Brugge

Belçika’nın kuzey batısında  Batı Flandre Yönetim Birimi’nin merkezi olan Brugge (Brüj) ülkenin 2. büyük endüstri ve ticaret merkezi. Ortaçağ’a ait Gotik yapıları, zengin sanat eserleri ve 11. yüzyılda Avrupa’nın ticaret merkezlerinden biri olmasını sağlayan kanalları ile Brugge günümüzde bir turizm merkezi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne bir bütün olarak alınmış durumda.

Turistik teknelerle şehir turu, “Kuzeyin Venedik’i” olarak da adlandırılan kentin olmazsa olmazlarından. Brugge yeme-içme zevki olarak size a’dan z’ye her şeyi sunuyor ama biz özellikle şehrin en iddialı olduğu yiyecek olan waffle’ı bir de burada denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kentin yüzlerce yıllık yerel bira markaları da uluslararası bir üne sahip. Her noktası tarih kokan şehirde, içinde Hz. İsa’nın kanı olduğuna inanılan  Saint-Sang (Kutsal Kan) Şapeli ve Brugge Çan Kulesi yabancı ziyaretçilerin mutlaka görmek istediği yerlerden sadece ikisi. Brugge sokaklarında dolaşırken fotoğraf makinenizi çantanıza koymaya fırsat bulamayacaksınız.

Brugge'de nerede kalınır?

Brugge’de Nerede Kalınır? Popüler 4 Bölge

Brugge’de nerede kalınır?” sorusuna yanıt ararken siz de benim gibi sık sık Orta Çağ atmosferini ev konforunu aratmayan özellikleri ile pekiştiren konaklama seçeneklerine denk gelebilirsiniz.

brugge gezilecek yerler listesi

Brugge Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Brugge’de nereler gezilir? Brugge gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Belçika‘nın kuzeyindeki Flaman bölgesinin en özel şehirlerinden biri olan Brugge, Orta Çağ atmosferi ve sanatsal birikimi ile kültür turlarından hoşlanan gezginleri kendisine çekiyor.