı olan Mykonos, adı “Günah Adası” olarak da bilinen, 1830’dan beri Yunanistan’a bağlı turistik bir ada. Sembolü, çevresinde dolaşırken görebileceğiniz pelikanlar olan ada, begonvillerle bezeli, bembeyaz badanalı küçük evleri ve daracık, labirent gibi sokaklarıyla, ziyaretçilerine kendini anında sevdiriyor.

En popüler bölgeleri, yel değirmenleri manzaralı, hareketli kafeleriyle Alefkandra ve hediyelik eşya dükkanları, kafeleri, lokantaları, tavernaları, sanat galerileri, pahalı butikleriyle adanın merkezi diyebileceğimiz Khora. Mykonos’un en çok tercih edilen günlük turu, 4 mil açıkta olan, Delos Antik Tiyatrosu, tarihi Aslanlar Terası ve Apollon Tapınağı’yla Delos Adası turları.

Malalianos ve Tourlos Plajları’yla dünya jet sosyetesinin tercih ettiği Psarou Plajı çok ünlü olan, pırıl pırıl deniziyle Mykonos, her cinsel tercihin büyük bir hoşgörüyle karşılamasıyla tanındığı için çıplaklar plajı “Paradise” ve eşcinsellerin tercih ettiği “Super Paradise” Plajları’nı da ziyaretçilerine sunmuş. Ege mutfağının hakim olduğu Mykonos, zeytinyağlıları, sayısız mezesi, ızgara balık çeşitleri ve deniz ürünleriyle de misafirlerine yeme içme konusunda hiç sıkıntı yaşatmıyor.

Mykonos'ta nerede kalınır?

Mykonos’ta Nerede Kalınır? Popüler 7 Bölge

Mykonos’ta nerede kalınır?” Kiklad Adaları’nın en ünlü parçası konumundaki Mykonos; altın sarısı kumsalları, kristal berraklığındaki denizi ve beyaz badanalı evleriyle kelimenin tam anlamıyla rüya gibi bir tatil destinasyonu.

Mykonos gezilecek yerler blog

Mykonos Gezilecek Yerler Listesi & En Güzel Plajlar

Mykonos gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Yunan Adaları’nın en popülerlerinden Mykonos, iki farklı yönüyle gezginleri kendisine çekiyor. Eğlence tutkunları Mykonos’ta tatil yaparken sabahlara kadar süren partilere ve adanın merkezindeki gece kulüplerine akın ediyor.

mikonos gezi rehberi

Mikonos Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Mikonos, Yunan Adaları’nın en popüler ve eğlencelilerinden. Tatil yapmayı yorgunluk atmak ve huzur bulmak olarak değil de günün her saati eğlenmek, hatta dinç çıktığınız tatilden eve yorgun dönecek kadar eğlenmek olarak görüyorsanız tam size göre bir yer.