Hamamönü

Hamamönü, Ankara‘nın Altındağ Belediyesi içinde bulunan ve tarihin çeşitli eserlerinin yeniden canlandırılmasını amaçlayan orijinal bir projedir. Hamamönü içerisinde yer alan evler, Osmanlı kahveleri, 19. yüzyıl havası verilmiş sokak lambaları ve daha birçok eser burayı büyük bir merkez yapmaktadır. Bu gün Ankara içinde gizli bir cennet olarak adlandırılan bu alan çok sayıda turistin severek ziyaret ettiği alanların başında gelmektedir.

Hamamönü özellikle yaz aylarında ve Ramazan ayında gezilmesi gereken bir yerdir. Burada Ramazan aylarında çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Sokak müzikleri, eski Osmanlı etkinlikleri, çeşitli kahvehanelerde organize edilen mükemmel eğlenceler Hamamönü gelenekleri arasında sayılmaktadır. Belediye tarafından yeniden kazandırılan bu yapıların arasında renkli ve eğlenceli bir Ankara yer almaktadır.

Bölgedeki seyyar satıcılar dahi eki dönemin seyyarlarını anımsatmaktadır. Osmanlı’nın son dönemlerinde bir Ankara kasabasında yaşıyormuş hissinin tadılması için eski tarz sokak lambalarının altında bir akşam üstü fesli bir seyyar satıcıdan mısır satın almak yetebilir. Yahut bir Osmanlı kahvesinde oturarak Osmanlı şerbeti ile Türk kahvesi içmenin keyfine varılabilir. Diğer yandan burada bulunan çok sayıda mekandan birisi mükemmel bir akşam yemeği için de iyi bir tercih olabilmektedir.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın